telefon Infolinia pon. – pt.: 0800 – 1600
800 217 417

Relacja z Mistrzostw Świata

Relacja z Mistrzostw Świata

Rafał Mikołajczyk – parakolarz, zawodnik MBT Votum Team Wrocław oraz pracownik VOTUM– wziął udział w Mistrzostwach Świata. Poniżej zamieszczamy jego relację z tego wydarzenia.

 

„Mistrzostwa Świata to dla każdego sportowca wydarzenie sezonu, a czasem nawet życia. Trenuję od maja 2013, więc z pełną świadomością mogę przyznać, że Mistrzostwa Świata w parakolarstwie, które odbyły się kilkanaście dni temu w szwajcarskim Nottwil, były dla mnie niesamowitym przeżyciem.

 

Cały czas ciężko trenowałem, by tam być i rywalizować z najlepszymi. Wyjazdy na inne imprezy z Rafałem Wilkiem, który w tym sporcie osiąga wszystko, tylko podsycały moją determinację do pracy oraz chęć samodoskonalenia się. Przez rok swoje skupiłem swoje myśli na tej jednej imprezie, a stres odczułem dopiero kilka dni przed startem. Kompletnie mnie zaskoczył fakt, że dopiero wtedy.

 

Wyścig składał się z dwóch startów. W piątek z samego rana był wyścig na czas i walka tylko z samym sobą. Jedzie się cały czas na wszystkie swoje możliwości, tak by nie żałować i pokonać strefę bólu. Świetnie się czułem. Płynna rozgrzewka i start. Dwa okrążenia po trasie, która była trudna. Jednak góry i zjazd na trasie to właśnie to, co ja naprawdę lubię. Sądziłem, że wszystko idzie dobrze, jednak gdy na ostatnim podjeździe dogonił mnie Austriak, wiedziałem, że moje przekonanie o dobrej jeździe jest bardzo błędne. W rezultacie 9 miejsce, sporo straty do pierwszego i sportowa złość przygotowana na niedzielny start wspólny.

 

 

Rafal Mikolajczyk na mistrzostwach świata

 

Sobota to dzień odpoczynku. Spanie, jedzenie, spanie i jedzenie. Wieczór to przygotowania i już o 6:00 pobudka, by o 8:00 stanąć do rywalizacji.

 

Rozgrzewka, pełno myśli w głowie i przekonanie, że muszę utrzymać się na początku za czołówką i być blisko. Muszę jechać ze wszystkich sił i mądrze reagować. Odprawa techniczna, sprawdzanie sprzętu przez komisarzy UCI i jazda na start. Pozycja w pierwszej linii, więc jest szansa, że start powinien być dobry. Strzał i ruszyliśmy. Przede mną 4 okrążenia.

 

Pierwsze sekundy i minuty to naprawdę zamieszanie i adrenalina na najwyższym poziomie. Jadę dobrze, na podjeździe doganiam kilku zawodników. Jestem zdeterminowany cały czas. Jednak na pierwszej prostej nie mam już kompletnie szans. Jadę mocno, gonię ich, a oni powoli znikają z mojego horyzontu. Nie jestem w stanie nic zrobić, mogę tylko walczyć o jak najlepszą pozycję z tyłu. Na 2 i 3 okrążeniu walczę ze Szwajcarem i Finem. Wymieniamy się kilkakrotnie pozycjami i w rezultacie na metę przyjeżdżam 8 za Szwajcarem a przed Finem.

 

Moje przemyślenia są takie: czeka mnie kolejny rok bardzo ciężkich treningów, do których jestem mentalnie przygotowany. Jestem przekonany, że lepsze wyniki to kwestia czasu: miesięcy i lat.

 

Uczestniczyłem w Mistrzostwach Świata, bo trener kadry dał mi szansę. Bo wiele osób mnie wsparło najpierw w zakupie roweru, a następnie w treningach. Bo grupa Gucwa Velo Trainer, na czele z moim trenerem Zbyszkiem Gucwą, pomogła mi się rozwinąć. Bo w końcu Rafał Wilk poświęcił mi swój czas i chęci by podzielić się ze mną swoim doświadczeniem. A co jedno z najważniejszych w sporcie na wysokim szczeblu, to wsparcie Firmy VOTUM S.A, profesjonalna relacja do sportowych pasji i wiara w moje jeszcze nie do końca pokazane możliwości.”

 

Rafał Mikołajczyk przed VOTUM

Czytaj również


Potrącenie pieszej

Ofiarami wypadków drogowych niestety są nie tylko użytkownicy samochodów, motorów czy rowerów, ale również piesi,

Odszkodowanie po wypadku w gospodarstwie rolnym

Wypadki komunikacyjne zdarzają się każdego dnia, dochodzi do nich nie tylko na drodze, gdzie zachowujemy

Oczekiwane 150 mln przychodów Grupy Kapitałowej Votum w 2019 roku

W dniu wczorajszym na stronie internetowej bankier.pl ukazał się artykuł dotyczący między innymi prognozy przychodów

Wypadek motocyklisty

Wypadki komunikacyjne zdarzają się codziennie, a ich uczestnicy często cierpią na ich skutek, jeszcze długo

Masz pytania? Zadzwoń!

800 217 417

Chcesz żebyśmy się z Tobą skontaktowali?

Zostaw swoje dane

Klienci o nas

Poznaj historie
naszych Klientów
pomogliśmy ponad 225 000 poszkodowanym