Wyszukiwarka:

facebook twitter google plus email youtube

Najnowsze informacje

wygrane sprawy, wiadomości z firmy oraz z mediów

Pełna wersja serwisu

Każda krzywda powinna być naprawiona

Wierzymy, że robimy to najlepiej.

Bezpłatna infolinia

800 217 417

dok@votum-sa.pl

Relacja z Mistrzostw Świata

VOTUM /

Aktualności / Z firmy / Relacja z Mistrzostw Świata

Relacja z Mistrzostw Świata

12 sierpnia 2015
Rafal Mikolajczyk zdjęcie

Rafał Mikołajczyk – parakolarz, zawodnik MBT Votum Team Wrocław oraz pracownik VOTUM– wziął udział w Mistrzostwach Świata. Poniżej zamieszczamy jego relację z tego wydarzenia.

 

„Mistrzostwa Świata to dla każdego sportowca wydarzenie sezonu, a czasem nawet życia. Trenuję od maja 2013, więc z pełną świadomością mogę przyznać, że Mistrzostwa Świata w parakolarstwie, które odbyły się kilkanaście dni temu w szwajcarskim Nottwil, były dla mnie niesamowitym przeżyciem.

 

Cały czas ciężko trenowałem, by tam być i rywalizować z najlepszymi. Wyjazdy na inne imprezy z Rafałem Wilkiem, który w tym sporcie osiąga wszystko, tylko podsycały moją determinację do pracy oraz chęć samodoskonalenia się. Przez rok swoje skupiłem swoje myśli na tej jednej imprezie, a stres odczułem dopiero kilka dni przed startem. Kompletnie mnie zaskoczył fakt, że dopiero wtedy.

 

Wyścig składał się z dwóch startów. W piątek z samego rana był wyścig na czas i walka tylko z samym sobą. Jedzie się cały czas na wszystkie swoje możliwości, tak by nie żałować i pokonać strefę bólu. Świetnie się czułem. Płynna rozgrzewka i start. Dwa okrążenia po trasie, która była trudna. Jednak góry i zjazd na trasie to właśnie to, co ja naprawdę lubię. Sądziłem, że wszystko idzie dobrze, jednak gdy na ostatnim podjeździe dogonił mnie Austriak, wiedziałem, że moje przekonanie o dobrej jeździe jest bardzo błędne. W rezultacie 9 miejsce, sporo straty do pierwszego i sportowa złość przygotowana na niedzielny start wspólny.

 

 

Rafal Mikolajczyk na mistrzostwach świata

 

Sobota to dzień odpoczynku. Spanie, jedzenie, spanie i jedzenie. Wieczór to przygotowania i już o 6:00 pobudka, by o 8:00 stanąć do rywalizacji.

 

Rozgrzewka, pełno myśli w głowie i przekonanie, że muszę utrzymać się na początku za czołówką i być blisko. Muszę jechać ze wszystkich sił i mądrze reagować. Odprawa techniczna, sprawdzanie sprzętu przez komisarzy UCI i jazda na start. Pozycja w pierwszej linii, więc jest szansa, że start powinien być dobry. Strzał i ruszyliśmy. Przede mną 4 okrążenia.

 

Pierwsze sekundy i minuty to naprawdę zamieszanie i adrenalina na najwyższym poziomie. Jadę dobrze, na podjeździe doganiam kilku zawodników. Jestem zdeterminowany cały czas. Jednak na pierwszej prostej nie mam już kompletnie szans. Jadę mocno, gonię ich, a oni powoli znikają z mojego horyzontu. Nie jestem w stanie nic zrobić, mogę tylko walczyć o jak najlepszą pozycję z tyłu. Na 2 i 3 okrążeniu walczę ze Szwajcarem i Finem. Wymieniamy się kilkakrotnie pozycjami i w rezultacie na metę przyjeżdżam 8 za Szwajcarem a przed Finem.

 

Moje przemyślenia są takie: czeka mnie kolejny rok bardzo ciężkich treningów, do których jestem mentalnie przygotowany. Jestem przekonany, że lepsze wyniki to kwestia czasu: miesięcy i lat.

 

Uczestniczyłem w Mistrzostwach Świata, bo trener kadry dał mi szansę. Bo wiele osób mnie wsparło najpierw w zakupie roweru, a następnie w treningach. Bo grupa Gucwa Velo Trainer, na czele z moim trenerem Zbyszkiem Gucwą, pomogła mi się rozwinąć. Bo w końcu Rafał Wilk poświęcił mi swój czas i chęci by podzielić się ze mną swoim doświadczeniem. A co jedno z najważniejszych w sporcie na wysokim szczeblu, to wsparcie Firmy VOTUM S.A, profesjonalna relacja do sportowych pasji i wiara w moje jeszcze nie do końca pokazane możliwości.”

 

Rafał Mikołajczyk przed VOTUM

Skorzystaj z infolinii:

800-217-417

pon – pt: 08:00 – 16:00

zostalem-ranny-w-wypadku

W wyniku wypadku doznałeś obrażeń ciała? Chcesz poznać swoje prawa do odszkodowania? Zgłoś sprawę do darmowej analizy.

moj-bliski-ucierpial-w-wypadku

W Twojej rodzinie wydarzył się tragiczny wypadek? Twój bliski jest w stanie ciężkim? Wiemy, jak uzyskać zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

mam-szkode-rzeczowa

Miałeś kolizję lub wypadek z winy innego kierowcy? Zniszczeniu uległa maszyna rolnicza? Sprawdź, jakie może być Twoje odszkodowanie za wypadek.

NAJNOWSZE INFORMACJE

siano

Wypadki w gospodarstwach rolnych często niosą ze sobą poważne konsekwencje, a ich skutki są odczuwalne nawet wiele lat od zdarzenia. Czy w takiej sytuacji warto wystąpić na drogę sądową? Dowiedz się, jak Ekspertom Votum S.A. udało się pomóc kobiecie, która doznała poważnego urazu twarzy podczas pracy w gospodarstwie. strzałka

opinie klientów votum

Historia uczestnika programu Pierwsze Kroki, który stracił nogę na skutek wypadku.strzałka

siostry

Dzięki staraniom VOTUM S.A. siostry potrącone przez samochód osobowy otrzymały odszkodowanie za obrażenia, których doznały w wypadku. Dowiedz się, jak uzyskaliśmy wyższe odszkodowanie!strzałka

tory

Co można zrobić w sytuacji, kiedy okoliczności wypadku są niejasne, a ustalenie odpowiedzialnego wydaje się niemożliwe? Czy warto iść do sądu i jakie kroki należy podjąć, aby rodzina zmarłego uzyskała należne jej świadczenia? Dowiedz się jak pomogli eksperci Votum S.A.!strzałka

Menu

© Copyright 2017 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - głos w Twojej sprawie

Skontaktuj się

CENTRALA VOTUM S.A

ul. Wyścigowa 56i, 53-012 Wrocław

tel.: 71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

800 217 417

dok@votum-sa.pl

© Copyright 2015 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - glos w Twojej sprawie