telefon Infolinia pon. – pt.: 0800 – 1600
800 217 417

Auxilia musi przeprosić za wprowadzanie klientów w błądAuxilia musi przeprosić za wprowadzanie klientów w błąd

Sąd Apelacyjny wyrokiem z dnia 25 lipca 2018 r. uznał, iż Auxilia sp. z o.o. wprowadzała w błąd klientów między innymi poprzez używanie hasła o treści „70% wyższe odszkodowanie”, tym samym Sąd przyznał rację VOTUM S.A. oraz EuCO S.A., które pozwały Auxilia sp. z o.o. o prowadzenie nieuczciwej reklamy swoich usług.

 

Sprawdź czy należy Ci się wyższe odszkodowanie

 

Według Sądu hasło używane przez spółkę jest nierzetelne i prowadzi do fałszywego, nieuzasadnionego przekonania, że wybór usług oferowanych przez Auxilia sp. z o.o. pozwoli uzyskać wyższe świadczenie odszkodowawcze niż w przypadku skorzystania z usług firm konkurencyjnych. Ponadto sąd wskazał, że celem owej reklamy porównawczej było przede wszystkim zdyskredytowanie konkurencji.

 

We wspomnianym wyroku zza nieuczciwą konkurencję uznano również reklamę Auxilii Sp. z o.o., informującą o „97,7% skuteczności sądowej”, co może wywołać błędne przekonanie u potencjalnego Klienta, który na tej podstawie mógł uznać, że dzięki skorzystaniu z usług spółki niemal na pewno uzyska odszkodowanie. Zwrócono również uwagę na fakt, iż Auxilia Sp. z o.o. nie informowała jakiego okresu dotyczyły dane oraz jakie sprawy zaliczano do spraw wygranych.

 

Zgodnie z wyrokiem Sądu Auxilia sp. z o.o. zobowiązana jest do publikacji oświadczenia, którego treść podana została w uzasadnieniu Sądu – na swojej stronie, na stronie VOTUM S.A., EuCO S.A. oraz stronie Polskiej Izby Doradców i Pośredników Odszkodowawczych (www.pidipo.pl). Ponadto Sąd zasądził również zwrot kosztów postępowania apelacyjnego, a także zasądził wpłatę na cel społeczny kwoty 10 tys. zł.

Czytaj również


Wyniki Grupy Kapitałowej Votum w IV kwartale 2018 r.

Zapraszamy do zapoznania się z komentarzem Prezesa Zarządu Votum S.A. Bartłomieja Krupy na temat wyników

Ubezpieczyciel czterokrotnie zaniżył zadośćuczynienie

Niekiedy trudno jednoznacznie określić przyczynę wypadku. Czy była to nadmierna prędkość? Brawura? Niedostosowanie prędkości do

auto-swiat.pl o zaniżaniu odszkodowań przez ubezpieczycieli

W ostatnich latach można było zaobserwować podwyżkę cen polis OC, którą ubezpieczyciele uzasadniali chęcią wypłacania

„Plaga zaniżonych odszkodowań” – artykuł w Gazecie Wyborczej

W najnowszym numerze Gazety Wyborczej ukazał się artykuł dotyczący zaniżania odszkodowań przez ubezpieczycieli. W sprawie