Odszkodowanie w tydzień – czy to możliwe?Odszkodowanie w tydzień – czy to możliwe?

Słysząc, że motocyklista został poszkodowany w wypadku drogowym większość ludzi przyczyny zdarzenia upatruje w nadmiernej prędkości czy brawurze kierowcy motocykla. Tymczasem do wielu zdarzeń z udziałem motocyklistów dochodzi z winy innych użytkowników drogi. Niestety niezależnie od przyczyny wypadku motocykliści to grupa szczególnie narażona na poważne i rozległe obrażenia. O jakie świadczenia może się starać osoba poszkodowana w wypadku? Kiedy można zgłosić się do ubezpieczyciela, aby uzyskać należne nam odszkodowanie?

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc!

Motocyklista poszkodowany w zderzeniu z kombajnem

Do wypadku doszło w lipcu 2019 r. podczas wykonywania prac polowych. Kierowca kombajnu przejeżdżając z pola na pole nie zachował należytej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście. Mężczyzna został uderzony hederem (urządzenie służące do ścinania zboża), kiedy kombajn skręcił.

Poszkodowany motocyklista doznał rozległych obrażeń, w tym złamania otwartego obu kości podudzia lewego z oskalpowaniem tkanki miękkiej. Leczenie odniesionych obrażeń okazało się skomplikowane i długotrwałe.

Mężczyzna bezpośrednio po wypadku skupił się przede wszystkim na powrocie do zdrowia. Było to dla niego najważniejsze, dlatego zwlekał ze zgłoszeniem roszczeń do ubezpieczyciela. Ponadto poszkodowany zakładał, że aby móc wystąpić o odszkodowanie, musi całkowicie zakończyć proces leczenia. Jednocześnie ilość dokumentacji koniecznej do skompletowania wydawała mu się przeszkodą nie do przezwyciężenia – ze względu na stopień skomplikowania leczenia było jej bardzo dużo.

Niestety, choć leczenie nie zostało zakończone mężczyzna był zmuszony je przerwać ze względu na brak środków na dalsze zabiegi i rehabilitację.

Działania pełnomocnika

Dopiero w marcu tego roku poszkodowany zdecydował się na podjęcie działań, dzięki którym mógłby uzyskać środki na leczenie. Powierzył swoją sprawę ekspertom – zlecił profesjonalnemu pełnomocnikowi prowadzenie sprawy o dochodzenie należnych mu świadczeń odszkodowawczych w związku z doznanym w wypadku uszkodzeniem ciała i rozstrojem zdrowia.

Na podstawie posiadanej dokumentacji Doradca Odszkodowawczy natychmiast oszacował rozmiar szkody doznanej przez poszkodowanego oraz dokonał jej zgłoszenia ubezpieczycielowi pojazdu sprawcy. Już po pięciu dniach odnotowano wypłatę kwoty bezspornej odpowiadającej 34 % wartości zgłoszonych roszczeń.

wypadek na motorze

Dzięki działaniom podjętym przez ekspertów poszkodowany w rekordowo krótkim czasie uzyskał środki na kontynuowanie leczenia i rehabilitacji. Nie jest to jednak koniec działań podjętych w sprawie mężczyzny. Wciąż trwa postępowanie mające na uzyskaniu wszystkich świadczeń należnych poszkodowanemu.

Olga Łukasiewicz
Olga Łukasiewicz

Redaktor

olga.lukasiewicz@votum-sa.pl

Posiada wieloletnie doświadczenie w branży odszkodowawczej. Swoją karierę zaczynała od pracy w terenie, dzięki czemu doskonale zna problemy, z jakimi zmagają się osoby poszkodowane w...czytaj więcej

Czytaj również


Szybka i skuteczna rehabilitacja

Nie ulega wątpliwości, że piesi to użytkownicy drogi najbardziej narażeni na poważne urazy na skutek

400 tys. zł zadośćuczynienie dla potrąconej pieszej

W wypadkach cierpią nie tylko kierowcy lub pasażerowie samochodów, ale również inni użytkownicy drogi, tacy

Wypadek w pracy – upadek z wysokości

Skutki wypadków w pracy bywają równie poważne, jak te dotyczące wypadków drogowych, a poszkodowani odczuwają

Zadośćuczynienie dla najbliższych po śmierci osoby poszkodowanej w wypadku

Osoby poszkodowane w wypadkach to nie tylko kierowcy i pasażerowie samochodów, ale również inni użytkownicy