Odszkodowanie dla poszkodowanego z porażeniem kończyn dolnychOdszkodowanie dla poszkodowanego z porażeniem kończyn dolnych

Utrata sprawności w wyniku wypadku to dla młodego człowieka trudne doświadczenie. Szybkie uzyskanie świadczeń i wsparcie w rehabilitacji może jednak pomóc mu przystosować się do nowego trybu życia. Naszego klienta objęliśmy kompleksową opieką – zarówno w procesie dochodzenia odszkodowania, jak i rehabilitacji i dochodzenia do sprawności.

Wypadek klienta VOTUM S.A.

 

W roku 2017 19-letni wówczas chłopak podróżował samochodem, który prowadził jego kolega. W pewnym momencie pojazd wypadł z zakrętu i uderzył w drzewo.

 

Poszkodowany został przewieziony do szpitala, gdzie zdiagnozowano u niego uraz wielonarządowy, złamanie trzonu kręgu C6 i C7, złamanie wyrostków stawowych C3, C6, C7, a także ostrą niewydolność oddechową. W placówce medycznej niezwłocznie udzielono mu pomocy, konsekwencją obrażeń było jednak porażenie kończyn dolnych i niedowład kończyn górnych.

 

Pacjent przeszedł szereg zabiegów i badań, poddano go też podstawowej rehabilitacji, ale stan jego zdrowia poprawiał się powoli. Z powodu doznanych urazów potrzebował pomocy przy codziennych czynnościach i nie był w stanie funkcjonować i poruszać się samodzielnie.

 

Pomoc dla poszkodowanego w wypadku

 

Spółka VOTUM zaproponowała poszkodowanemu i jego rodzinie wsparcie w dochodzeniu odszkodowania. Doradca odszkodowawczy spotkał się z jego rodzicami i przedstawił im nie tylko ofertę uzyskania należnych poszkodowanemu świadczeń, ale także założenia programu Pierwsze kroki.

 

Jego celem jest aktywizacja osób niepełnosprawnych. Zespół Pierwszych kroków realizuje ją  poprzez doradztwo w doborze sprzętu ortopedycznego i przystosowaniu mieszkania czy samochodu do potrzeb beneficjentów, a także wsparcie w uzyskaniu profesjonalnej rehabilitacji w Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Votum. Ważnym elementem programu jest też pomoc Fundacji Votum, polegająca między innymi na udostępnieniu subkonta, na które mogą wpływać darowizny z 1% podatku.

 

Roszczenia zostały sprecyzowane i przedstawione właściwemu ubezpieczycielowi już dzień po spotkaniu z rodziną pacjenta. Sprawne działania pełnomocnika i jego argumentacja sprawiły, że poszkodowany dwa miesiące później uzyskał wypłatę odszkodowania. Na jego konto trafiło ponad 100 tys. zł.

 

Pełnomocnik przystąpił także do sprawy karnej. Pomoc VOTUM S.A. nie obejmowała jedynie uzyskania dla poszkodowanego świadczeń. Specjaliści spółki wspierali go także w trakcie postępowania karnego. Pełnomocnik towarzyszył chłopakowi, kiedy ten jako pokrzywdzony w wypadku był przesłuchiwany przez policję.

 

Poszkodowany w Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Votum

 

To, czy poszkodowany będzie samodzielny i odzyska sprawność, zależy w dużej mierze od poziomu rehabilitacji i od szybkości jej wdrożenia. Dlatego też eksperci VOTUM S.A. zaproponowali chłopakowi udział w programie Pierwsze kroki.

 

W ramach programu pacjent mógł skorzystać z rehabilitacji w Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Votum – profesjonalnej placówce, zatrudniającej doświadczonych fizjoterapeutów i dysponującej nowoczesnym, wysokiej klasy sprzętem rehabilitacyjnym.

 

Sprawdź, jakie wysokie powinno być Twoje odszkodowanie

 

 

Poszkodowany wyraził chęć uczestniczenia w turnusie rehabilitacyjnym i już tydzień po podjęciu tej decyzji został przetransportowany do kliniki. Kilkumiesięczny pobyt w PCRF-ie nie tylko poprawił stan jego zdrowia, ale wpłynął również pozytywnie na jego samopoczucie.

 

Przy wsparciu programu Pierwsze kroki, który ma na celu aktywizację i pomoc osobom niepełnosprawnym, chłopak otrzymał dostosowany do jego możliwości i potrzeb wózek. Jest stale poddawany rehabilitacji w PCRF-ie i korzysta z egzoszkieletu.

 

Po zakończeniu rehabilitacji w Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Votum klient VOTUM S.A. zamieszka z rodzicami. Mieszkanie będzie dostosowane do jego potrzeb i możliwości.

Czytaj również


Wypadek w pracy

Każdego dnia na polskich drogach dochodzi do wielu wypadków komunikacyjnych. Niekiedy obrażenia osób poszkodowanych są

Zadośćuczynienie dla poszkodowanej rowerzystki

Osoby poszkodowane w wypadkach drogowych to nie tylko pasażerowie i kierowcy samochodów, ale również inni

W jakiej sytuacji możliwa jest waloryzacja renty?

Skutki wypadków komunikacyjnych niekiedy są odczuwalne nawet kilkanaście lat od zdarzenia. Zwłaszcza najcięższe obrażenia, takie

Kolejny sukces frankowiczów

W dniu 4 grudnia 2019 r. zapadł kolejny korzystny wyrok w sprawie prowadzonej przez Kancelarię