Renta – 16 lat po wypadkuRenta – 16 lat po wypadku

Każdego dnia dochodzi do wielu wypadków, w których cierpią kierowcy i pasażerowie samochodów, a także motocykliści, rowerzyści i piesi. Często doznane przez nich obrażenia są na tyle poważne, że ich skutki są odczuwalne pomimo upływu nawet wielu lat od wypadku. Niektórzy poszkodowani nie wiedzą, że w takiej sytuacji mogą otrzymać rentę po wypadku. Jakie świadczenia można otrzymać po wypadku? Czy warto zdecydować się na kapitalizację renty?

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc!

Skutki wypadku

Poszkodowany ucierpiał w wypadku komunikacyjnym, do którego doszło w 2004 roku. Mężczyzna poważnie ucierpiał – doznał między innymi wstrząśnienia mózgu, skomplikowanego, otwartego złamania kości piszczelowej lewej z upośledzeniem funkcji stawu kolanowego w stopniu znacznym oraz wieloodłamowego złamania kości udowej prawej z upośledzeniem funkcji stawu kolanowego. Pomimo tego, że od wypadku minęło 16 lat mężczyzna wciąż odczuwa jego skutki.

Wsparcie ekspertów odszkodowawczych

Sprawa trafiła do Votum Odszkodowania S.A. w kwietniu 2020 r. celem zweryfikowania możliwości jej dalszej obsługi w zakresie roszczeń rentowych. Z posiadanych informacji wynikało, że dopiero w 2019 r. zakończyło się postępowanie sądowe w związku z wypadkiem, a świadczenia rentowe nie były przedmiotem pozwu. Nie były również zgłaszane w ramach postępowania likwidacyjnego.

Pierwszym etapem postępowania był wywiad z poszkodowanym mężczyzną w celu zbadanie jego aktualnych potrzeb oraz sytuacji życiowej przed i po wypadku. Okazało się, że pomimo upływu prawie 16 lat od zdarzenia poszkodowany nie starał się nigdy o rentę bezpośrednio od ubezpieczyciela sprawcy wypadku.

Następnie zgromadzono niezbędne dokumenty i szczegółowe informacje w sprawie. Pozwoliło to na określenie wysokości świadczeń rentowych związanych ze zwiększonymi potrzebami. Wskazywano przy tym przede wszystkim na konieczność stałego wsparcia i pomocy ze strony osób trzecich, z której zmuszony jest korzystać poszkodowany.

Renta po wypadku

Ubezpieczyciel przychylił się do wniosku, jaki eksperci GK VOTUM złożyli w imieniu mężczyzny. Na rzecz poszkodowanego ustalono świadczenie w miesięcznej wysokości ponad 800,00 zł wraz z wyrównaniem za okres nieprzedawniony, które wyniosło ponad 25.000,00 zł. Trwało to niespełna miesiąc od momentu zgłoszenia roszczenia.

Pomimo wieku poszkodowanego – mężczyzna ma obecnie 70 lat, w ramach dalszego postępowania, zwrócono się do ubezpieczyciela z propozycją rozpoczęcia rozmów, co do kapitalizacji renty, czyli wypłaty w formie jednorazowego świadczenia. W trakcie negocjacji ostatecznie wyegzekwowano wypłatę dodatkowych 100.000,00 zł.

zadośćuczynienie

Dzięki podjęciu szybkich i skutecznych działań przez pełnomocnika na rzecz poszkodowanego uzyskano dla niego ponad 125.000,00 zł. Udało się to osiągnąć w zaledwie dwa miesiące i to po upływie prawie 16 lat od wypadku. Dlatego warto rozważyć powierzenie swojej sprawy ekspertom, którzy będą wsparciem na każdym etapie postępowania, co więcej pieniądze z kapitalizacji renty pozwolą zabezpieczyć przyszłość mężczyzny.

Olga Łukasiewicz
Olga Łukasiewicz

Redaktor

olga.lukasiewicz@votum-sa.pl

Posiada wieloletnie doświadczenie w branży odszkodowawczej. Swoją karierę zaczynała od pracy w terenie, dzięki czemu doskonale zna problemy, z jakimi zmagają się osoby poszkodowane w...czytaj więcej

Czytaj również


Po amputacji – z jakiej pomocy może skorzystać poszkodowany?

Wypadki drogowe mogą mieć różne skutki - od lekkich stłuczeń po rozległe urazy kręgosłupa, urazy

Stan wegetatywny po wypadku

Skutki wypadków drogowych bywają na tyle poważne, że diametralnie zmieniają życie poszkodowanego. Zwłaszcza, gdy dochodzi

Śmiertelny wypadek – postępowanie karne

Wypadki śmiertelne często są komentowane zarówno przez lokalne, jak i krajowe media. Zazwyczaj towarzyszy temu

Wypadek na przejściu dla pieszych – odszkodowanie dla poszkodowanej kobiety

W wielu sytuacjach poszkodowany w wypadku nie tylko nie przyczynił się do powstania niebezpiecznej sytuacji,