Częściowa niezdolność do pracy a roszczenia rentoweCzęściowa niezdolność do pracy a roszczenia rentowe

Osoby poszkodowane w wypadkach przede wszystkim starają się o wypłatę takich świadczeń, jak odszkodowanie czy zadośćuczynienie, często nie zdając sobie sprawy, że należy im się również renta. Dlatego warto zdecydować się na skorzystanie z pomocy eksperta, który zadba o to, aby ubezpieczyciel wypłacił wszystkie należne nam świadczenia.

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc!

Renta wyrównawcza

Poszkodowany w wypadku, do którego doszło w październiku 2012 r. doznał poważnych obrażeń ciała, następstwem których było m. in. ograniczenie sprawności lewej kończyny górnej, lęki sytuacyjne oraz bóle głowy. Dwa lata później mężczyzna został uznany przez ZUS za osobę częściowo niezdolną do pracy. Przyznano mu również rentę ZUS.

W 2018 r. sprawa poszkodowanego mężczyzny trafiła do Działu Obsługi Roszczeń Rentowych VOTUM S.A. celem dalszego opracowania. Kluczowa było informacja, że w toku procesu wykazano, że poszkodowany będąc uprawnionym do renty ZUS i jednorazowego odszkodowania w związku z wypadkiem nie poniósł straty w zarobkach.

W pierwszej kolejności przystąpiono do uzupełnienia dokumentacji w zakresie roszczeń rentowych. Ustalono, że przed wypadkiem mężczyzna pracował na umowę o pracę na stanowisku traktorzysty. W oparciu o uzyskane dokumenty sprecyzowano i zgłoszono roszczenie z tytułu renty wyrównawczej związanej z orzeczoną po wypadku częściową niezdolności do pracy. Z tego tytułu ubezpieczyciel przyznał poszkodowanemu świadczenie w kwocie blisko 1.300,00 zł miesięcznie oraz wyrównanie w kwocie ponad 46.000,00 zł.

Zgodnie z wolą poszkodowanego podjęto negocjacje z ubezpieczycielem zmierzające do kapitalizacji renty. Jest to pewna forma zabezpieczenia renty przed jej ewentualnym zmniejszeniem czy odebraniem przez ubezpieczyciela w późniejszym czasie. Choćby z tego względu jest to rozwiązanie korzystne dla osoby poszkodowanej w wypadku. Ponadto dzięki zainwestowaniu uzyskanych środków możliwe jest zabezpieczenie przyszłości poszkodowanego, czy to poprzez przekwalifikowanie i znalezienie nowej pracy czy np. poprzez zakup nieruchomości na wynajem.

Olga Łukasiewicz
Olga Łukasiewicz

Redaktor

olga.lukasiewicz@votum-sa.pl

Posiada wieloletnie doświadczenie w branży odszkodowawczej. Swoją karierę zaczynała od pracy w terenie, dzięki czemu doskonale zna problemy, z jakimi zmagają się osoby poszkodowane w...czytaj więcej

Czytaj również


Sąd uznał wyższą stawkę za godzinę opieki

Eksperci z Votum odszkodowania S.A., zajmujący się pomocą poszkodowanym w wypadkach i ich bliskim wspomina,

W lutym uzyskali odszkodowanie na kwotę 3 704 771 złotych

Spółka Votum Odszkodowania S.A. przedstawiła wygrane z GK Votum. W lutym 2022 roku dzięki działaniom

Szybka i skuteczna rehabilitacja

Nie ulega wątpliwości, że piesi to użytkownicy drogi najbardziej narażeni na poważne urazy na skutek

400 tys. zł zadośćuczynienie dla potrąconej pieszej

W wypadkach cierpią nie tylko kierowcy lub pasażerowie samochodów, ale również inni użytkownicy drogi, tacy