Świadczenia dla poszkodowanego w wypadku komunikacyjnym

Wyszukiwarka:

facebook twitter google plus email youtube

Najnowsze informacje

wygrane sprawy, wiadomości z firmy oraz z mediów

Pełna wersja serwisu

Każda krzywda powinna być naprawiona

Wierzymy, że robimy to najlepiej.

Bezpłatna infolinia

800 217 417

dok@votum-sa.pl

Odszkodowanie dla poszkodowanego z porażeniem kończyn dolnych

VOTUM /

Aktualności / Wygraliśmy / Odszkodowanie dla poszkodowanego z porażeniem kończyn dolnych

Odszkodowanie dla poszkodowanego z porażeniem kończyn dolnych

14 czerwca 2018

Utrata sprawności w wyniku wypadku to dla młodego człowieka trudne doświadczenie. Szybkie uzyskanie świadczeń i wsparcie w rehabilitacji może jednak pomóc mu przystosować się do nowego trybu życia. Naszego klienta objęliśmy kompleksową opieką – zarówno w procesie dochodzenia odszkodowania, jak i rehabilitacji i dochodzenia do sprawności.

 

Wypadek klienta VOTUM S.A.

 

W roku 2017 19-letni wówczas chłopak podróżował samochodem, który prowadził jego kolega. W pewnym momencie pojazd wypadł z zakrętu i uderzył w drzewo.

 

Poszkodowany został przewieziony do szpitala, gdzie zdiagnozowano u niego uraz wielonarządowy, złamanie trzonu kręgu C6 i C7, złamanie wyrostków stawowych C3, C6, C7, a także ostrą niewydolność oddechową. W placówce medycznej niezwłocznie udzielono mu pomocy, konsekwencją obrażeń było jednak porażenie kończyn dolnych i niedowład kończyn górnych.

 

Pacjent przeszedł szereg zabiegów i badań, poddano go też podstawowej rehabilitacji, ale stan jego zdrowia poprawiał się powoli. Z powodu doznanych urazów potrzebował pomocy przy codziennych czynnościach i nie był w stanie funkcjonować i poruszać się samodzielnie.

 

Pomoc dla poszkodowanego w wypadku

 

Spółka VOTUM zaproponowała poszkodowanemu i jego rodzinie wsparcie w dochodzeniu odszkodowania. Doradca odszkodowawczy spotkał się z jego rodzicami i przedstawił im nie tylko ofertę uzyskania należnych poszkodowanemu świadczeń, ale także założenia programu Pierwsze kroki.

 

Jego celem jest aktywizacja osób niepełnosprawnych. Zespół Pierwszych kroków realizuje ją  poprzez doradztwo w doborze sprzętu ortopedycznego i przystosowaniu mieszkania czy samochodu do potrzeb beneficjentów, a także wsparcie w uzyskaniu profesjonalnej rehabilitacji w Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Votum. Ważnym elementem programu jest też pomoc Fundacji Votum, polegająca między innymi na udostępnieniu subkonta, na które mogą wpływać darowizny z 1% podatku.

 

Roszczenia zostały sprecyzowane i przedstawione właściwemu ubezpieczycielowi już dzień po spotkaniu z rodziną pacjenta. Sprawne działania pełnomocnika i jego argumentacja sprawiły, że poszkodowany dwa miesiące później uzyskał wypłatę odszkodowania. Na jego konto trafiło ponad 100 tys. zł.

 

Pełnomocnik przystąpił także do sprawy karnej. Pomoc VOTUM S.A. nie obejmowała jedynie uzyskania dla poszkodowanego świadczeń. Specjaliści spółki wspierali go także w trakcie postępowania karnego. Pełnomocnik towarzyszył chłopakowi, kiedy ten jako pokrzywdzony w wypadku był przesłuchiwany przez policję.

 

Poszkodowany w Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Votum

 

To, czy poszkodowany będzie samodzielny i odzyska sprawność, zależy w dużej mierze od poziomu rehabilitacji i od szybkości jej wdrożenia. Dlatego też eksperci VOTUM S.A. zaproponowali chłopakowi udział w programie Pierwsze kroki.

 

W ramach programu pacjent mógł skorzystać z rehabilitacji w Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Votum – profesjonalnej placówce, zatrudniającej doświadczonych fizjoterapeutów i dysponującej nowoczesnym, wysokiej klasy sprzętem rehabilitacyjnym.

 

sprawdz-jak

 

 

Poszkodowany wyraził chęć uczestniczenia w turnusie rehabilitacyjnym i już tydzień po podjęciu tej decyzji został przetransportowany do kliniki. Kilkumiesięczny pobyt w PCRF-ie nie tylko poprawił stan jego zdrowia, ale wpłynął również pozytywnie na jego samopoczucie.

 

Przy wsparciu programu Pierwsze kroki, który ma na celu aktywizację i pomoc osobom niepełnosprawnym, chłopak otrzymał dostosowany do jego możliwości i potrzeb wózek. Jest stale poddawany rehabilitacji w PCRF-ie i korzysta z egzoszkieletu.

 

Po zakończeniu rehabilitacji w Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Votum klient VOTUM S.A. zamieszka z rodzicami. Mieszkanie będzie dostosowane do jego potrzeb i możliwości.

Skorzystaj z infolinii:

800-217-417

pon – pt: 08:00 – 16:00

zostalem-ranny-w-wypadku

W wyniku wypadku doznałeś obrażeń ciała? Chcesz poznać swoje prawa do odszkodowania? Zgłoś sprawę do darmowej analizy.

moj-bliski-ucierpial-w-wypadku

W Twojej rodzinie wydarzył się tragiczny wypadek? Twój bliski jest w stanie ciężkim? Wiemy, jak uzyskać zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

mam-szkode-rzeczowa

Miałeś kolizję lub wypadek z winy innego kierowcy? Zniszczeniu uległa maszyna rolnicza? Sprawdź, jakie może być Twoje odszkodowanie za wypadek.

Oni już uzyskali pomoc

votum

Klienci Votum S.A., którzy 20 lat temu stracili w wypadku syna, nie spodziewali się, że pomimo upływu tak długiego czasu i początkowej odmowy ze strony ubezpieczyciela uda im się uzyskać zadośćuczynienie za śmierć syna. Dowiedz się, jak pomogli im eksperci Votum S.A.!strzałka

votum

Często koncentrując się na pracy niewiele uwagi poświęcamy naszemu bezpieczeństwu. Historia klienta Votum S.A. pokazuje, że czasami wystarczy chwila, aby wydarzyła się tragedia. Przeczytaj o pracowniku budowy, który został przygnieciony przez niewłaściwie zabezpieczony ładunek, a obrażenia jakich doznał, mimo upływu czasu, nie pozwalają mu wrócić do pracy. Dowiedz się jak pomogli eksperci Votum S.A.! strzałka

Dzięki staraniom VOTUM S.A. pieszy potrącony przez samochód osobowy otrzymał zadośćuczynienie za obrażenia, których doznał w wypadku sprzed niemal dwudziestu lat. Dowiedz się, jak uzyskaliśmy wyższe odszkodowanie!strzałka

votum

Dzięki staraniom Votum S.A. udało się uzyskać wyższą rentę dla nauczycielki muzyki, która na skutek wypadku doznała bardzo poważnego urazu. Przeczytaj i dowiedz się więcej!strzałka

Menu

© Copyright 2017 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - głos w Twojej sprawie

Skontaktuj się

CENTRALA VOTUM S.A

ul. Wyścigowa 56i, 53-012 Wrocław

tel.: 71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

800 217 417

dok@votum-sa.pl

© Copyright 2015 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - glos w Twojej sprawie