Renta po wypadku przy pracyRenta po wypadku przy pracy

Prawo pracy wyraźnie wskazuje, jakie obowiązki musi wypełnić pracodawca, jeśli jego pracownicy ulegną wypadkowi przy pracy. Często zdarza się jednak, że zatrudniający lekceważą zapisy prawa – cierpią na tym natomiast poszkodowani pracownicy. 

 

Sprawdź czy należy Ci się wyższe odszkodowanie

 

Poważny wypadek pracownicy 

 

W 2005 r. jedną z kobiet zatrudnionych w zakładzie pracy przygniótł wózek widłowy prowadzony przez innego pracownika. Ciężar i wielkość pojazdu spowodowały, że doznała złamania miednicy, złamania prawego talerza biodrowego, uszkodzenia nerwu kulszowego oraz nerwu zasłonowego. Skutkami wypadku były też zaburzenia funkcji pęcherza moczowego i zwieraczy, a także niedowład prawej stopy.

 

Tego typu urazy znacznie utrudniają codzienne funkcjonowanie, a z pewnością niemal uniemożliwiają pracę zarobkową. Zgodnie z przepisami prawa pracy pracodawca powinien zapewnić pracownicy odpowiednie świadczenia. Poszkodowana jednak nie tylko nie otrzymała pomocy ze strony firmy, która ją zatrudniała, ale także została zwolniona z pracy.

 

Sprawdź, jakie wysokie powinno być Twoje odszkodowanie

 

Żeby uzyskać wypłatę należnych jej środków, które pozwoliłyby jej zatroszczyć się o własne zdrowie, wraz z pełnomocnikiem wniosła sprawę do sądu.

 

Wypłatę świadczeń, o które się starała, uzyskała dopiero cztery lata po wypadku. W roku 2009 na rzecz poszkodowanej zasądzono 30.000,00 zł oraz rentę w kwocie 700,00 zł miesięcznie. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że poszkodowana nie miała możliwości podjąć żadnej pracy zarobkowej i musiała stale ponosić koszty leczenia, kwotę tę można ocenić jako rażąco niską.

 

VOTUM S.A. pomaga uzyskać wyższe świadczenia 

 

W 2016 r. sprawę przejęła VOTUM S.A. Eksperci spółki zauważyli, że przy tak wysokich kosztach utrzymania i niemożności znalezienia stałego zawodu, świadczenia, które otrzymuje klientka, powinny być wyższe. Spółka w imieniu poszkodowanej rozpoczęła walkę o rentę, która pozwoliłaby jej godnie żyć i bez trudności ponosić koszty leczenia.

 

Ubezpieczyciel zaproponował negocjacje i zawarcie ugody. Oferował jednorazową wypłatę 80.000,00 zł w miejsce renty albo ustalenie zwaloryzowanej renty w nowej wysokości.

 

Poszkodowana uznała jednak, że najkorzystniejsze będzie dla niej zwiększenie miesięcznej pensji. VOTUM S.A., kierując się dobrem klientki, dołożyła wszelkich starań, by zawrzeć odpowiednią ugodę. Wyniki negocjacji były dla klientki VOTUM S.A. korzystniejsze – nowa wysokość renty wynosiła 1.000,00 zł, czyli była aż o 42% wyższa, niż ta, którą otrzymywała do tej pory.

 

 

Czytaj również


Ponad 120 tys. zł dla poszkodowanej rowerzystki

Czy wszyscy uczestnicy ruchu drogowego mogą starać się o należne im zadośćuczynienie i odszkodowanie, jeśli

Zadośćuczynienie po blisko 20 latach od wypadku

Ojciec Klientek Votum S.A. zginął w wypadku drogowym przed 20 laty. Kobiety były wówczas małymi

Wypadek na przejeździe kolejowym

Ustalenie okoliczności wypadku niekiedy bywa trudne, zwłaszcza jeśli od zdarzenia minęło wiele lat. Jednak mimo

Ubezpieczyciel czterokrotnie zaniżył zadośćuczynienie

Niekiedy trudno jednoznacznie określić przyczynę wypadku. Czy była to nadmierna prędkość? Brawura? Niedostosowanie prędkości do