Proteza ręki dla poszkodowanej w wypadkuProteza ręki dla poszkodowanej w wypadku

Wypadki w gospodarstwach rolnych niestety zdarzają się bardzo często, a wykorzystywane przez rolników maszyny i urządzenia mogą być przyczyną tragicznych w skutkach obrażeń ciała lub nawet śmierci. W przypadku Klientki VOTUM S.A. wystarczyła chwila, aby doszło do tragedii.

Wypadek

To był kolejny zwyczajny dzień, w trakcie którego poszkodowana zajmowała się prowadzeniem domu i pracą w gospodarstwie. Po godzinie czternastej zabrała sadzonki przeznaczone dla sąsiada i weszła na jego posesję.

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc!

Po przekroczeniu bramy Klientka VOTUM S.A. zauważyła, że mężczyzna leży obok ciągnika. Kobieta zaczęła wzywać pomocy, co zaalarmowało jej bliskich i natychmiast rozpoczęła reanimację. Nagle straciła przytomność – okazało się, że sąsiad został porażony przez prąd, a kiedy poszkodowana chciała mu pomóc nastąpiło kolejne wyładowanie, w wyniku czego została poważnie ranna.

Na skutek odniesionych obrażeń kobieta straciła rękę.

Wsparcie VOTUM S.A.

Sprawa poszkodowanej trafiła do VOTUM S.A. w czerwcu ubiegłego roku, na krótko po wypadku. W podobnych sytuacjach czas ma ogromne znaczenie – eksperci spółki nie tylko włączyli się w postępowanie już na etapie karnym, ale przede wszystkim rozpoczęto wstępne działania zmierzające do protezowania kobiety. Jest to niezwykle istotne, ponieważ im mniej czasu upłynie pomiędzy amputacją a protezowaniem tym poszkodowany ma mniejsze problemy z zaadaptowaniem oraz sterowaniem protezą.

Pomimo szeregu działań podjętych przez ekspertów spółki ubezpieczyciel aż trzykrotnie wydał decyzję odmowną.

Nie poddano się jednak i dzięki wytrwałości oraz doświadczeniu w prowadzeniu podobnych spraw wypracowano dla poszkodowanej nie tylko wypłatę zadośćuczynienia w kwocie ponad 120.000,00 zł, ale również zwrot kosztów protezowania, a także zwrot kosztów leczenia, opieki oraz dojazdów do placówek medycznych.

Ponadto podjęto również starania o przyznanie kobiecie renty z tytułu zwiększonych potrzeb oraz renty wyrównawczej.

W wyniku negocjacji ugodowych z ubezpieczycielem poszkodowana otrzymała łącznie blisko 900.000,00 zł, co więcej z ugody wyłączono koszty protezowania w przyszłości, dzięki czemu możliwa będzie wymiana protezy, jeżeli będzie taka konieczność. Historia poszkodowanej kobiety pokazuje, że pomimo początkowych niepowodzeń nie można się poddawać. Dzięki determinacji i wsparciu ekspertów kobieta korzysta z nowoczesnej protezy.

Olga Łukasiewicz
Olga Łukasiewicz

Redaktor

olga.lukasiewicz@votum-sa.pl

Posiada wieloletnie doświadczenie w branży odszkodowawczej. Swoją karierę zaczynała od pracy w terenie, dzięki czemu doskonale zna problemy, z jakimi zmagają się osoby poszkodowane w...czytaj więcej

Czytaj również


Wypadek w pracy – zadośćuczynienie dla poszkodowanej kobiety

Wypadki w pracy są o wiele bardziej powszechne niż mogłoby się to wydawać. Dochodzi do

Renta – 16 lat po wypadku

Każdego dnia dochodzi do wielu wypadków, w których cierpią kierowcy i pasażerowie samochodów, a także

Potrącony rowerzysta – nieszczęśliwy wypadek

W ciągu ostatnich kilku lat jazda na rowerze jest znacznie zyskała na popularności. Z każdym

Wysokie zadośćuczynienie po wypadku w gospodarstwie

Praca w gospodarstwie rolnym bywa trudna i wymagająca, co więcej wiąże się z pewnym ryzykiem