Wyszukiwarka:

facebook twitter google plus email youtube

Najnowsze informacje

wygrane sprawy, wiadomości z firmy oraz z mediów

Pełna wersja serwisu

Każda krzywda powinna być naprawiona

Wierzymy, że robimy to najlepiej.

Bezpłatna infolinia

800 217 417

dok@votum-sa.pl

Auxilia musi przeprosić za wprowadzanie klientów w błąd

VOTUM /

Aktualności / Z mediów / Auxilia musi przeprosić za wprowadzanie klientów w błąd

Auxilia musi przeprosić za wprowadzanie klientów w błąd

04 września 2018
tabela zadośćuczynień

Sąd Apelacyjny wyrokiem z dnia 25 lipca 2018 r. uznał, iż Auxilia sp. z o.o. wprowadzała w błąd klientów między innymi poprzez używanie hasła o treści „70% wyższe odszkodowanie, tym samym Sąd przyznał rację VOTUM S.A. oraz EuCO S.A., które pozwały Auxilia sp. z o.o. o prowadzenie nieuczciwej reklamy swoich usług.

 

Według Sądu hasło używane przez spółkę jest nierzetelne i prowadzi do fałszywego, nieuzasadnionego przekonania, że wybór usług oferowanych przez Auxilia sp. z o.o. pozwoli uzyskać wyższe świadczenie odszkodowawcze niż w przypadku skorzystania z usług firm konkurencyjnych. Ponadto sąd wskazał, że celem owej reklamy porównawczej było przede wszystkim zdyskredytowanie konkurencji.

 

We wspomnianym wyroku zza nieuczciwą konkurencję uznano również reklamę Auxilii Sp. z o.o., informującą o „97,7% skuteczności sądowej”, co może wywołać błędne przekonanie u potencjalnego Klienta, który na tej podstawie mógł uznać, że dzięki skorzystaniu z usług spółki niemal na pewno uzyska odszkodowanie. Zwrócono również uwagę na fakt, iż Auxilia Sp. z o.o. nie informowała jakiego okresu dotyczyły dane oraz jakie sprawy zaliczano do spraw wygranych.

 

Zgodnie z wyrokiem Sądu Auxilia sp. z o.o. zobowiązana jest do publikacji oświadczenia, którego treść podana została w uzasadnieniu Sądu – na swojej stronie, na stronie VOTUM S.A., EuCO S.A. oraz stronie Polskiej Izby Doradców i Pośredników Odszkodowawczych (www.pidipo.pl). Ponadto Sąd zasądził również zwrot kosztów postępowania apelacyjnego, a także zasądził wpłatę na cel społeczny kwoty 10 tys. zł.

Skorzystaj z infolinii:

800-217-417

pon – pt: 08:00 – 16:00

zostalem-ranny-w-wypadku

W wyniku wypadku doznałeś obrażeń ciała? Chcesz poznać swoje prawa do odszkodowania? Zgłoś sprawę do darmowej analizy.

moj-bliski-ucierpial-w-wypadku

W Twojej rodzinie wydarzył się tragiczny wypadek? Twój bliski jest w stanie ciężkim? Wiemy, jak uzyskać zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

mam-szkode-rzeczowa

Miałeś kolizję lub wypadek z winy innego kierowcy? Zniszczeniu uległa maszyna rolnicza? Sprawdź, jakie może być Twoje odszkodowanie za wypadek.

NAJNOWSZE INFORMACJE

Czy rowerzysta, który ucierpiał w wypadku drogowym może starać się o należne mu odszkodowanie i zadośćuczynienie? Historia poszkodowanego, który został potrącony przez samochód prowadzony przez pijanego kierowcę pokazuje, że tak. Ponadto odszkodowanie i zadośćuczynienie to nie jedyne świadczenia jakie można uzyskać. Przeczytaj i dowiedz się jak specjaliści Votum S.A. pomogli rowerzyście poszkodowanemu w wypadku.strzałka

Law-stream-odszkodowania online

Niektórzy uważają, że usługi prawne są drogie. Czy na to rozwiązanie? Czy można walczyć skutecznie o odszkodowanie online? Poszkodowanym z drobną szkodą czy niewielkimi obrażeniami zależy na prostych rozwiązaniach. Preferują również usługi online, które pozwalają na sfinalizowanie sprawy bez konieczności wychodzenia z domu. Poznaj nową usługę LAW stream z grupy kapitałowej VOTUM.strzałka

rolnik

Wypadki w gospodarstwach rolnych często niosą ze sobą poważne konsekwencje, a ich skutki są odczuwalne nawet wiele lat od zdarzenia. Czy w takiej sytuacji poszkodowany może starać się o odszkodowanie oraz przyznanie mu renty z tytułu niezdolności do pracy lub zwiększonych potrzeb? Dowiedz się, jak Ekspertom Votum S.A. udało się pomóc kobiecie, która podczas pracy przy zbiorach lnu straciła rękę. strzałka

Grzegorz celeban

W najnowszym numerze „Filantropa naszych czasów” ukazał się artykuł dotyczący działalności Polskiego Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej. Przeczytaj i dowiedz się, z jakiej pomocy możesz skorzystać Ty lub Twoi bliscy!strzałka

Menu

© Copyright 2017 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - głos w Twojej sprawie

Skontaktuj się

CENTRALA VOTUM S.A

ul. Wyścigowa 56i, 53-012 Wrocław

tel.: 71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

800 217 417

dok@votum-sa.pl

© Copyright 2015 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - glos w Twojej sprawie