Niemal 1 mln zł zasądzonych świadczeń na rzecz poszkodowanej rodziny

Wyszukiwarka:

facebook twitter google plus email youtube

Najnowsze informacje

wygrane sprawy, wiadomości z firmy oraz z mediów

Pełna wersja serwisu

Każda krzywda powinna być naprawiona

Wierzymy, że robimy to najlepiej.

Bezpłatna infolinia

800 217 417

dok@votum-sa.pl

Niemal 1 mln zł zasądzonych świadczeń na rzecz poszkodowanej rodziny

VOTUM /

Aktualności / Wygraliśmy / Niemal 1 mln zł zasądzonych świadczeń na rzecz poszkodowanej rodziny

Niemal 1 mln zł zasądzonych świadczeń na rzecz poszkodowanej rodziny

24 lipca 2018
votum

Nagła i niespodziewana śmierć członka rodziny zawsze jest traumatycznym i szokującym doświadczeniem. Mówi się, że czas leczy rany, ale czy jakikolwiek upływ czasu jest w stanie wpłynąć na emocje i uczucia jakie towarzyszą rodzicom, którzy w wypadku stracili troje ukochanych dzieci? Niestety klienci VOTUM S.A. musieli zmierzyć się z tą tragedią.

 

Wypadek

 

Tego dnia warunki drogowe były bardzo trudne. Nieustannie padający deszcz nie ułatwiał prowadzenia samochodu. Na poboczu drogi, którą podróżowały dzieci klientów VOTUM parkował samochód ciężarowy, jego wyminięcie wiązało się z koniecznością zjechania na przeciwległy pas ruchu.

 

Kierowca ciężarówki znajdował się niedaleko od auta, odległość nie pozwalała widzieć tego co dzieje się na drodze, ale usłyszał ogromny huk. Kiedy dobiegł do swojego samochodu, okazało się, że w jego tył uderzyło auto osobowe. Razem z innymi kierowcami, którzy już zatrzymywali się na miejscu wypadku ruszył na pomoc poszkodowanym, jednak dla niektórych z nich było już za późno…

 

Do tragicznego wypadku doszło, gdy kierujący samochodem osobowym, 20-letni mężczyzna podczas próby ominięcia ciężarówki stojącej na poboczu wjechał na przeciwległy pas ruchu, po którym z kolei poruszał się inny pojazd. Chcąc uniknąć czołowego zderzenia chłopak rozpoczął hamowanie, jednak mimo to nie udało mu się uratować przed kolizją. Samochód wpadł w poślizg i uderzył w stojącą na poboczu ciężarówkę.

 

W chwili wypadku w samochodzie znajdowało się pięć osób, czwórka rodzeństwa oraz dziewczyna kierowcy. W wyniku zderzenia, to właśnie 20-letni kierowca oraz siedząca za nim, jego młodsza, zaledwie 7-letnia siostra zginęli na miejscu. Ich starszy brat zmarł po przewiezieniu do szpitala. Pozostała dwójka pasażerów, to siostra oraz dziewczyna kierowcy. Obie kobiety doznały poważnych obrażeń ciała.

 

Rodzice w jednej chwili stracili troje ukochanych dzieci, ponadto ich córka bardzo poważnie ucierpiała.

 

Walka o odszkodowanie i zadośćuczynienie

 

Pełnomocnik rodziców i sióstr poszkodowanych wystąpił w ich imieniu do ubezpieczyciela. Głównym argumentem był przede wszystkimi rozmiar cierpienia jakiego doświadczyli uprawnieni. Rodzina poszkodowanych była bardzo zżyta, a rozmiar doznanej przez nich krzywdy był ogromny. Ponadto dla sąsiadów poszkodowani stanowili wzór kochającej się rodziny, która zawsze przykładała ogromną wagę do tego, aby być dobrym nie tylko dla siebie, ale również dla innych. Pomimo to początkowo ubezpieczyciel nie był skłonny, by przychylić się do wniosku złożonego przez specjalistów Votum S.A. w imieniu rodziny zmarłych. Konieczne było jego staranne uargumentowanie.

 

 

sprawdz-jak

 

 

Pogorszenie sytuacji życiowej

 

Śmierć dzieci klientów VOTUM S.A. znalazła odzwierciedlenie w wielu aspektach ich życia. Oprócz dojmującego cierpienia znacznemu pogorszeniu uległa również ich sytuacja życiowa. Starszy syn był osobą o wyjątkowych zdolnościach, brał udział w konkursach z nauk ścisłych, a studia pierwszego stopnia ukończył z wyróżnieniem. Po ukończeniu studiów miał perspektywę osiągania wysokich zarobków, dzięki którym wspierałby rodziców w dalszych latach ich życia. Drugi z synów był dopiero na początku swojej drogi. Niedawno rozpoczął studia, był uznanym sportowcem. Miał przed sobą wspaniałe perspektywy.

 

Również śmierć 7-letniej córki uprawnionych nie pozostała bez wpływu na ich sytuację życiową – z racji tego, że starsze rodzeństwo studiowało lub dojeżdżało do szkoły, to dziewczynka przebywała na co dzień z rodzicami, była im pociechą, zwłaszcza, że pozostałe dzieci były już niemal dorosłe. Poszkodowani mieli również prawo oczekiwać, że to właśnie najmłodsza córka będzie dla nich oparciem w późniejszym wieku.

 

Pomoc Votum S.A. w uzyskaniu należnego odszkodowania

 

Przyznane przez ubezpieczyciela kwoty zadośćuczynienia i odszkodowania były rażąco niskie – na rzecz rodziców wypłacono po 20.000 zł zadośćuczynienia po śmierci każdego dziecka i po 7.500 zł odszkodowania, z tego samego tytułu.

 

Również zadośćuczynienie przyznane rodzeństwu zmarłych było znacznie zaniżone – wypłacono po 12.500 zł za krzywdę doznaną po śmierci każdej z bliskich osób. Dodatkowo na rzecz jednej z sióstr, która uczestniczyła w wypadku wypłacono 50.000 zł zadośćuczynienia w związku z doznanymi przez nią obrażeniami ciała.

 

Dopiero w wyniku przeprowadzonego postępowania sądowego potwierdzono, że przyznane przez ubezpieczyciela świadczenia były znacząco zaniżone. W konsekwencji na rzecz uprawnionych zasądzono dodatkowe kwoty, które łącznie z odsetkami wynoszą prawie 1 milion złotych, w tym dla rodziców 610.000 zł i dla rodzeństwa 350.000 tyś zł

 

Żadne pieniądze nie są w stanie przywrócić zmarłych do życia, zmniejszyć poczucia pustki i straty, jakie po nich pozostało, jednak mimo wszystko w każdej sytuacji warto walczyć o należne odszkodowanie i zadośćuczynienie. Chociażby po to, aby zapewnić spokojną przyszłość tym, którzy zostali.

Skorzystaj z infolinii:

800-217-417

pon – pt: 08:00 – 16:00

zostalem-ranny-w-wypadku

W wyniku wypadku doznałeś obrażeń ciała? Chcesz poznać swoje prawa do odszkodowania? Zgłoś sprawę do darmowej analizy.

moj-bliski-ucierpial-w-wypadku

W Twojej rodzinie wydarzył się tragiczny wypadek? Twój bliski jest w stanie ciężkim? Wiemy, jak uzyskać zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

mam-szkode-rzeczowa

Miałeś kolizję lub wypadek z winy innego kierowcy? Zniszczeniu uległa maszyna rolnicza? Sprawdź, jakie może być Twoje odszkodowanie za wypadek.

NAJNOWSZE INFORMACJE

Wypadek komunikacyjny to traumatyczne doświadczenie, którego konsekwencje są często odczuwalne przez poszkodowanego i jego bliskich nawet wiele lat po zdarzeniu. Mimo to wypadek nie musi być końcem wszystkiego, może również stanowić nowy początek. Specjaliści Votum S.A. pomogli poszkodowanej nie tylko w uzyskaniu należnego jej odszkodowania, ale również w uzyskaniu środków umożliwiających jej aktywizację zawodową, która zapewni kobiecie choć częściową samodzielność. Zapraszamy do przeczytania artykułu!strzałka

gazeta ubezpieczeniowa

W Dzienniku Ubezpieczeniowym ukazał się artykuł podsumowujący 10 lat funkcjonowania instytucji zadośćuczynienia w Polsce. O trudnych początkach zadośćuczynienia dla bliskich poszkodowanych oraz prognozach na przyszłość wypowiadają się Prezes Votum S.A. Bartłomiej Krupa oraz Dyrektor departamentu prawnego i Compliance Justyna Halaś.strzałka

votum

Klienci Votum S.A., którzy 20 lat temu stracili w wypadku syna, nie spodziewali się, że pomimo upływu tak długiego czasu i początkowej odmowy ze strony ubezpieczyciela uda im się uzyskać zadośćuczynienie za śmierć syna. Dowiedz się, jak pomogli im eksperci Votum S.A.!strzałka

gazeta ubezpieczeniowa

W Gazecie Ubezpieczeniowej ukazał się artykuł dotyczący funkcjonowania projektu obsługi spraw o dochodzenie roszczeń z umów bankowych.strzałka

Menu

© Copyright 2017 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - głos w Twojej sprawie

Skontaktuj się

CENTRALA VOTUM S.A

ul. Wyścigowa 56i, 53-012 Wrocław

tel.: 71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

800 217 417

dok@votum-sa.pl

© Copyright 2015 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - glos w Twojej sprawie