Odszkodowanie dla poszkodowanej obywatelki UkrainyOdszkodowanie dla poszkodowanej obywatelki Ukrainy

Nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu czy nieprawidłowe wyprzedzanie są jednymi z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Osoby poszkodowane to kierowcy, pasażerowie samochodów, a także piesi czy rowerzyści. Jednak niezależnie od sposobu poruszania się cierpią nie ze swojej winy, a skutki wypadku mogą być przez nie odczuwane nawet jeśli od zdarzenia minęło wiele lat. Jakie świadczenia może otrzymać osoba poszkodowana? Co w sytuacji, gdy odszkodowanie wypłacone przez ubezpieczyciela wydaje się być zaniżone można otrzymać dodatkowe świadczenia?

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc!

Okoliczności wypadku

Obywatelka Ukrainy została poszkodowana w wypadku do którego doszło w grudniu 2015 roku. Kobieta była pasażerką pojazdu, w który na skutek nieprawidłowego manewru wyprzedzenia uderzył inny samochód. Kobieta doznała ciężkich obrażeń ciała i została natychmiastowo przetransportowana do szpitala celem udzielenia pomocy medycznej.

Wsparcie dla poszkodowanej kobiety

Początkowo kobieta powierzyła prowadzenie sprawy odszkodowawczej dwóm innym pełnomocnikom, którym udało się uzyskać łącznie 10.000,00 zł tytułem zadośćuczynienia. Dopiero w 2018 roku, a więc trzy lata od zdarzenia sprawa trafiła do obsługi GK VOTUM.

W pierwszym etapie postępowania przeprowadzono szczegółową analizę akt sprawy likwidacyjnej. Po analizie akt sprawy oraz uzupełnieniu dokumentacji medycznej zostało wystosowane pismo odwoławcze do ubezpieczyciela. W drodze decyzji ubezpieczyciel dopłacił 18.800,00 zł tytułem zadośćuczynienia oraz zwrócił ponad 7.500,00 zł kosztów związanych z leczeniem.

Stanowisko ubezpieczyciela w dalszym ciągu było krzywdzące na poszkodowanej, biorąc pod uwagę ustalony zaocznie uszczerbek na zdrowiu na poziomie 36%. Ponadto kobieta zgłaszała nowe problemy zdrowotne, które zdaniem pełnomocnika pozostawały w związku z wypadkiem komunikacyjnym. Kolejne odwołanie poskutkowało dopłatą w wysokości 31.200,00 zł tytułem zadośćuczynienia.

Ostatecznie żeby zweryfikować stan zdrowia poszkodowanej oraz oszacować pełną należną jej kwotę zadośćuczynienia koniecznym okazało się przeprowadzenie naocznej komisji lekarskiej w Polsce z udziałem neurologa oraz ortopedy. Poszkodowana zgodziła się stawić na komisji w Polsce, choć na stałe mieszka poza granicami kraju.

Wynik komisji lekarskiej oraz negocjacje z ubezpieczycielem przeprowadzone przez ekspertów GK VOTUM pozwoliły osiągnąć rezultat satysfakcjonujący dla poszkodowanej. W trakcie rozmów negocjacyjnych została zawarta ugodę na łączną kwotę ponad 200.000,00 zł.

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc!

Sprawa poszkodowanej obywatelki Ukrainy pokazuje jak ważnym jest powierzenie sprawy profesjonalnemu pełnomocnikowi oraz współpraca z nim w toku postępowania likwidacyjnego. Dzięki doświadczeniu oraz zaangażowaniu ekspertów możliwym było osiągnięcia dwudziestokrotnie wyższego świadczenia.

Olga Łukasiewicz
Olga Łukasiewicz

Redaktor

olga.lukasiewicz@votum-sa.pl

Posiada wieloletnie doświadczenie w branży odszkodowawczej. Swoją karierę zaczynała od pracy w terenie, dzięki czemu doskonale zna problemy, z jakimi zmagają się osoby poszkodowane w...czytaj więcej

Czytaj również


Wypadek w pracy – zadośćuczynienie dla poszkodowanej kobiety

Wypadki w pracy są o wiele bardziej powszechne niż mogłoby się to wydawać. Dochodzi do

Renta – 16 lat po wypadku

Każdego dnia dochodzi do wielu wypadków, w których cierpią kierowcy i pasażerowie samochodów, a także

Potrącony rowerzysta – nieszczęśliwy wypadek

W ciągu ostatnich kilku lat jazda na rowerze jest znacznie zyskała na popularności. Z każdym

Wysokie zadośćuczynienie po wypadku w gospodarstwie

Praca w gospodarstwie rolnym bywa trudna i wymagająca, co więcej wiąże się z pewnym ryzykiem