Wyszukiwarka:

Najnowsze informacje

wygrane sprawy, wiadomości z firmy oraz z mediów

Pełna wersja serwisu

Każda krzywda powinna być naprawiona

Wierzymy, że robimy to najlepiej.

Bezpłatna infolinia

800 217 417

dok@votum-sa.pl

50 tysięcy odziedziczone z OFE i ZUS

VOTUM /

Aktualności / Wygraliśmy / 50 tysięcy odziedziczone z OFE i ZUS

50 tysięcy odziedziczone z OFE i ZUS

16 września 2016

Śmierć bliskiej osoby zawsze jest trudnym przeżyciem, zwłaszcza jeśli odeszła w młodym wieku. Z takim doświadczeniem musiała zmierzyć się pani Agata*, która straciła męża. Choć nie mamy mocy, by pomóc jej poradzić sobie z żałobą i emocjonalną pustką, zaoferowaliśmy młodej wdowie zadbanie o formalne sprawy związane uzyskaniem środków z rachunku OFE i subkonta ZUS.

 

Pani Agata wiedziała, że część składek odprowadzanych na ubezpieczenie społeczne męża powinna być przekazywana na tzw. II filar w Otwartym Funduszu Emerytalnym. Nie znała jednak nazwy Funduszu, którego był członkiem. Warto wiedzieć, że nawet z takiej sytuacji można wybrnąć. W VOTUM mamy zasadę, że jeśli jest w naszej mocy uzyskanie pewnych dokumentów, sami tym się zajmujemy.

 

W sprawie pani Agaty nie mieliśmy informacji na temat właściwego Funduszu prowadzącego rachunek na rzecz jej męża. Ustalenie tego było pierwszym zadaniem, by uzyskać pieniądze dla wdowy. Po złożeniu odpowiednich wniosków i zapytań, otrzymaliśmy potrzebne nam odpowiedzi wraz z kompletem dokumentów niezbędnych do dokonania zgłoszenia roszczeń o wypłatę środków z rachunku emerytalnego ubezpieczonego. Dzięki temu mogliśmy skierować do właściwego OFE zgłoszenia o wypłatę środków.

 

smierc bliskiego

 

 

Okazało się, że na przestrzeni lat mąż pani Agaty był członkiem także innego Funduszu. Z tego względu konieczne był dostarczenie wykazu składek z poprzedniego Funduszu. Dzięki wcześniej uzyskanym dokumentom, dopełnienie tej formalności nie stanowiło większej trudności.

 

Równolegle pracowaliśmy także nad wypłatą środków należnych z subkonta Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Na rzecz pani Agaty pierwsze pieniądze wypłacił Fundusz. Była to jednak tylko część, co do której OFE nie miało wątpliwości. Kolejne dwa miesiące zajęło uzyskanie wypłaty z ZUS. Parę dni później OFE wypłaciło pozostałą cześć należnych środków. W sumie na rzecz pani Agaty VOTUM uzyskała ponad 50 000 złotych.

 

Przypomnijmy, że według raportu Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego, na kontach wszystkich otwartych funduszy emerytalnych mogą pozostawać nawet dwa miliardy złotych, które powinny trafić do spadkobierców. Jednym z naszych zadań jest to, aby tak właśnie się stało.

 

*imię zmienione celowo

Skorzystaj z infolinii:

800-217-417

pon – pt: 08:00 – 18:00

W wyniku wypadku doznałeś obrażeń ciała? Chcesz poznać swoje prawa do odszkodowania? Zgłoś sprawę do darmowej analizy.

W Twojej rodzinie wydarzył się tragiczny wypadek? Twój bliski jest w stanie ciężkim? Wiemy, jak uzyskać zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

Miałeś kolizję lub wypadek z winy innego kierowcy? Zniszczeniu uległa maszyna rolnicza? Sprawdź, jakie może być Twoje odszkodowanie za wypadek.

Oni już uzyskali pomoc

wypadek w kopalni

Wypadki w górnictwie mają niekiedy tragiczne konsekwencje. Na jakie świadczenia mogą liczyć bliscy zmarłych górników? VOTUM S.A. pomogło jednej z takich rodzin.

szkody wyrządzone przez zwierzęta gospodarskie

Właściciel gospodarstwa rolnego odpowiada za szkody, jakie wyrządziły hodowane przez niego zwierzęta gospodarskie. Jak dochodzić odszkodowania z tego tytułu? Odpowiadamy w naszym artykule.

renta na emeryturze

Dzięki pomocy VOTUM S.A. poszkodowany otrzymał od ubezpieczyciela rentę kwartalną w wysokości 12 586,68 zł i blisko 180 000 zł wyrównania, mimo że uprawniony pobierał już emeryturę. Zobacz, jak tego dokonali.

dopłaty do odszkodowań

Niekiedy dochodzenie należnych świadczeń jest dla poszkodowanego zbyt angażujące. W takich przypadkach VOTUM S.A. proponuje dopłaty do odszkodowań. W jakich sytuacjach będzie to możliwe?

Menu

© Copyright 2015 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - głos w Twojej sprawie

Skontaktuj się

CENTRALA VOTUM S.A

ul. Wyścigowa 56i, 53-012 Wrocław

tel.: 71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

800 217 417

dok@votum-sa.pl

© Copyright 2015 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - glos w Twojej sprawie