Wyszukiwarka:

facebook twitter google plus email youtube

Najnowsze informacje

wygrane sprawy, wiadomości z firmy oraz z mediów

Pełna wersja serwisu

Każda krzywda powinna być naprawiona

Wierzymy, że robimy to najlepiej.

Bezpłatna infolinia

800 217 417

dok@votum-sa.pl

180 tys. zamiast 33 tys. dla potrąconego chłopca

VOTUM /

Aktualności / Wygraliśmy / 180 tys. zamiast 33 tys. dla potrąconego chłopca

180 tys. zamiast 33 tys. dla potrąconego chłopca

30 lipca 2015
zadośćuczynienie

Co zrobić, kiedy ubezpieczyciel odmawia wypłaty świadczenia lub wypłaca odszkodowanie w kwocie, która wydaje się nie odpowiadać rzeczywistym rozmiarom doznanych szkód?

 

Samodzielne wystąpienie na drogę sądową, choć daje szanse na uzyskanie wyższych świadczeń, dla wielu poszkodowanych oznacza duży stres. Zwłaszcza, że często nie są pewni wysokości kwot, których należy się domagać. Mają również trudność w ocenie szans na powodzenie walki sądowej.

 

Doświadczenie VOTUM wskazuje, że w każdej sytuacji warto przeanalizować szanse powodzenia w sądzie. Dodatkowo dzięki wsparciu pełnomocnika, można liczyć na kompleksową ocenę możliwych do uzyskania kwot w procesie.

 

Sprawca skazany, chłopiec w szpitalu

 

Przekonał się o tym 12-letni rowerzysta, który został potrącony przez zmieniający kierunek ruchu samochód. Kierowcę auta uznano winnym spowodowania zdarzenia oraz skazano wyrokiem. Dla chłopca następstwa wypadku były poważne. W szpitalu, do którego po zdarzeniu trafił, rozpoznano wstrząs krwotoczny, a także uraz zmiażdżeniowy i poważne złamanie prawej nogi.

 

12-latek początkowo przebywał na oddziale intensywnej terapii, a następnie trafił na chirurgię dziecięcą. Niestety leczenie nie zakończyło się na jednorazowym pobycie w szpitalu. Chłopiec był kilkakrotnie hospitalizowany i poddawany zabiegom operacyjnym. We znaki wdawała się zwłaszcza blizna oraz powstałe na skutek urazu ubytki skóry. Po wypadku nastolatek nadal wymaga stałej opieki, gdyż nie jest on w pełni samodzielny. Doznane przez niego urazy wymagają wieloletniego leczenia i rehabilitacji. Chłopcu ciągle towarzyszy także przypominający o wypadku ból.

 

Sprawą poszkodowanego chłopca zajęli się specjaliści z VOTUM. W pierwszej kolejności zweryfikowali oni dostarczoną dokumentację, a następnie ustalili szacunkową wysokość należnych małoletniemu świadczeń. Po dokonaniu wstępnej oceny, wystąpili ze zgłoszeniem roszczeń do ubezpieczyciela sprawcy wypadku, domagając się m.in. zapłaty zadośćuczynienia za doznaną krzywdę.

 

Ubezpieczyciel nie podzielił w pełni stanowiska z VOTUM i wypłacił zadośćuczynienie w kwocie 33 000 zł. Pomimo złożonego odwołania i dostarczenia przez pełnomocnika dokumentacji potwierdzającej dalsze następstwa wypadku, zakład ubezpieczeń odmówił dopłaty kolejnych kwot z tego tytułu. Specjaliści z VOTUM nie mieli jednak wątpliwości, że należy walczyć dalej i przekazali sprawę do prowadzenia przez kancelarię z grupy kapitałowej VOTUM, która wstąpiła na drogę sądową, by walczyć o należne zadośćuczynienie w procesie.

 

Wysokość zadośćuczynienia ustalił Sąd

 

Sprawa trafiła do sądu, który zgodził się z argumentacją pełnomocnika i zasądził na rzecz poszkodowanego chłopca dalszą kwotę świadczenia w wysokości 127 000 złotych. Oznaczało to, że sąd przyznał zadośćuczynienie niemal czterokrotnie wyższe niż pierwotnie zakład ubezpieczeń. Orzeczenie zakwestionował pełnomocnik chłopca, który domagał się dodatkowo zasądzenia dalszej kwoty z tytułu odsetek ustawowych.

 

Sąd II. instancji podzielił częściowo argumentację pełnomocnika, dzięki czemu łączna suma wypłat w opisanej sprawie wyniosła ponad 180 000 złotych, biorąc pod uwagę zarówno świadczenia wypłacone na etapie postępowania likwidacyjnego, jak i w procesie.

 

Warto podkreślić, że dzięki determinacji poszkodowanego, a także konsekwencji pełnomocnika, chłopiec choć częściowo uzyskał środki kompensujące doznaną krzywdę. Co więcej, po zgromadzeniu dalszej dokumentacji, pełnomocnik planuje wystąpić z roszczeniami rentowymi i domagać się od ubezpieczyciela pokrywania stałych kosztów związanych ze zwiększeniem potrzeb poszkodowanego.

Skorzystaj z infolinii:

800-217-417

pon – pt: 08:00 – 16:00

zostalem-ranny-w-wypadku

W wyniku wypadku doznałeś obrażeń ciała? Chcesz poznać swoje prawa do odszkodowania? Zgłoś sprawę do darmowej analizy.

moj-bliski-ucierpial-w-wypadku

W Twojej rodzinie wydarzył się tragiczny wypadek? Twój bliski jest w stanie ciężkim? Wiemy, jak uzyskać zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

mam-szkode-rzeczowa

Miałeś kolizję lub wypadek z winy innego kierowcy? Zniszczeniu uległa maszyna rolnicza? Sprawdź, jakie może być Twoje odszkodowanie za wypadek.

Oni już uzyskali pomoc

2018-09-20-odszkodowanie 1280-klient-wozek-sport

Klient Votum S.A. mając 17 lat poważnie ucierpiał w wypadku komunikacyjnym. 13 lat po zdarzeniu specjaliści spółki uzyskali dla niego należne świadczenia i pomogli w zdobyciu środków na zakup wózka inwalidzkiego dostosowanego do jego potrzeb. Sprawdź, co mogą zrobić dla Ciebie! strzałka

Czy rowerzysta, który ucierpiał w wypadku drogowym może starać się o należne mu odszkodowanie i zadośćuczynienie? Historia poszkodowanego, który został potrącony przez samochód prowadzony przez pijanego kierowcę pokazuje, że tak. Ponadto odszkodowanie i zadośćuczynienie to nie jedyne świadczenia jakie można uzyskać. Przeczytaj i dowiedz się jak specjaliści Votum S.A. pomogli rowerzyście poszkodowanemu w wypadku.strzałka

rolnik

Wypadki w gospodarstwach rolnych często niosą ze sobą poważne konsekwencje, a ich skutki są odczuwalne nawet wiele lat od zdarzenia. Czy w takiej sytuacji poszkodowany może starać się o odszkodowanie oraz przyznanie mu renty z tytułu niezdolności do pracy lub zwiększonych potrzeb? Dowiedz się, jak Ekspertom Votum S.A. udało się pomóc kobiecie, która podczas pracy przy zbiorach lnu straciła rękę. strzałka

maluch

Pasażer samochodu osobowego na skutek kolizji drogowej odniósł poważne obrażenia. Kilka lat po wypadku otrzymał odszkodowanie, jednak jego kwota była znacznie zaniżona. Ponad 20 lat od wypadku podjęto ponowne starania o wypłatę należnych mu świadczeń. Czy możliwe jest otrzymanie zadośćuczynienia po tak długim czasie? Zapraszamy do lektury artykułu.strzałka

Menu

© Copyright 2017 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - głos w Twojej sprawie

Skontaktuj się

CENTRALA VOTUM S.A

ul. Wyścigowa 56i, 53-012 Wrocław

tel.: 71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

800 217 417

dok@votum-sa.pl

© Copyright 2015 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - glos w Twojej sprawie