Relacja z Mistrzostw Świata

Wyszukiwarka:

facebook twitter google plus email youtube

Najnowsze informacje

wygrane sprawy, wiadomości z firmy oraz z mediów

Pełna wersja serwisu

Każda krzywda powinna być naprawiona

Wierzymy, że robimy to najlepiej.

Bezpłatna infolinia

800 217 417

dok@votum-sa.pl

Relacja z Mistrzostw Świata

VOTUM /

Aktualności / Z firmy / Relacja z Mistrzostw Świata

Relacja z Mistrzostw Świata

12 sierpnia 2015
Rafal Mikolajczyk zdjęcie

Rafał Mikołajczyk – parakolarz, zawodnik MBT Votum Team Wrocław oraz pracownik VOTUM– wziął udział w Mistrzostwach Świata. Poniżej zamieszczamy jego relację z tego wydarzenia.

 

„Mistrzostwa Świata to dla każdego sportowca wydarzenie sezonu, a czasem nawet życia. Trenuję od maja 2013, więc z pełną świadomością mogę przyznać, że Mistrzostwa Świata w parakolarstwie, które odbyły się kilkanaście dni temu w szwajcarskim Nottwil, były dla mnie niesamowitym przeżyciem.

 

Cały czas ciężko trenowałem, by tam być i rywalizować z najlepszymi. Wyjazdy na inne imprezy z Rafałem Wilkiem, który w tym sporcie osiąga wszystko, tylko podsycały moją determinację do pracy oraz chęć samodoskonalenia się. Przez rok swoje skupiłem swoje myśli na tej jednej imprezie, a stres odczułem dopiero kilka dni przed startem. Kompletnie mnie zaskoczył fakt, że dopiero wtedy.

 

Wyścig składał się z dwóch startów. W piątek z samego rana był wyścig na czas i walka tylko z samym sobą. Jedzie się cały czas na wszystkie swoje możliwości, tak by nie żałować i pokonać strefę bólu. Świetnie się czułem. Płynna rozgrzewka i start. Dwa okrążenia po trasie, która była trudna. Jednak góry i zjazd na trasie to właśnie to, co ja naprawdę lubię. Sądziłem, że wszystko idzie dobrze, jednak gdy na ostatnim podjeździe dogonił mnie Austriak, wiedziałem, że moje przekonanie o dobrej jeździe jest bardzo błędne. W rezultacie 9 miejsce, sporo straty do pierwszego i sportowa złość przygotowana na niedzielny start wspólny.

 

 

Rafal Mikolajczyk na mistrzostwach świata

 

Sobota to dzień odpoczynku. Spanie, jedzenie, spanie i jedzenie. Wieczór to przygotowania i już o 6:00 pobudka, by o 8:00 stanąć do rywalizacji.

 

Rozgrzewka, pełno myśli w głowie i przekonanie, że muszę utrzymać się na początku za czołówką i być blisko. Muszę jechać ze wszystkich sił i mądrze reagować. Odprawa techniczna, sprawdzanie sprzętu przez komisarzy UCI i jazda na start. Pozycja w pierwszej linii, więc jest szansa, że start powinien być dobry. Strzał i ruszyliśmy. Przede mną 4 okrążenia.

 

Pierwsze sekundy i minuty to naprawdę zamieszanie i adrenalina na najwyższym poziomie. Jadę dobrze, na podjeździe doganiam kilku zawodników. Jestem zdeterminowany cały czas. Jednak na pierwszej prostej nie mam już kompletnie szans. Jadę mocno, gonię ich, a oni powoli znikają z mojego horyzontu. Nie jestem w stanie nic zrobić, mogę tylko walczyć o jak najlepszą pozycję z tyłu. Na 2 i 3 okrążeniu walczę ze Szwajcarem i Finem. Wymieniamy się kilkakrotnie pozycjami i w rezultacie na metę przyjeżdżam 8 za Szwajcarem a przed Finem.

 

Moje przemyślenia są takie: czeka mnie kolejny rok bardzo ciężkich treningów, do których jestem mentalnie przygotowany. Jestem przekonany, że lepsze wyniki to kwestia czasu: miesięcy i lat.

 

Uczestniczyłem w Mistrzostwach Świata, bo trener kadry dał mi szansę. Bo wiele osób mnie wsparło najpierw w zakupie roweru, a następnie w treningach. Bo grupa Gucwa Velo Trainer, na czele z moim trenerem Zbyszkiem Gucwą, pomogła mi się rozwinąć. Bo w końcu Rafał Wilk poświęcił mi swój czas i chęci by podzielić się ze mną swoim doświadczeniem. A co jedno z najważniejszych w sporcie na wysokim szczeblu, to wsparcie Firmy VOTUM S.A, profesjonalna relacja do sportowych pasji i wiara w moje jeszcze nie do końca pokazane możliwości.”

 

Rafał Mikołajczyk przed VOTUM

Skorzystaj z infolinii:

800-217-417

pon – pt: 08:00 – 16:00

zostalem-ranny-w-wypadku

W wyniku wypadku doznałeś obrażeń ciała? Chcesz poznać swoje prawa do odszkodowania? Zgłoś sprawę do darmowej analizy.

moj-bliski-ucierpial-w-wypadku

W Twojej rodzinie wydarzył się tragiczny wypadek? Twój bliski jest w stanie ciężkim? Wiemy, jak uzyskać zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

mam-szkode-rzeczowa

Miałeś kolizję lub wypadek z winy innego kierowcy? Zniszczeniu uległa maszyna rolnicza? Sprawdź, jakie może być Twoje odszkodowanie za wypadek.

NAJNOWSZE INFORMACJE

Wypadek komunikacyjny to traumatyczne doświadczenie, którego konsekwencje są często odczuwalne przez poszkodowanego i jego bliskich nawet wiele lat po zdarzeniu. Mimo to wypadek nie musi być końcem wszystkiego, może również stanowić nowy początek. Specjaliści Votum S.A. pomogli poszkodowanej nie tylko w uzyskaniu należnego jej odszkodowania, ale również w uzyskaniu środków umożliwiających jej aktywizację zawodową, która zapewni kobiecie choć częściową samodzielność. Zapraszamy do przeczytania artykułu!strzałka

gazeta ubezpieczeniowa

W Dzienniku Ubezpieczeniowym ukazał się artykuł podsumowujący 10 lat funkcjonowania instytucji zadośćuczynienia w Polsce. O trudnych początkach zadośćuczynienia dla bliskich poszkodowanych oraz prognozach na przyszłość wypowiadają się Prezes Votum S.A. Bartłomiej Krupa oraz Dyrektor departamentu prawnego i Compliance Justyna Halaś.strzałka

votum

Klienci Votum S.A., którzy 20 lat temu stracili w wypadku syna, nie spodziewali się, że pomimo upływu tak długiego czasu i początkowej odmowy ze strony ubezpieczyciela uda im się uzyskać zadośćuczynienie za śmierć syna. Dowiedz się, jak pomogli im eksperci Votum S.A.!strzałka

gazeta ubezpieczeniowa

W Gazecie Ubezpieczeniowej ukazał się artykuł dotyczący funkcjonowania projektu obsługi spraw o dochodzenie roszczeń z umów bankowych.strzałka

Menu

© Copyright 2017 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - głos w Twojej sprawie

Skontaktuj się

CENTRALA VOTUM S.A

ul. Wyścigowa 56i, 53-012 Wrocław

tel.: 71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

800 217 417

dok@votum-sa.pl

© Copyright 2015 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - glos w Twojej sprawie