Oczekiwane 150 mln przychodów Grupy Kapitałowej Votum w 2019 rokuOczekiwane 150 mln przychodów Grupy Kapitałowej Votum w 2019 roku

W dniu wczorajszym na stronie internetowej bankier.pl ukazał się artykuł dotyczący między innymi prognozy przychodów Grupy Kapitałowej Votum w 2019 roku. Spółka liczy na kolejny wzrost przychodów, po tym zarejestrowanym po III kwartale 2018 roku, gdzie skonsolidowane przychody osiągnęły wartość 76 mln zł. Spółka oczekuje, że w przyszłym roku wzrost ten może sięgnąć nawet 150 mln zł.

 

Sprawdź czy należy Ci się wyższe odszkodowanie

 

Przed Votum S.A. rok pełen wyzwań, grupa ewentualne skutki negatywnych regulacji prawnych dotyczących działalności doradców odszkodowawczych chce zniwelować poprzez dywersyfikację segmentów działalności oraz pozyskiwanie klientów w segmencie odszkodowawczym przez Internet. Ponadto pod koniec listopada Votum S.A. zawarło przedwstępną umowę zakupu od swojego głównego akcjonariusza DSA Financial Group 59 proc. akcji DSA Investment za cenę z przedziału 5,4-6,6 mln zł oraz z Andrzejem Dadełło przedwstępną umowę zakupu 16 proc. akcji spółki za cenę z przedziału 1,4-1,7 mln zł. W ramach kolejnego etapu dywersyfikacji przychodów pan Andrzej Dadełło, Przewodniczący Rady Nadzorczej, zapowiedział przeprowadzenie na początku 2019 roku przez Votum S.A. kolejnej akwizycji podmiotu z segmentu „kompatybilnego”, ale nie podał więcej szczegółów. Zapowiedział również, że Spółka przewiduje wypłatę dywidendy z tegorocznego zysku.

 

„Uważam, że grupa kapitałowa będzie miała w przyszłym roku przychody w granicach 150 mln zł. W tej chwili dojdzie nam 20 mln z ubezpieczeń. Sprawy frankowe to obecnie jest śladowa ilość, w przyszłym roku to będzie spokojnie ponad 20 mln zł i 100 mln zł z tradycyjnego biznesu, bo nie ma spadku w szkodach osobowych” – powiedział pan Andrzej Dadełło, Przewodniczący Rady Nadzorczej.

 

Dzięki realizacji strategii dywersyfikacji przychodów, w przyszłości będą one spływać przede wszystkim z trzech źródeł, tj. szkód osobowych, cesji wierzytelności oraz spraw bankowych.

 

„Ewentualne zmiany regulacyjne, które w kontekście działalności Votum są postrzegane jako kluczowe, tak naprawdę stają się kluczowe dla rentowności tylko jednego segmentu, pozostałe segmenty są niezależne od ewentualnych regulacji” – powiedział Bartłomiej Krupa, Prezes Votum S. A.

 

Senacki projekt ustawy o świadczeniu usług odszkodowawczych znajduje się obecnie w konsultacjach społecznych, a Spółka przewiduje, że jego wejście w życie jest możliwe najwcześniej w drugim kwartale 2019 roku. Ponadto nie obejmuje on obecnie posiadanego portfela roszczeń odszkodowawczych, który opiewa na 1,2 mld zł.

 

„Na rok 2019 można spodziewać się eksplozji spraw bankowych. Ten rynek jest niespenetrowany. W przypadku spraw frankowych jest pół miliona frankowiczów i to są osoby, które zdecydują się zrobić coś z tym problemem, jeśli ryzyko procesowe będzie niższe niż obecnie. W naszej ocenie lata 2019-2020 to będzie taka największa górka spraw związanych z kredytami” – powiedział Prezes Votum S. A.

 

Zapraszamy do lektury artykułu na stronie bankier.pl

Czytaj również


Ponad 120 tys. zł dla poszkodowanej rowerzystki

Czy wszyscy uczestnicy ruchu drogowego mogą starać się o należne im zadośćuczynienie i odszkodowanie, jeśli

Rodzaje „kredytów frankowych”, czyli ile franka jest we franku? – nowy artykuł na portalu biznestuba

Kredyty frankowe to potoczna nazwa kredytów, w których pojawia się waluta franka szwajcarskiego, jednak często

Święto pracowników – gala finałowa Konkursu „Pracownik Roku”

W dniu 8 kwietnia 2019 r. w warszawskiej siedzibie Business Centre Club odbyła się gala

biznestuba.pl o postępowaniu pojednawczym

W ostatnim czasie znacząco wzrosła liczba pozwów przeciwko bankom w sprawach kredytów denominowanych lub indeksowanych