Wyszukiwarka:

facebook twitter google plus email youtube

Najnowsze informacje

wygrane sprawy, wiadomości z firmy oraz z mediów

Pełna wersja serwisu

Każda krzywda powinna być naprawiona

Wierzymy, że robimy to najlepiej.

Bezpłatna infolinia

800 217 417

dok@votum-sa.pl

Blisko 200 000 zł zadośćuczynienia po 19 latach od wypadku

VOTUM /

Aktualności / Wygraliśmy / Blisko 200 000 zł zadośćuczynienia po 19 latach od wypadku

Blisko 200 000 zł zadośćuczynienia po 19 latach od wypadku

05 czerwca 2018
odszkodowanie po 19 latach

Nierzadko zdarza się, że osoby, które poważnie ucierpiały na skutek zdarzeń komunikacyjnych sprzed wielu lat, nie mają świadomości jakie są terminy do wystąpienia z roszczeniami, albo jaka kwota jest odpowiednia do zrekompensowania doznanych przez nich krzywdy. 

 

W niektórych przypadkach tacy poszkodowani uzyskali już świadczenie kilka lub kilkanaście lat wcześniej, uznając, że taka kwota jest ostatecznym przysługującym im świadczeniem.
 
 
 

Wypadek komunikacyjny

 

Podobnie było w przypadku poszkodowanego, który doznał obrażeń ciała w wyniku wypadku sprzed 19 lat. Do zdarzenia doszło podczas wymijania kierowanego przez niego samochodu ciężarowego z ciągnikiem rolniczym. Pojazd sprawcy był w złym stanie technicznym, nie został dopuszczony wcześniej do ruchu, nie posiadał działającego oświetlenia, a dołączone do niego przyczepy nie posiadały odpowiedniej szerokości. W wyniku przekroczenia przez nich dopuszczalnych wymiarów, podczas wymijania z samochodem ciężarowym doszło do zderzenia.

 

W jego następstwie poszkodowany doznał bardzo poważnych obrażeń, skutkujących trwałym kalectwem.  Wypadek spowodował u kierującego uraz wielonarządowy z mechanicznym uszkodzeniem m.in. klatki piersiowej i jamy brzusznej, uszkodzenie przepony, uszkodzenie śledziony z jej operacyjnym usunięciem, uszkodzenia jelita grubego z jego częściowym operacyjnym usunięciem oraz wstrząs pourazowy.

 

Zaniżone odszkodowanie dla poszkodowanego

 

Rok po zdarzeniu poszkodowany otrzymał odszkodowanie od podmiotu zobowiązanego w wysokości 35 tys. zł oraz rentę w wysokości 400 zł miesięcznie. Kiedy w 2016 r. sprawą zajął się profesjonalny pełnomocnik, wystosowano do podmiotu zobowiązanego wezwanie do zapłaty dalszej kwoty zadośćuczynienia w wysokości 220 tys. zł, jednak odmówił on zaspokojenia roszczeń, wskazując, że  (…) wypłacone wówczas świadczenie jest odpowiednie i uwzględniało ówczesny stan zdrowia Poszkodowanego jak i jego rokowania na przyszłość. Nowa dokumentacja nie dostarczyła bowiem dowodów jakoby u Poszkodowanego doszło do ujawnienia nowej krzywdy.

 

Pomoc VOTUM S.A.

 

W związku z zajętym przez zobowiązanego stanowiskiem, pełnomocnik należący do Grupy Kapitałowej VOTUM złożył pozew o zapłatę na rzecz poszkodowanego dalszej kwoty tytułem zadośćuczynienia. W pozwie wskazano, że w następstwie doznanych obrażeń poszkodowany był wielokrotnie hospitalizowany, przebył także zabiegi operacyjne. Jednocześnie w związku z ubytkiem jelita zmuszony jest do dnia dzisiejszego stosować worki stomijne oraz pas przepuklinowy, co potęguje poczucie doznanej przez niego krzywdy i powoduje pogorszenie stanu psychicznego poszkodowanego.

 

sprawdz-jak

 

W toku postępowania przed sądem I instancji został przeprowadzony dowód z opinii biegłych z zakresu chirurgii oraz medycy sądowej. Biegli wskazali, że uszczerbek na zdrowiu powoda powstały na skutek wypadku wynosi 95%. 

 

 

Dzięki skutecznym działaniom podjętym przez pełnomocnika poszkodowanego, Sąd Okręgowy w Łomży uwzględnił powództwo w znacznej części, zasądzając od pozwanego na rzecz poszkodowanego kwotę 192 tys. zł tytułem zadośćuczynienia za krzywdę. Ponadto w wyroku sąd ustalił odpowiedzialność pozwanego za dalsze szkody, które mogą ujawnić się u poszkodowanego w przyszłości

 

 

Przedmiotowy wyrok jest prawomocny.

 

Skorzystaj z infolinii:

800-217-417

pon – pt: 08:00 – 16:00

zostalem-ranny-w-wypadku

W wyniku wypadku doznałeś obrażeń ciała? Chcesz poznać swoje prawa do odszkodowania? Zgłoś sprawę do darmowej analizy.

moj-bliski-ucierpial-w-wypadku

W Twojej rodzinie wydarzył się tragiczny wypadek? Twój bliski jest w stanie ciężkim? Wiemy, jak uzyskać zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

mam-szkode-rzeczowa

Miałeś kolizję lub wypadek z winy innego kierowcy? Zniszczeniu uległa maszyna rolnicza? Sprawdź, jakie może być Twoje odszkodowanie za wypadek.

Oni już uzyskali pomoc

opinie klientów votum

Historia uczestnika programu Pierwsze Kroki, który stracił nogę na skutek wypadku.strzałka

siostry

Dzięki staraniom VOTUM S.A. siostry potrącone przez samochód osobowy otrzymały odszkodowanie za obrażenia, których doznały w wypadku. Dowiedz się, jak uzyskaliśmy wyższe odszkodowanie!strzałka

tory

Co można zrobić w sytuacji, kiedy okoliczności wypadku są niejasne, a ustalenie odpowiedzialnego wydaje się niemożliwe? Czy warto iść do sądu i jakie kroki należy podjąć, aby rodzina zmarłego uzyskała należne jej świadczenia? Dowiedz się jak pomogli eksperci Votum S.A.!strzałka

wypadek

Co zrobić w sytuacji kiedy na skutek wypadku poszkodowany musi zmagać się nie tylko z problemami zdrowotnymi, ale również rodzinnymi? Klient Votum S.A. samotnie musiał zmierzyć się z następstwami wypadku, w jakim uczestniczył kilka lat temu, w powrocie do zdrowia pomogli mu specjaliści Votum S.A. Udało się uzyskać ponad 1 mln zł!strzałka

Menu

© Copyright 2017 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - głos w Twojej sprawie

Skontaktuj się

CENTRALA VOTUM S.A

ul. Wyścigowa 56i, 53-012 Wrocław

tel.: 71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

800 217 417

dok@votum-sa.pl

© Copyright 2015 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - glos w Twojej sprawie