„Filantrop naszych czasów” o Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej„Filantrop naszych czasów” o Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej

Polskie Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej w Krakowie już od 2008 r. udziela nieocenionej pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych. Pracujący tam rehabilitanci nie boją się najtrudniejszych przypadków – poszkodowanych w stanie wegetatywnym, po amputacjach czy z innymi poważnymi urazami. I to właśnie o tym jest artykuł w najnowszym wydaniu „Filantropa naszych czasów”, który powstał przy współpracy z Votum S.A.

 

Misja PCRF Votum

 

Polskie Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Votum to prywatna placówka medyczna. Od 2008 r., kiedy powstało Centrum, zakres jego działań  znacznie się rozwinął. Początkowo placówka miała na celu przede wszystkim zapewnić opiekę osobom najbardziej poszkodowanym w wypadkach, tzn. znajdującym się w stanie wegetatywnym, po amputacjach czy z innymi poważnymi urazami. Natomiast od niedawna kolejnym celem PCRF jest wybudzanie dorosłych osób ze śpiączki. Ponadto aby zapewnić swoim pacjentom kompleksową pomoc Centrum ściśle współpracuje z programem Pierwsze Kroki, którego beneficjenci bardzo często korzystają z jego usług.

 

Kluczowym celem przyświecającym PCRF jest przywracanie pacjentom utraconej sprawności. Jednak świadczenie usług przez Placówkę nie byłoby możliwe, gdyby nie zespół specjalistów, którzy wspierają pacjentów w codziennych staraniach o powrót do zdrowia.

 

 

„To w ludziach jest siła, w ich wiedzy, doświadczeniu i pracy zespołowej.
Każdemu pacjentowi poświęcamy się z równym zaangażowaniem. Wychodzimy na przeciw najtrudniejszym problemom. Często poszukujemy niestandardowych rozwiązań.”

Misja Polskiego Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej

 

 

Poznajcie historię Marcina

 

Ten wyjątkowy zespół specjalistów pomógł Marcinowi – jednemu z podopiecznych programu Pierwsze Kroki, który na skutek wypadku samochodowego odniósł bardzo poważne obrażenia i dzisiaj zmuszony jest do poruszania się na wózku inwalidzkim. Jak sam mówi, pobyt w szpitalu bezpośrednio po wypadku był dla niego trudnym doświadczeniem. Spędził w dwa miesiące w publicznej placówce, podczas których poddawany był leczeniu oraz rehabilitacji i choć stopniowo odzyskiwał częściową sprawność, wciąż nie czuł się dobrze.

 

Dopiero kiedy Marcin został objęty programem Pierwsze Kroki i trafił do PCRF poczuł, że jego życie wraca na właściwe tory. W PCRF nawiązał nowe znajomości, pomógł mu również Rafał Mikołajczyk – koordynator programu, który pokazał, że pomimo niepełnosprawności można żyć z pasją, uprawiać sport. Dużym przeżyciem dla Marcina było również skorzystanie z egzoszkieletu, dzięki któremu mógł się wyprostować, wstać, a nawet przejść kilka kroków. Ponadto dzięki programowi Pierwsze Kroki możliwe było również odpowiednie dostosowanie mieszkania rodziców Marcina, do jego obecnego stanu i wymagań.

 

Rehabilitacja w Centrum na koszt NFZ

 

Ponadto w artykule oprócz informacji dotyczących zakresu pomocy, jaką Centrum świadczy pacjentom po amputacjach, z urazami rdzenia kręgowego oraz z urazami czaszkowo – mózgowymi zwrócono również uwagę na innowacyjny projekt realizowany we współpracy z NFZ – dzięki któremu Centrum może świadczyć pomoc również pacjentom znajdującym się w śpiączce, a ich rodziny nie są narażone na koszty. Jest to jednocześnie szansa i ogromna radość, że dorośli w śpiączce, których jest znacznie więcej niż dzieci w tym stanie, wreszcie będą mieć szansę na długoterminową rehabilitację.

 

Czym wyróżnia się PCRF?

 

PCRF to obiekt nowoczesny i innowacyjny, zarówno pod względem infrastruktury, zatrudnianego personelu, jak i stosowanych rozwiązań. Korytarze Centrum nie przypominają szpitalnych, a poszkodowanym często towarzyszy najbliższa im osoba, która przez okres terapii mieszka razem z nimi, co jest zjawiskiem niespotykanym w publicznej służbie zdrowia. Podobnie jak specjalistyczny sprzęt medyczny, dostępny dla osób przebywających w Ośrodku, taki jak chociażby egzoszkielet czy cyber-oko.

Ponadto pacjenci korzystają pomocy z dedykowanego im terapeuty, który odpowiedzialny jest za przebieg rehabilitacji, to on decyduje o sposobie rehabilitacji czy skorzystaniu z pomocy psychologa, który jest dużym wsparciem dla osób poszkodowanych w wypadach.

 

Ambitny personel kluczem do sukcesu PCRF

 

Pracownicy PCRF to młody, zaangażowany zespół, który wciąż uczestniczy w szkoleniach, dzięki czemu nie tylko doskonali swoje umiejętności, ale również może zapewnić swoim pacjentom, jak najlepszą opiekę.

 

Podsumowując Polskie Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej wyróżnia przede wszystkim innowacyjność, zaangażowanie oraz indywidualizm w podejściu do pacjenta. Specjalistom zatrudnionym w PCRF towarzyszy nieustanna troska o pacjenta i jego dobro. Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich wymaga rehabilitacji – zgłoś się do nas!

 

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru „Filantropa naszych czasów”!

Czytaj również


Kolejny nakaz zapłaty w sprawie bankowej

W dniu 22 lutego 2019 r. złożono pozew do Sądu Rejonowego dla Wrocławia Fabrycznej we

Zwrot składki ubezpieczenia niskiego wkładu własnego – wygrana frankowiczów

Zapadł kolejny wyrok przeciwko mBank S.A. w sprawie frankowej prowadzonej przez kancelarię z Grupy Kapitałowej

Orzecznictwo Sądu Najwyższego w sprawach bankowych

W środowisku zajmującym się tematem kredytów frankowych ponownie zwrócono uwagę na pracę trwające nad ustawą

Ponad 200 tys. zł dla rodziny tragicznie zmarłego mężczyzny

Do tragicznego wypadku, w którym zginął ojciec Klientów Votum doszło w 1997 r. Dwa lata