Jaką rolę odgrywa pełnomocnik w negocjacjach z ubezpieczycielem?Jaką rolę odgrywa pełnomocnik w negocjacjach z ubezpieczycielem?

Wiele osób poszkodowanych w wypadkach nie zna przysługujących im praw, nie wie również, gdzie szukać pomocy. Czy w sytuacji, w której osobą poszkodowaną jest pieszy należy mu się odszkodowanie? Czy jest to jedyne świadczenie, które może otrzymać? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule.

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc!

Wypadek

W kwietniu 2007 r. kierujący samochodem osobowym jadąc z niedozwoloną prędkością stracił panowanie nad pojazdem, na skutek czego wjechał na chodnik doprowadzając do najechania poruszających się nim pieszych. Wśród poszkodowanych była między innymi młoda kobieta, która doznała skomplikowanego złamania kości podudzia.

Na skutek obrażeń odniesionych w wypadku poszkodowana wymagała długotrwałego leczenia szpitalnego, w tym przeprowadzenia kilku zabiegów operacyjnych oraz specjalistycznej rehabilitacji.

Postępowanie sądowe

Wkrótce po wypadku wyrokiem sądu przyznano na rzecz kobiety zadośćuczynienie oraz miesięczną rentę w kwocie zaledwie 280,00 zł. Następnie ubezpieczyciel zaproponował poszkodowanej kapitalizację renty w wysokości 20.000,00 zł, na którą kobieta nie przystała uznając, że jest to kwota rażąco zaniżona.

Poszkodowana zdecydowała się skorzystać z pomocy VOTUM S.A. Po przeprowadzeniu analizy sprawy specjaliści spółki rozpoczęli negocjacje z ubezpieczycielem, które miały na celu uzyskanie rozwiązania satysfakcjonującego dla kobiety.

Ostatecznie w toku długotrwałych negocjacji wypracowano propozycję kapitalizacji na kwotę 95.000,00 zł, tym samym uzyskano ponad czterokrotnie więcej niż pierwotnie zaproponował ubezpieczyciel kilka lat wcześniej.

Historia kobiety potwierdza, że w konfrontacji z ubezpieczycielem osoba poszkodowana znajduje się na pozycji znacznie słabszej. Ubezpieczyciel dysponuje wykwalifikowaną kadrą, zapleczem finansowym, technicznym oraz organizacyjnym pozwalającym na załatwianie tysięcy spraw każdego dnia. Dlatego też pomoc profesjonalnego pełnomocnika w takich sytuacjach jest niezwykle istotna. Nie tylko zapewnia wsparcie na każdym etapie postępowania, ale przede wszystkim nabiera szczególnego znaczenia w sytuacjach dla poszkodowanego kluczowych, kiedy stawką jest właściwe zabezpieczenie interesów osoby poszkodowanej, jak w przypadku zawarcia ugody dotyczącej kapitalizacji renty.

Olga Łukasiewicz
Olga Łukasiewicz

Redaktor

olga.lukasiewicz@votum-sa.pl

Posiada wieloletnie doświadczenie w branży odszkodowawczej. Swoją karierę zaczynała od pracy w terenie, dzięki czemu doskonale zna problemy, z jakimi zmagają się osoby poszkodowane w...czytaj więcej

Czytaj również


W lutym uzyskali odszkodowanie na kwotę 3 704 771 złotych

Spółka Votum Odszkodowania S.A. przedstawiła wygrane z GK Votum. W lutym 2022 roku dzięki działaniom

Szybka i skuteczna rehabilitacja

Nie ulega wątpliwości, że piesi to użytkownicy drogi najbardziej narażeni na poważne urazy na skutek

400 tys. zł zadośćuczynienie dla potrąconej pieszej

W wypadkach cierpią nie tylko kierowcy lub pasażerowie samochodów, ale również inni użytkownicy drogi, tacy

Wypadek w pracy – upadek z wysokości

Skutki wypadków w pracy bywają równie poważne, jak te dotyczące wypadków drogowych, a poszkodowani odczuwają