Amputacja nogi – czy ubezpieczyciel pokryje koszty protezowania?Amputacja nogi – czy ubezpieczyciel pokryje koszty protezowania?

Praca na budowie to niezwykle wymagające zajęcie, zwłaszcza w przypadku pracy na wysokości. Czasem wystarczy chwila nieuwagi, błąd jednego człowieka by doszło do wypadku. Klient VOTUM S.A. stracił nogę po tym, jak spadł z rusztowania, w które wjechał wózek widłowy.

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc!

Wypadek na budowie

To miał być kolejny zwykły dzień pracy na budowie, gdzie Klient VOTUM S.A. był zatrudniony jako spawacz. Wystarczyła chwila nieuwagi, aby doszło do tragedii – pracownik innej firmy obsługującej tą samą budowę nie zachował należytej ostrożności i wjechał wózkiem widłowym w rusztowanie, na którym znajdował się mężczyzna. Poszkodowany spadł z wysokości i został przygnieciony przez metalową belkę.

Mężczyzna na skutek upadku doznał rozległych obrażeń. Mimo wysiłku lekarzy konieczna była amputacja nogi poniżej kolana.

Dwa kolejne miesiące poszkodowany spędził w szpitalu, gdzie poddawany był dalszemu leczeniu i rehabilitacji. Korzystał również z pomocy psychologa, który miał pomóc mu oswoić się z nową sytuacją.

Wsparcie VOTUM S.A.

Kilka miesięcy po wypadku poszkodowany zdecydował się powierzyć swoją sprawę VOTUM S.A. Eksperci spółki zaangażowali się w pomoc mężczyźnie, zarówno na etapie postępowania karnego, jak i odszkodowawczego. Ponadto został on objęty programem Pierwsze Kroki.

Niezwykle istotnym dla poszkodowanego był powrót do życia z przed wypadku – jest młodym mężczyzną, który chce czynnie uczestniczyć w życiu swojej rodziny, w tym wychowaniu dwójki małych dzieci, co utrudniały mu kule oraz proteza próbna, z której pomocą poruszał się po wypadku.

Dzięki aktywnemu wsparciu doradcy odszkodowawczego prowadzącego sprawę uzyskano blisko 250.000,00 zł tytułem zadośćuczynienia oraz zwrot kosztów związanych z protezowaniem. Ponadto zaproponowano kompleksową pomoc – miedzy innymi w dostosowaniu mieszkania oraz samochodu do nowych potrzeb mężczyzny.

Obecnie, dwa lata od wypadku, poszkodowany mężczyzna częściowo odzyskał samodzielność – porusza się korzystając z protezy, ale w dalszym ciągu jest osobą niezdolną do pracy. Aktualnie trwają czynności związane z udokumentowaniem roszczeń rentowych należnych poszkodowanemu z tytułu niezdolności do pracy.

Miałeś wypadek nie ze swojej winy? Jeżeli nie wiesz, co należy zrobić, aby uzyskać dostęp do szybkiej rehabilitacji, sprzętu ortopedycznego i jak uzyskać odszkodowanie, zwróć się do naszych specjalistów. Zgłoś się do nas, a pomożemy Ci w powrocie do życia po ciężkim wypadku.

Olga Łukasiewicz
Olga Łukasiewicz

Redaktor

olga.lukasiewicz@votum-sa.pl

Posiada wieloletnie doświadczenie w branży odszkodowawczej. Swoją karierę zaczynała od pracy w terenie, dzięki czemu doskonale zna problemy, z jakimi zmagają się osoby poszkodowane w...czytaj więcej

Czytaj również


Renta – 16 lat po wypadku

Każdego dnia dochodzi do wielu wypadków, w których cierpią kierowcy i pasażerowie samochodów, a także

Potrącony rowerzysta – nieszczęśliwy wypadek

W ciągu ostatnich kilku lat jazda na rowerze jest znacznie zyskała na popularności. Z każdym

Wysokie zadośćuczynienie po wypadku w gospodarstwie

Praca w gospodarstwie rolnym bywa trudna i wymagająca, co więcej wiąże się z pewnym ryzykiem

Sukces Votum Centrum Odškodnění, A.S.

Grupa Kapitałowa VOTUM to ponad dwadzieścia podmiotów specjalizujących się w pomocy klientom indywidualnym w zakresie