Wyszukiwarka:

facebook twitter google plus email youtube

Najnowsze informacje

wygrane sprawy, wiadomości z firmy oraz z mediów

Pełna wersja serwisu

Każda krzywda powinna być naprawiona

Wierzymy, że robimy to najlepiej.

Bezpłatna infolinia

800 217 417

dok@votum-sa.pl

1 mln 380 zł świadczeń dla chłopca potrąconego przez samochód

VOTUM /

Aktualności / Wygraliśmy / 1 mln 380 zł świadczeń dla chłopca potrąconego przez samochód

1 mln 380 zł świadczeń dla chłopca potrąconego przez samochód

22 grudnia 2017
votum sa - szpital

Wypadki, w których szkodę poniosły dzieci, są szczególnie tragiczne, zwłaszcza jeśli przez szkody poniesione w zdarzeniu uniemożliwiają im przeżywanie dzieciństwa we właściwy sposób. Dzięki działaniom VOTUM S.A. i Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych Andrzej Łebek i Wspólnicy sp. kom. ich krzywda może być choć w części naprawiona.

 

Jednym z takich dzieci był 10-letni Piotr*. Podczas zabawy nieopodal rodzinnego domu wybiegł za piłką na ulicę i został potrącony przez rozpędzony samochód. Obrażenia, których doznał wskutek wypadku, były poważne – był to między innymi ciężki uraz czaszkowo-mózgowy, stłuczenie mózgu i pnia mózgu, powikłanego obrzękiem oraz krwiakiem śródmózgowym, a także liczne złamania kości. Ich następstwem, trudnym do przyjęcia nawet dla osoby dorosłej, był   m.in. niedowład czterokończynowy z przewagą kończyn po stronie lewej, zaburzenia mowy, encefalopatia, padaczka pourazowa czy przykurcze w stawach.

 

Schorzenia i urazy, z którymi musiał zmagać się Piotr, były naprawdę ciężkie. Jednak ubezpieczyciel przyznał mu zaledwie 100 tysięcy złotych zadośćuczynienia i 810 zł renty na zwiększone potrzeby. Tak nieadekwatną sumę argumentował tym, że przyczynienie do wypadku związane z wtargnięciem dziecka na jezdnię wynosiło aż 60%.

 


sprawdz-jak

 

bartosz_foto

 

 

Brak zgody na propozycję ubezpieczyciela

VOTUM S.A., reprezentująca poszkodowanego, nie zgodziła się z taką propozycją. Wskazywała, że suma ta jest zdecydowanie za mała i nie rekompensuje szkód, jakie poniósł Piotr. Spółka wezwała także ubezpieczyciela do pokrycia kosztów leczenia i rehabilitacji Piotr w Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Votum, ośrodku, gdzie zapewniono małoletniemu poszkodowanemu najwyższej jakości opiekę medyczną.

 

Zakład ubezpieczeń nie zgodził się na nie tylko na wypłacenie Piotr wyższych sum, argumentując, że poszkodowany jest dzieckiem i z racji wieku nie odczuje z tego tytułu  satysfakcji. Nie zgodził się również na pokrycie kosztów leczenia dziecka w PCRF – według ubezpieczyciela nie były one celowe i konieczne ze względu na stan zdrowia powoda i były możliwe do uzyskania w ramach świadczeń NFZ.

 

Wyższe zadośćuczynienie i renta dają poszkodowanemu większe możliwości leczenia, rehabilitacji i zakupu lepszego sprzętu, a co za tym idzie – szybszego powrotu do sprawności. W procesie dochodzenia do zdrowia szczególnie ważna jest profesjonalna i szybko wdrożona opieka medyczna i fizjoterapeutyczna. Argumentacji ubezpieczyciela nie można było zatem uznać za słuszną.

 

Pełnomocnik poszkodowanego wniósł sprawę do sądu. Postępowanie sądowe toczyło się w okresie 2011–2017 r. W sprawie wydane zostały 4 wyroki, a co szczególnie ważne – sąd zmniejszył przyczynienie do 15%.

 

Czy można uzyskać większe świadczenia?

Ostatecznie na skutek przeprowadzonego postępowania sądowego  na rzecz Piotr udało się uzyskać dodatkowo kwoty:

 

  • 580 tys. zł tytułem zadośćuczynienia,
  • 500 tys. zł tytułem wyrównania renty do dnia wyrokowania,
  • 187 tys. zł tytułem odsetek,
  • 12 tys. zł tytułem zwrotu kosztów leczenia w PCRF,
  • rentę w wysokości 7 tys. zł miesięcznie na przyszłość.

 

Wyrok sądu, który przyznał rację pełnomocnikowi poszkodowanego, daje jasny obraz tego, jak bardzo nierzetelne i nieprofesjonalne jest podejście zakładów ubezpieczeń do likwidacji szkody.

 

Gdyby nie postępowanie sądowe, kwota ponad miliona złotych pozostałaby na rachunku ubezpieczyciela, zamiast służyć finansowaniu leczenia i rehabilitacji ciężko poszkodowanego dziecka. Dzięki działaniom VOTUM S.A. i KAiRP Andrzej Łebek i Wspólnicy sp. kom. Piotr może wracać do zdrowia w komfortowych warunkach.

 

Skorzystaj z infolinii:

800-217-417

pon – pt: 08:00 – 16:00

zostalem-ranny-w-wypadku

W wyniku wypadku doznałeś obrażeń ciała? Chcesz poznać swoje prawa do odszkodowania? Zgłoś sprawę do darmowej analizy.

moj-bliski-ucierpial-w-wypadku

W Twojej rodzinie wydarzył się tragiczny wypadek? Twój bliski jest w stanie ciężkim? Wiemy, jak uzyskać zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

mam-szkode-rzeczowa

Miałeś kolizję lub wypadek z winy innego kierowcy? Zniszczeniu uległa maszyna rolnicza? Sprawdź, jakie może być Twoje odszkodowanie za wypadek.

Oni już uzyskali pomoc

votum sa - szpital

Nastolatek w wyniku wypadku pozostaje w śpiączce. Eksperci VOTUM S.A. szybko zdobyli dla niego środki na leczenie i rehabilitację. strzałka

wypadek przy pracy

Klient VOTUM S.A. uległ wypadkowi na budowie, na której pracował. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak pomogli mu specjaliści spółki! strzałka

odszkodowanie

Nie w każdym przypadku można uzyskać należne poszkodowanemu świadczenia na drodze negocjacji z ubezpieczycielem. Często konieczne jest wstąpienie na drogę sądową. Niezbędna bywa wówczas pomoc profesjonalnego pełnomocnika. strzałka

utracone dochody

Uczeń technikum w wyniku wypadku stracił możliwość wykonywania zawodu i zarobkowania. Eksperci VOTUM S.A. uzyskali dla niego należne świadczenia. strzałka

Menu

© Copyright 2017 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - głos w Twojej sprawie

Skontaktuj się

CENTRALA VOTUM S.A

ul. Wyścigowa 56i, 53-012 Wrocław

tel.: 71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

800 217 417

dok@votum-sa.pl

© Copyright 2015 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - glos w Twojej sprawie