Odszkodowanie za utracone zarobkiOdszkodowanie za utracone zarobki

Zadośćuczynienie czy renta z tytułu zwiększonych potrzeb to nie jedyne świadczenia, o których wypłatę może starać się osoba poszkodowana w wypadku. Często zapinamy również, że odszkodowanie nie dotyczy tylko obrażeń ciała, ale również tego jak wpływają one na inne aspekty naszego życia, takie jak chociażby praca.

Kolizja na parkingu

W lutym 2017 r. kierujący samochodem osobowym, podczas wyjeżdżania z parkingu nie zachował szczególnej ostrożności i doprowadził do zderzenia z samochodem kierowanym przez Klientkę Votum S.A.

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc !

Na skutek wypadku kobieta doznała obrażeń ciała, w tym między innymi skręcenia odcinka szyjnego kręgosłupa. Lekarz orzecznik nie stwierdził trwałego uszczerbku na zdrowiu, a ubezpieczyciel wypłacił tytułem zadośćuczynienia kwotę zaledwie 600,00 zł.

Poszkodowana była jednak niezdolna do pracy przez okres dwóch miesięcy i w tym czasie poniosła koszty leczenia w wysokości ponad 2.500,00 zł, na które składały się m.in. prywatne wizyty lekarskie oraz badania diagnostyczne. Dzięki wsparciu ekspertów Votum S.A. koszty poniesione przez kobietę zostały w całości zwrócone.

Utrata dochodów

Czasowa niezdolność do pracy spowodowała, że poszkodowana nie mogła zająć się sprawami zawodowymi. Prowadząc dwie firmy budowlane utraciła znaczne dochody, które mogła uzyskać, gdyby kolizja nie miała miejsca. Był to kolejny czynnik stresogenny, który odbił się niekorzystnie na jej zdrowiu psychicznym.

W wyniku działań podjętych przez ekspertów Votum S.A. na rzecz poszkodowanej uzyskano odszkodowanie z tytułu utraconych zarobków w wysokości blisko 39.000,00 zł.

To nie koniec działań w sprawie kobiety – wciąż trwają prace nad kompletowaniem dokumentacji pozwalającej uzyskać dalsze świadczenia odszkodowawcze. Przypadek poszkodowanej kobiety potwierdza, że odszkodowanie i zadośćuczynienie, to nie jedyne środki należne osobie, która ucierpiała w wypadku.

Olga Łukasiewicz
Olga Łukasiewicz

Redaktor

olga.lukasiewicz@votum-sa.pl

Posiada wieloletnie doświadczenie w branży odszkodowawczej. Swoją karierę zaczynała od pracy w terenie, dzięki czemu doskonale zna problemy, z jakimi zmagają się osoby poszkodowane w...czytaj więcej

Czytaj również


Opieka po wypadku – odszkodowanie

Osobie poszkodowanej w wypadku może należeć się kilka różnych świadczeń, takich jak: zadośćuczynienie, renta, zwrot

Wypadek w pracy – zadośćuczynienie dla poszkodowanej kobiety

Wypadki w pracy są o wiele bardziej powszechne niż mogłoby się to wydawać. Dochodzi do

Renta – 16 lat po wypadku

Każdego dnia dochodzi do wielu wypadków, w których cierpią kierowcy i pasażerowie samochodów, a także

Ranking Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej 2020 – gratulujemy sukcesu!

W tym roku odbyła się 18. edycja Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej. Pomimo nietypowych okoliczności w