Wyszukiwarka:

facebook twitter google plus email youtube

Najnowsze informacje

wygrane sprawy, wiadomości z firmy oraz z mediów

Pełna wersja serwisu

Każda krzywda powinna być naprawiona

Wierzymy, że robimy to najlepiej.

Bezpłatna infolinia

800 217 417

dok@votum-sa.pl

Miliony czekające na spadkobierców na kontach OFE i ZUS

VOTUM /

Aktualności / Wygraliśmy / Miliony czekające na spadkobierców na kontach OFE i ZUS

Miliony czekające na spadkobierców na kontach OFE i ZUS

18 kwietnia 2016
dziedziczenie z zus

Coraz popularniejsze stają się polisy na życie, lokowanie środków na rachunkach inwestycyjnych czy też na zwykłych lokatach bankowych. Niekiedy bliscy zmarłego nie mają nawet wiedzy, że na takich kontach może czekać kilkadziesiąt tysięcy złotych.

 

Nasze doświadczenie potwierdza, że dotyczy to także tych uprawnionych, którym należą się środki zgromadzone na rachunkach OFE i ZUS. Albo w ogóle nie wiedzą oni o możliwości dziedziczenia tych pieniędzy, albo rezygnują z należnych im środków, ze względu na niewielki kapitał zgromadzony przez zmarłego. Zupełnie bezpodstawnie.

 

Warto przecież pamiętać, że nawet niewielka kwota stanowi kapitał, który zmarły odłożył na swoją emeryturę. Pieniądze były regularnie potrącane z jego wynagrodzenia i w przyszłości miały stanowić dla niego zabezpieczenie. Jeśli zatem ktoś ma do nich prawo, powinien z niego skorzystać. Zwłaszcza, że przebrnięcie przez formalności można przekazać specjaliście, który

zatroszczy się o uzyskanie należnego świadczenia.

 

16 000 złotych odziedziczone z konta OFE

 

Przekonała się o tym pani Aldona, która firmie VOTUM powierzyła dochodzenie środków zgromadzonych na rachunku emerytalnym zmarłego małżonka. Pełnomocnik zgromadził niezbędne dokumenty. Następnie dokonał zgłoszenia roszczeń do właściwego Funduszu, domagając się wypłaty należnych środków.

 

 


ofe_dziedziczenie
 

VOTUM na rzecz pani Aldony uzyskała świadczenia w wysokości blisko 16 000 złotych. Poza wypłatą z Funduszu, pełnomocnik uzyskał na rzecz uposażonej także środki z subkonta prowadzonego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

 

Warto jednak wiedzieć, że tego rodzaju wypłaty kształtują się na bardzo zróżnicowanym poziomie. Wszystko zależy od tego, jak długą historię emerytalną miał zmarły i jakie osiągał dochody.

 

W sytuacji, gdy zmarła młoda osoba, która miała niewielki staż i niskie zarobki, wypłata może wynieść kilkaset złotych. Natomiast w przypadku średnich dochodów i dłuższego stażu, uprawnieni mogą liczyć na wypłatę wynoszącą od kilku do kilkunastu tysięcy. Oczywiście im wyższe zarobki i dłuższy staż pracy, tym uzyskiwane z OFE i ZUS środki są wyższe. Mogą wynosić nawet kilkaset tysięcy złotych, o czym rodziny zmarłych nie wiedzą.

 

Zatem zawsze warto ubiegać się o należne środki. Zwłaszcza, że można powierzyć specjalistom VOTUM prowadzenie sprawy i dopięcie formalności. Każdy przypadek jest przez nas szczegółowo analizowany, a pełnomocnik wskazuje możliwe warianty postępowania oraz dokumenty, które są niezbędne do podjęcia dalszych kroków. Dzięki temu, uprawnieni do wypłaty mogą zaoszczędzić sporo czasu i uzyskać należne środki gromadzone przez zmarłego.

Skorzystaj z infolinii:

800-217-417

pon – pt: 08:00 – 18:00

zostalem-ranny-w-wypadku

W wyniku wypadku doznałeś obrażeń ciała? Chcesz poznać swoje prawa do odszkodowania? Zgłoś sprawę do darmowej analizy.

moj-bliski-ucierpial-w-wypadku

W Twojej rodzinie wydarzył się tragiczny wypadek? Twój bliski jest w stanie ciężkim? Wiemy, jak uzyskać zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

mam-szkode-rzeczowa

Miałeś kolizję lub wypadek z winy innego kierowcy? Zniszczeniu uległa maszyna rolnicza? Sprawdź, jakie może być Twoje odszkodowanie za wypadek.

Oni już uzyskali pomoc

ofe votum sa

Na kontach OFE wciąż znajdują się duże sumy, o które mogą ubiegać się spadkobiercy osób zmarłych. Przeczytaj i dowiedz się, jak VOTUM S.A. pomogło rodzinie pana Marka! strzałka

Odszkodowanie po zderzeniu narciarzy

Dzięki sprawnej argumentacji VOTUM pani Renata otrzymała odszkodowanie wyższe o 250% od początkowej propozycji ubezpieczyciela. Poszkodowanej narciarce zostały wypłacone wszystkie należne świadczenia odszkodowawcze. strzałka

śpiączka

Pani Patrycja uległa wypadkowi jako dziewczynka, ale skutki wypadku odczuła najboleśniej dopiero 9 lat po zdarzeniu. Przeczytaj i dowiedz się, jak VOTUM S.A. uzyskało dla niej należne świadczenia. strzałka

votum sa - szpital

Dziecko, które ucierpiało w wypadku, ma dokładnie takie same prawo do uzyskania rekompensaty jak osoba dorosła. Przeczytaj i dowiedz się, jak spółka VOTUM wywalczyła należne świadczenia dla 10-letniego Piotra! strzałka

Menu

© Copyright 2017 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - głos w Twojej sprawie

Skontaktuj się

CENTRALA VOTUM S.A

ul. Wyścigowa 56i, 53-012 Wrocław

tel.: 71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

800 217 417

dok@votum-sa.pl

© Copyright 2015 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - glos w Twojej sprawie