Odszkodowanie dla poszkodowanego – wypłata 200 tys. zł bez postępowania sądowegoOdszkodowanie dla poszkodowanego – wypłata 200 tys. zł bez postępowania sądowego

Skutki urazów doznanych na skutek wypadku zazwyczaj są na tyle poważne, że konieczne okazuje się nie tylko specjalistyczne leczenie, ale również długotrwała rehabilitacja. Na jakie świadczenia może liczyć osoba poszkodowana w wypadku, w którym ucierpiała z winy innego kierowcy?

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc!

Jak doszło do wypadku?

Do tragicznego wypadku doszło w listopadzie 2018 r. Kierujący samochodem osobowym nieprawidłowo wykonując manewr wyprzedzania doprowadził do zderzenia z innym pojazdem, w którym jako pasażer podróżował 55-letni mężczyzna. Obrażenia były na tyle poważne, że poszkodowany wymagał pomocy medycznej, mężczyzna został natychmiast przewieziony do szpitala. W placówce rozpoznano rozległe urazy wielonarządowe. Pobyt poszkodowanego w szpitalu, a następnie rehabilitacja i powrót do zdrowia trwały kilka miesięcy.

Pomoc profesjonalnego pełnomocnika

Po wyjściu ze szpitala mężczyzna postanowił skorzystać ze swoich praw w zakresie dochodzenia roszczeń od ubezpieczyciela pojazdu sprawcy i powierzył sprawę ekspertom Votum SA. W pierwszej kolejności pełnomocnik poszkodowanego zabezpieczył jego interesy jako pokrzywdzonego w postępowaniu karnym. Następnie po szczegółowej analizie i skompletowaniu niezbędnej dokumentacji ze sprawy karnej zgłoszono roszczenia odszkodowawcze do ubezpieczyciela pojazdu sprawcy. Mężczyzna otrzymał 82.000,00 zł tytułem zadośćuczynienia.

W toku dalszych czynności likwidacyjnych pełnomocnik poszkodowanego zebrał kolejne dowody w postaci między innymi dokumentacji medycznej potwierdzające zasadność ubiegania się o wyższe świadczenia odszkodowawcze. Złożone w sprawie odwołanie od decyzji ubezpieczyciela zaowocowało kolejną dopłatą zadośćuczynienia w wysokości 25.000,00 zł oraz zwrotem kosztów leczenia zgodnie z przedstawionymi rachunkami.

Dalsze czynności pełnomocnika koncentrowały się na odzyskaniu dla poszkodowanego mężczyzny kosztów utraconego dochodu w związku z niezdolnością do pracy na skutek wypadku. Po uzyskaniu dodatkowych dokumentów z ZUS ubezpieczyciel zgodnie z roszczeniem przyznał na rzecz poszkodowanego odszkodowanie z tytułu utraconego dochodu w kwocie ponad 12.000,00 zł.

Negocjacje ugodowe

W związku z tym, iż poszkodowany mężczyzna zakończył leczenie powypadkowe oraz odzyskał zdolność do pracy zarobkowej, możliwe było podjęcie negocjacji ugodowych z zakładem ubezpieczeń. Długotrwałe i skomplikowane rozmowy doprowadziły do uzyskania propozycji dodatkowej dopłaty w wysokości 85.000,00 zł. Tym samym łączna kwota uzyskana na rzecz poszkodowanego mężczyzny opiewała na kwotę ponad 204.000 zł.

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc!

Wiele osób obawia się zgłoszenia roszczeń odszkodowawczych do ubezpieczyciela, ponieważ boi się ewentualnego postępowania sądowego. Tymczasem nie w każdej sprawie jest ono koniczne. Na przykładzie opisanej sprawy widać wyraźnie, że powierzenie sprawy profesjonalnemu pełnomocnikowi może skutkować wypłatą odszkodowania na zbliżonym poziomie jak w postępowaniu sądowym, jednak w dużo krótszym czasie. Dlatego warto powierzyć swoją sprawę ekspertom.

Olga Łukasiewicz
Olga Łukasiewicz

Redaktor

olga.lukasiewicz@votum-sa.pl

Posiada wieloletnie doświadczenie w branży odszkodowawczej. Swoją karierę zaczynała od pracy w terenie, dzięki czemu doskonale zna problemy, z jakimi zmagają się osoby poszkodowane w...czytaj więcej

Czytaj również


Szybka i skuteczna rehabilitacja

Nie ulega wątpliwości, że piesi to użytkownicy drogi najbardziej narażeni na poważne urazy na skutek

400 tys. zł zadośćuczynienie dla potrąconej pieszej

W wypadkach cierpią nie tylko kierowcy lub pasażerowie samochodów, ale również inni użytkownicy drogi, tacy

Wypadek w pracy – upadek z wysokości

Skutki wypadków w pracy bywają równie poważne, jak te dotyczące wypadków drogowych, a poszkodowani odczuwają

Zadośćuczynienie dla najbliższych po śmierci osoby poszkodowanej w wypadku

Osoby poszkodowane w wypadkach to nie tylko kierowcy i pasażerowie samochodów, ale również inni użytkownicy