Wyszukiwarka:

facebook twitter google plus email youtube

Najnowsze informacje

wygrane sprawy, wiadomości z firmy oraz z mediów

Pełna wersja serwisu

Każda krzywda powinna być naprawiona

Wierzymy, że robimy to najlepiej.

Bezpłatna infolinia

800 217 417

dok@votum-sa.pl

Odszkodowanie po wypadku na wakacjach

VOTUM /

Aktualności / Wygraliśmy / Odszkodowanie po wypadku na wakacjach

Odszkodowanie po wypadku na wakacjach

04 września 2015
wypadek za granicą

Kiedy planujemy zagraniczne wyjazdy, rzadko kiedy dopuszczamy do siebie myśl, że w miejscu wypoczynku może przydarzyć się nam wypadek. Nie zastanawiamy się nad konsekwencjami ewentualnego przykrego zdarzenia drogowego.

 

Tymczasem, różnorodne procedury dochodzenia odszkodowania, uzależnione przede wszystkim od tego w jakim kraju odpoczywamy oraz od narodowości sprawcy zdarzenia (a konkretnie miejsca rejestracji pojazdów uczestniczących w wypadku), mogą sprawić, że problemem okażą się nie tylko doznane obrażenia czy poniesiona szkoda majątkowa, ale zawiłe formalności, związane z udokumentowaniem należnych poszkodowanemu roszczeń.

 

Dochodzenie odszkodowania po wypadku za granicą

Jeśli podczas zagranicznych wakacji będziemy mieli wypadek, musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Bardzo ważne jest spisanie numeru rejestracyjnego, marki pojazdu, a także uzyskanie od sprawcy zdarzenia danych dotyczących ubezpieczenia OC. Warto zadbać o to bezpośrednio po zdarzeniu, ponieważ często okazuje się, że po powrocie do kraju ustalenie niezbędnych danych jest niemożliwe.

 

Jeśli przydarzy nam się wypadek za granicą, warto zaangażować specjalistów do prowadzenia sprawy. Pomogą oni skompletować niezbędne dokumenty i oszacują należne roszczenia. Co równie istotne – ustalą właściwy podmiot, który ponosi odpowiedzialność za powstanie szkody i jest zobowiązany do wypłaty odszkodowania.

 

Pełnomocnik poprowadzi też w naszym imieniu postępowanie w oparciu o właściwe regulacje prawne. Często w przypadku szkód zagranicznych niezbędna okazuje się znajomość miejscowego prawa.

 

Odszkodowanie po wypadku w Chorwacji

 

Przekonał się o tym pan Tomasz, który w lipcu wyjechał na wczasy do Chorwacji. Planował wycieczki łodzią motorową i zwiedzanie najsłynniejszych atrakcji turystycznych. Niestety już trzeciego dnia jego beztroski wypoczynek został przerwany.

 

Podczas podróży motorowerem po malowniczej chorwackiej miejscowości miał wypadek. W pojazd prowadzony przez pana Tomasza z impetem uderzył samochód dostawczy. Kierujący busem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście, który w wyniku uderzenia spadł z pojazdu i doznał obrażeń. Na miejsce zdarzenia wezwano miejscową policję i pogotowie ratunkowe, które przewiozło poszkodowanego do chorwackiego szpitala.

 

Okazało się, że pan Tomasz miał złamaną nogę i rozległe obrażenia całego ciała. Musiał zrezygnować z aktywnego wypoczynku i poddać się licznym badaniom. Z uwagi na unieruchomienie kończyny, był zdany na pomoc innych osób. Nawet wykonywanie najprostszych czynności sprawiało mu silny ból.

 

Sen z powiek spędzała mu także myśl o konieczności skompletowania dokumentacji, która potwierdzi okoliczności wypadku. Pan Tomasz obawiał się, że po powrocie do Polski będzie miał trudności z uzyskaniem odszkodowania od chorwackiego kierowcy.

 

Z powodu wypadku pan Tomasz postanowił przerwać urlop i wrócił do kraju znacznie wcześniej niż zaplanował. Na miejscu musiał kontynuować leczenie. Doznane obrażenia i dolegliwości z nimi związane nie pozwoliły mu na natychmiastowy powrót do pracy.

 

Pan Tomasz postanowił powierzyć liczne formalności, związane z dochodzeniem przysługujących mu roszczeń specjalistom VOTUM S.A. Profesjonalny pełnomocnik przeanalizował dokumentację. Oszacował i zgłosił do chorwackiego zakładu ubezpieczeń roszczenia przysługujące poszkodowanemu. Doradca VOTUM był w stałym kontakcie z ubezpieczycielem i nadzorował postępowanie likwidacyjne.

 

Ostatecznie, w wyniku podjętych przez specjalistów działań, na rzecz poszkodowanego uzyskano ponad 13.000 zł.

Skorzystaj z infolinii:

800-217-417

pon – pt: 08:00 – 16:00

zostalem-ranny-w-wypadku

W wyniku wypadku doznałeś obrażeń ciała? Chcesz poznać swoje prawa do odszkodowania? Zgłoś sprawę do darmowej analizy.

moj-bliski-ucierpial-w-wypadku

W Twojej rodzinie wydarzył się tragiczny wypadek? Twój bliski jest w stanie ciężkim? Wiemy, jak uzyskać zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

mam-szkode-rzeczowa

Miałeś kolizję lub wypadek z winy innego kierowcy? Zniszczeniu uległa maszyna rolnicza? Sprawdź, jakie może być Twoje odszkodowanie za wypadek.

Oni już uzyskali pomoc

renta po wypadku przy pracy

Pracownica, która przed 11 laty doznała urazów w wypadku, dzięki VOTUM S.A. otrzymała wyższą rentę. Przeczytaj i dowiedz się więcej! strzałka

votum sa - szpital

Nastolatek w wyniku wypadku pozostaje w śpiączce. Eksperci VOTUM S.A. szybko zdobyli dla niego środki na leczenie i rehabilitację. strzałka

wypadek przy pracy

Klient VOTUM S.A. uległ wypadkowi na budowie, na której pracował. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak pomogli mu specjaliści spółki! strzałka

odszkodowanie

Nie w każdym przypadku można uzyskać należne poszkodowanemu świadczenia na drodze negocjacji z ubezpieczycielem. Często konieczne jest wstąpienie na drogę sądową. Niezbędna bywa wówczas pomoc profesjonalnego pełnomocnika. strzałka

Menu

© Copyright 2017 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - głos w Twojej sprawie

Skontaktuj się

CENTRALA VOTUM S.A

ul. Wyścigowa 56i, 53-012 Wrocław

tel.: 71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

800 217 417

dok@votum-sa.pl

© Copyright 2015 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - glos w Twojej sprawie