Odszkodowanie za jazdę z pijanym kierowcą

Wyszukiwarka:

facebook twitter google plus email youtube

Najnowsze informacje

wygrane sprawy, wiadomości z firmy oraz z mediów

Pełna wersja serwisu

Każda krzywda powinna być naprawiona

Wierzymy, że robimy to najlepiej.

Bezpłatna infolinia

800 217 417

dok@votum-sa.pl

Jazda z pijanym kierowcą

VOTUM /

Aktualności / Wygraliśmy / Jazda z pijanym kierowcą

Jazda z pijanym kierowcą

22 września 2016
jazda z pijanym kierowcą

Pani Małgorzata* miała 20 lat, gdy przydarzył jej się wypadek. Wszystko wskazywało na to, że uzyskanie odszkodowania będzie wyjątkowo trudne, o ile nie niemożliwe.

 

Młoda kobieta była pasażerką auta prowadzonego przez nietrzeźwego kierowcę. Do tego nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa. W wyniku wypadku doznała ona rozległych obrażeń ciała. Doszło do urazu klatki piersiowej, stłuczenia płuca prawego i odmy opłucnowej prawostronnej. Oprócz licznych złamań w obrębie klatki piersiowej i kości łonowej, uszkodzeniu uległ staw krzyżowo-biodrowy, doszło do urazu głowy i stłuczenia wątroby.

 

Obrażenia ciała były zatem poważne. Jednak fakt jazdy z nietrzeźwym kierowcą i brak zapiętych pasów bezpieczeństwa nie działały na korzyść pani Małgorzaty. Zakład ubezpieczeń uznał, że swoim zachowaniem przyczyniła się do zaistniałej sytuacji w 70%. Właśnie o taki procent ubezpieczyciel pomniejszył przyznane poszkodowanej odszkodowanie.

 

Dopiero po 3 latach od wypadku, pani Małgorzata zgłosiła się do VOTUM. Pełnomocnik przeanalizował szczegółowo dokumentację. Wynikało z niej, że zastosowany został zbyt wysoki stopień przyczynienia oraz że nie wypłacono pani Małgorzacie wszystkich należnych świadczeń. Początkowo ubezpieczyciel nie zgadzał się na jakiekolwiek ustępstwa. Odmawiał dopłaty odszkodowania oraz zmniejszenia stopnia przyczynienia. Szansa na uzyskanie środków wydawała się maleć z każdą kolejną nieudaną interwencją.

 

przyczynienie pasy

 

Nasi specjaliści podjęli się jednak przeprowadzenia negocjacji ugodowych. Doprowadzili także do ponownego powołanie komisji lekarskiej z udziałem pani Małgorzaty. Wszystkie te działania doprowadziły do wypłacenia łącznej kwoty 120.000 zł na rzecz poszkodowanej. Zmniejszone zostało także przyczynienie do 30%. VOTUM zadbała także o to, by pani Małgorzacie została przyznana przez ubezpieczyciela renta. W efekcie poszkodowana otrzymała dopłatę ponad dwukrotnie przewyższającą kwotę przyznaną przez zakład ubezpieczeniowy przed laty.

 

Co ciekawe, wcześniej pani Małgorzacie pomagało 3 innych pełnomocników, ale dopiero specjaliści VOTUM uzyskali na jej rzecz dodatkowe świadczenia i obniżenie stopnia przyczynienia. Poszkodowana zdecydowała się na naszą pomoc porównując świadczenia, jakie uzyskali na jej rzecz inni pełnomocnicy z tymi, jakie uzyskała VOTUM dla innych pasażerów tego auta. W efekcie VOTUM uzyskało dla pani Małgorzaty dopłatę wyższą od sumy świadczeń uzyskanych przez innych pełnomocników. Wiedza naszych ekspertów i ich determinacja były w tej sprawie kluczowa. Zwłaszcza, że podjętych zostało wiele ponadstandardowych działań, by uzyskać należne pani Małgorzacie pieniądze.

 

Jak zatem widać niekorzystne okoliczności zdarzenia i odmowa wypłaty odszkodowania, nie muszą przekreślać szansy na uzyskanie odszkodowania. Nawet jeśli w sprawie działał już inny pełnomocnik, warto skonsultować sprawę ze specjalistą, który ma wieloletnie doświadczenie w tym zakresie. Zwłaszcza gdy analiza dokumentacji jest, tak jak w VOTUM, bezpłatna. Pani Małgorzata zaufała naszym specjalistom, którzy pomogli jej uzyskać wszystkie należne jej świadczenia odszkodowawcze.

 

* imię poszkodowanej zostało zmienione

Skorzystaj z infolinii:

800-217-417

pon – pt: 08:00 – 16:00

zostalem-ranny-w-wypadku

W wyniku wypadku doznałeś obrażeń ciała? Chcesz poznać swoje prawa do odszkodowania? Zgłoś sprawę do darmowej analizy.

moj-bliski-ucierpial-w-wypadku

W Twojej rodzinie wydarzył się tragiczny wypadek? Twój bliski jest w stanie ciężkim? Wiemy, jak uzyskać zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

mam-szkode-rzeczowa

Miałeś kolizję lub wypadek z winy innego kierowcy? Zniszczeniu uległa maszyna rolnicza? Sprawdź, jakie może być Twoje odszkodowanie za wypadek.

Oni już uzyskali pomoc

Wypadek komunikacyjny to traumatyczne doświadczenie, którego konsekwencje są często odczuwalne przez poszkodowanego i jego bliskich nawet wiele lat po zdarzeniu. Mimo to wypadek nie musi być końcem wszystkiego, może również stanowić nowy początek. Specjaliści Votum S.A. pomogli poszkodowanej nie tylko w uzyskaniu należnego jej odszkodowania, ale również w uzyskaniu środków umożliwiających jej aktywizację zawodową, która zapewni kobiecie choć częściową samodzielność. Zapraszamy do przeczytania artykułu!strzałka

votum

Klienci Votum S.A., którzy 20 lat temu stracili w wypadku syna, nie spodziewali się, że pomimo upływu tak długiego czasu i początkowej odmowy ze strony ubezpieczyciela uda im się uzyskać zadośćuczynienie za śmierć syna. Dowiedz się, jak pomogli im eksperci Votum S.A.!strzałka

votum

Często koncentrując się na pracy niewiele uwagi poświęcamy naszemu bezpieczeństwu. Historia klienta Votum S.A. pokazuje, że czasami wystarczy chwila, aby wydarzyła się tragedia. Przeczytaj o pracowniku budowy, który został przygnieciony przez niewłaściwie zabezpieczony ładunek, a obrażenia jakich doznał, mimo upływu czasu, nie pozwalają mu wrócić do pracy. Dowiedz się jak pomogli eksperci Votum S.A.! strzałka

Dzięki staraniom VOTUM S.A. pieszy potrącony przez samochód osobowy otrzymał zadośćuczynienie za obrażenia, których doznał w wypadku sprzed niemal dwudziestu lat. Dowiedz się, jak uzyskaliśmy wyższe odszkodowanie!strzałka

Menu

© Copyright 2017 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - głos w Twojej sprawie

Skontaktuj się

CENTRALA VOTUM S.A

ul. Wyścigowa 56i, 53-012 Wrocław

tel.: 71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

800 217 417

dok@votum-sa.pl

© Copyright 2015 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - glos w Twojej sprawie