Relacja z Mistrzostw ŚwiataRelacja z Mistrzostw Świata

Rafał Mikołajczyk – parakolarz, zawodnik MBT Votum Team Wrocław oraz pracownik VOTUM– wziął udział w Mistrzostwach Świata. Poniżej zamieszczamy jego relację z tego wydarzenia.

 

Sprawdź czy należy Ci się wyższe odszkodowanie

 

„Mistrzostwa Świata to dla każdego sportowca wydarzenie sezonu, a czasem nawet życia. Trenuję od maja 2013, więc z pełną świadomością mogę przyznać, że Mistrzostwa Świata w parakolarstwie, które odbyły się kilkanaście dni temu w szwajcarskim Nottwil, były dla mnie niesamowitym przeżyciem.

 

Cały czas ciężko trenowałem, by tam być i rywalizować z najlepszymi. Wyjazdy na inne imprezy z Rafałem Wilkiem, który w tym sporcie osiąga wszystko, tylko podsycały moją determinację do pracy oraz chęć samodoskonalenia się. Przez rok swoje skupiłem swoje myśli na tej jednej imprezie, a stres odczułem dopiero kilka dni przed startem. Kompletnie mnie zaskoczył fakt, że dopiero wtedy.

 

Wyścig składał się z dwóch startów. W piątek z samego rana był wyścig na czas i walka tylko z samym sobą. Jedzie się cały czas na wszystkie swoje możliwości, tak by nie żałować i pokonać strefę bólu. Świetnie się czułem. Płynna rozgrzewka i start. Dwa okrążenia po trasie, która była trudna. Jednak góry i zjazd na trasie to właśnie to, co ja naprawdę lubię. Sądziłem, że wszystko idzie dobrze, jednak gdy na ostatnim podjeździe dogonił mnie Austriak, wiedziałem, że moje przekonanie o dobrej jeździe jest bardzo błędne. W rezultacie 9 miejsce, sporo straty do pierwszego i sportowa złość przygotowana na niedzielny start wspólny.

 

 

Rafal Mikolajczyk na mistrzostwach świata

 

Sobota to dzień odpoczynku. Spanie, jedzenie, spanie i jedzenie. Wieczór to przygotowania i już o 6:00 pobudka, by o 8:00 stanąć do rywalizacji.

 

Rozgrzewka, pełno myśli w głowie i przekonanie, że muszę utrzymać się na początku za czołówką i być blisko. Muszę jechać ze wszystkich sił i mądrze reagować. Odprawa techniczna, sprawdzanie sprzętu przez komisarzy UCI i jazda na start. Pozycja w pierwszej linii, więc jest szansa, że start powinien być dobry. Strzał i ruszyliśmy. Przede mną 4 okrążenia.

 

Pierwsze sekundy i minuty to naprawdę zamieszanie i adrenalina na najwyższym poziomie. Jadę dobrze, na podjeździe doganiam kilku zawodników. Jestem zdeterminowany cały czas. Jednak na pierwszej prostej nie mam już kompletnie szans. Jadę mocno, gonię ich, a oni powoli znikają z mojego horyzontu. Nie jestem w stanie nic zrobić, mogę tylko walczyć o jak najlepszą pozycję z tyłu. Na 2 i 3 okrążeniu walczę ze Szwajcarem i Finem. Wymieniamy się kilkakrotnie pozycjami i w rezultacie na metę przyjeżdżam 8 za Szwajcarem a przed Finem.

 

Moje przemyślenia są takie: czeka mnie kolejny rok bardzo ciężkich treningów, do których jestem mentalnie przygotowany. Jestem przekonany, że lepsze wyniki to kwestia czasu: miesięcy i lat.

 

Uczestniczyłem w Mistrzostwach Świata, bo trener kadry dał mi szansę. Bo wiele osób mnie wsparło najpierw w zakupie roweru, a następnie w treningach. Bo grupa Gucwa Velo Trainer, na czele z moim trenerem Zbyszkiem Gucwą, pomogła mi się rozwinąć. Bo w końcu Rafał Wilk poświęcił mi swój czas i chęci by podzielić się ze mną swoim doświadczeniem. A co jedno z najważniejszych w sporcie na wysokim szczeblu, to wsparcie Firmy VOTUM S.A, profesjonalna relacja do sportowych pasji i wiara w moje jeszcze nie do końca pokazane możliwości.”

 

Rafał Mikołajczyk przed VOTUM

Czytaj również


Ponad 120 tys. zł dla poszkodowanej rowerzystki

Czy wszyscy uczestnicy ruchu drogowego mogą starać się o należne im zadośćuczynienie i odszkodowanie, jeśli

Rodzaje „kredytów frankowych”, czyli ile franka jest we franku? – nowy artykuł na portalu biznestuba

Kredyty frankowe to potoczna nazwa kredytów, w których pojawia się waluta franka szwajcarskiego, jednak często

Święto pracowników – gala finałowa Konkursu „Pracownik Roku”

W dniu 8 kwietnia 2019 r. w warszawskiej siedzibie Business Centre Club odbyła się gala

biznestuba.pl o postępowaniu pojednawczym

W ostatnim czasie znacząco wzrosła liczba pozwów przeciwko bankom w sprawach kredytów denominowanych lub indeksowanych