Kiedy poszkodowany może starać się o rentę?Kiedy poszkodowany może starać się o rentę?

Motocykliści są w różny sposób postrzegani przez innych użytkowników drogi, tymczasem zarówno oni, jak i ich pasażerowie padają ofiarami wypadków. Do zdarzenia w jakim ucierpiała Klientka VOTUM S.A. doszło w czerwcu 1990 roku. Kobieta korzystając z pięknej pogody podróżowała jako pasażerka motocykla, niestety ten dzień zakończył się tragicznie – zdarzył się wypadek.

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc!

Wypadek i jego następstwa

Na skutek wypadku kobieta doznała rozległych obrażeń ciała, między innymi urazu czaszkowo-mózgowego oraz niedowładu czterokończynowego nasilonego po stronie lewej. Ponadto pomimo upływu blisko 30 lat od zdarzenia poszkodowana nie tylko nie może samodzielnie się poruszać, ale zmaga się również z głuchotą lewostronną oraz erozją rogówki oka lewego. Są to zmiany nieodwracalne.

Renta

Zanim kobieta zdecydowała się skorzystać z pomocy VOTUM S.A. otrzymywała rentę na zwiększone potrzeby w wysokości 1.600,00 zł miesięcznie. Kwota ta nie pozwalała jednak na realizację wszystkich potrzeb kobiety związanych m.in. z rehabilitacją i specjalistyczną opieką medyczną, dlatego poszkodowana zdecydowała się skorzystać z pomocy kancelarii odszkodowawczej.

Po przyjęciu sprawy przez VOTUM S.A. przeprowadzono szczegółową analizę w wyniku której zgromadzono dokumentacje uzasadniającą roszczenie o przyznanie renty z tytułu utraconych możliwości zarobkowych. Koniecznym było przeanalizowanie wszystkich etapów edukacji kobiety, a także określenie jej potencjału zawodowego i oszacowanie potencjalnej wysokości zarobków, jaką mogłaby osiągać gdyby nie doszło do wypadku. Kluczowym dla sprawy były zwłaszcza dwa ostatnie punkty.

W odpowiedzi na działania podjęte przez ekspertów spółki ubezpieczyciel przyznał rentę wyrównawczą w wysokości 4.000,00 zł miesięcznie, co więcej Klientka VOTUM S.A. otrzymała również wyrównanie świadczeń rentowych w kwocie 145.000,00 zł.

Ze względu na indywidualną sytuację poszkodowanej podjęto negocjacje mające na celu kapitalizację obu rent. Rozmowy zakończyły się sukcesem, a ubezpieczyciel zgodził się na wskazaną przez ekspertów VOTUM S.A., satysfakcjonującą dla poszkodowanej, wysokość kapitalizacji. Koniecznym było jednak złożenie stosownego wniosku do sądu. Po podpisaniu ugody środki zostały przekazane na konto poszkodowanej. W wyniku kapitalizacji renty kobieta otrzymała 1.800.000 zł.

Uzyskana kwota da poszkodowanej możliwość samodzielnego decydowania o swojej przyszłości, a otrzymane świadczenia pozwolą na realizację życiowych celów oraz znacznie poprawią sytuację finansową i komfort życia Klientki VOTUM S.A.

Olga Łukasiewicz
Olga Łukasiewicz

Redaktor

olga.lukasiewicz@votum-sa.pl

Posiada wieloletnie doświadczenie w branży odszkodowawczej. Swoją karierę zaczynała od pracy w terenie, dzięki czemu doskonale zna problemy, z jakimi zmagają się osoby poszkodowane w...czytaj więcej

Czytaj również


Renta – 16 lat po wypadku

Każdego dnia dochodzi do wielu wypadków, w których cierpią kierowcy i pasażerowie samochodów, a także

Potrącony rowerzysta – nieszczęśliwy wypadek

W ciągu ostatnich kilku lat jazda na rowerze jest znacznie zyskała na popularności. Z każdym

Wysokie zadośćuczynienie po wypadku w gospodarstwie

Praca w gospodarstwie rolnym bywa trudna i wymagająca, co więcej wiąże się z pewnym ryzykiem

Sukces Votum Centrum Odškodnění, A.S.

Grupa Kapitałowa VOTUM to ponad dwadzieścia podmiotów specjalizujących się w pomocy klientom indywidualnym w zakresie