Głos w Twojej sprawie
cudzysłów

Udział w Akademii Odszkodowań, która została zorganizowana przez firmę Votum S.A. był wynikiem spontanicznej decyzji, po zobaczeniu plakatu promocyjnego na naszym wydziale.

Nigdy wcześniej nie spotkałam się z sytuacją kiedy prywatna firma podjęłaby się zorganizowania cyklu spotkań z wąskiej dziedziny prawa, mając w swojej ofercie spotkania z praktykami prawa, pracę na kazusach, szkolenia z zakresu przygotowywania pism procesowych, przygotowanie do praktyk czy ukazanie roli prawnika w sądzie. A wszystko to zwieńczone certyfikatem ukończenia Akademii Odszkodowań.

Tak bogata oferta nie pozostawiała wątpliwości, że warto partycypować w tym przedsięwzięciu.

Z perspektywy czasu mogę z całym przekonaniem powiedzieć, że to był „strzał w dziesiątkę”. Udział w 10 spotkaniach, jakie odbyły się w ramach Akademii Odszkodowań zaowocował w bogatą wiedzę z zakresu dochodzenia roszczeń odszkodowawczych. Wysoki poziom merytoryczny prawników prowadzących spotkania, ich zaangażowanie i profesjonalizm były gwarancją tego, że zdobyte w czasie Akademii doświadczenie, będzie bardzo przydatne w przyszłej pracy.

To co warte podkreślenia i co z całą pewnością wpłynęło na sukces Akademii, to brak powtarzalności, pomimo że wszystko obracało się przecież w obszarze dochodzenia odszkodowań. Każde spotkanie prowadzone było przez inną osobę, która przedstawiała tę problematykę ze swojego punktu widzenia, który zawsze oparty był na bogatym doświadczeniu zawodowym. Prowadzący odpowiadali na każde nurtujące nas pytanie, zawsze starali się tak przedstawić problematykę poszczególnych zajęć żeby rozwiać wszelkie wątpliwości studentów.

W ramach Akademii zorganizowany był także konkurs. To bardzo ważne, że w połowie naszych spotkań mogliśmy się sprawdzić i zobaczyć jak przekazywana nam wiedza przydaje się w praktyce.

Już w trakcie Akademii zostałam przyjęta na 3-miesięczny staż w kancelarii Łebek i Wspólnicy, jednej z czołowych kancelarii na obszarze Dolnego Śląska, w departamencie spraw procesowych, który specjalizuje się w sprawach z zakresu dochodzenia roszczeń odszkodowawczych.

Praca w zespole doświadczonych i kompetentnych prawników, którzy na co dzień służyli pomocą w każdej sprawie, pokazywali jak wygląda proces dochodzenia odszkodowania od ubezpieczyciela od samego początku – złożenia pozwu – aż po drugą instancję, jest niezwykle cennym doświadczeniem. Dodatkowo, co bardzo istotne, atmosfera jaka panowała w kancelarii sprzyjała efektywnej pracy i dawała poczucie, że w każdej sytuacji uzyska się wsparcie bardziej doświadczonych prawników.

Róża Bilska, uczestniczka I edycji projektu , 4. rok prawa, UWr

Udział w Akademii Odszkodowań umożliwił mi szersze poznanie materii ubezpieczeniowej. Mocną stroną warsztatów było prowadzenie ich przez praktyków, osoby które na co dzień zajmują się kwestiami dotyczącymi ubezpieczeń i roszczeniami z nimi związanych. Zajęcia miały różnorodną tematykę, jednak każde z nich miało bezpośredni związek z pracą prawnika w sprawach odszkodowawczych. Dodatkowo dużym atutem było prowadzenie warsztatów w świetnej atmosferze. Udział w Akademii pozwolił mi również na rozpoczęcie praktyk w KAiRP A.Łebek i Wspólnicy, gdzie mogę brać czynny udział w prowadzonych przez Kancelarię sprawach, zaś udział w Akademii pozwolił mi spojrzeć na zdobytą w toku studiów wiedzę w sposób praktyczny, co umożliwiło mi lepsze wykonywanie otrzymywanych podczas praktyk zadań.

Michał Budny, uczestnik I edycji projektu, 4. rok prawa, UWr

Akademia Odszkodowań Votum S.A. uzupełniła moją wiedzę o to, na co zwykle brakowało czasu na zajęciach. Dowiedziałam się m.in., jak stosowane są przepisy dotyczące odpowiedzialności odszkodowawczej na przykładzie zapadających w pamięć historii osób, którym prowadzący Akademię bezpośrednio pomogli. Najbardziej jednak podobały mi się praktyczne wskazówki co do sposobu prowadzenia spraw i zachowania na sali sądowej, opatrzone zabawnym komentarzem. Wysoką przyswajalność wiedzy gwarantuje świetna atmosfera – czuć, że prowadzący naprawdę chcą podzielić się z uczestnikami swoją wiedzą. Zdobyte informacje pozwalają gładko podjąć praktyki w Votum, gdzie ważniejsza od umiejętności parzenia kawy, jest znajomość zasad odpowiedzialności. Ponadto cykl spotkań pozwolił uzyskać odpowiedzi na dręczące mnie (i nie tylko mnie) pytanie, od czego właściwie zależy wysokość zadośćuczynienia oraz utwierdził, że to właśnie z prawem cywilnym chcę wiązać swoją przyszłość.

Karolina Wysocka, uczestniczka I edycji projektu, 3. rok prawa, UWr

Warto wziąć udział, ponieważ przekazana wiedza jest praktyczna a nie teoretyczna

Moim zdaniem bardzo dobrym pomysłem była teczka, którą otrzymaliśmy na pierwszych zajęciach gdzie były wyszczególnione przepisy (…). Kolejną kwestią jest konkurs, który odbył się w trakcie warsztatów. Przygotowanie do rozwiązania kazusu moim zdaniem bardzo mobilizowało do przejrzenia wszystkich materiałów.

Jeśli chodzi o osoby prowadzące warsztaty, jak również ich tematyka oraz prezentacje to były one bardzo dobre i nie pozwoliły się nudzić. Na pewno nie można powiedzieć o tych warsztatach, że były to nudne, typowe wykłady.

Podsumowując ogół czasu spędzony na warsztatach to muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony, choć nigdy dość zdobywania wiedzy i ciągle można się uczyć czegoś nowego. Bardzo się cieszę, że warsztaty Votum powracają i kolejni uczestnicy będą mogli dowiedzieć się jak działają ubezpieczenia od kuchni.

(…) AKADEMIA VOTUM potrafi przyciągnąć do siebie na dłużej

Tomasz Kubata, uczestnik I edycji projektu, 3. rok prawa, UWr, obecnie Asystent w Departamencie Obsługi Klienta VOTUM S.A.
cudzysłów
Posłuchaj opinii uczestników pierwszej edycji Akademii Odszkodowań.
Partnerzy projektu
partnerzy
partnerzy
partnerzy
partnerzy
partnerzy
partnerzy
Osiągnięcia VOTUM S.A.
nagrody
nagrody
nagrody
nagrody
nagrody
nagrody
nagrody

Copyright 2016 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - glos w Twojej sprawie