telefon Infolinia pon. – pt.: 0800 – 1600
800 217 417

Renta po wypadku przy pracy

Renta po wypadku przy pracy

Prawo pracy wyraźnie wskazuje, jakie obowiązki musi wypełnić pracodawca, jeśli jego pracownicy ulegną wypadkowi przy pracy. Często zdarza się jednak, że zatrudniający lekceważą zapisy prawa – cierpią na tym natomiast poszkodowani pracownicy. 

 

Poważny wypadek pracownicy 

 

W 2005 r. jedną z kobiet zatrudnionych w zakładzie pracy przygniótł wózek widłowy prowadzony przez innego pracownika. Ciężar i wielkość pojazdu spowodowały, że doznała złamania miednicy, złamania prawego talerza biodrowego, uszkodzenia nerwu kulszowego oraz nerwu zasłonowego. Skutkami wypadku były też zaburzenia funkcji pęcherza moczowego i zwieraczy, a także niedowład prawej stopy.

 

Tego typu urazy znacznie utrudniają codzienne funkcjonowanie, a z pewnością niemal uniemożliwiają pracę zarobkową. Zgodnie z przepisami prawa pracy pracodawca powinien zapewnić pracownicy odpowiednie świadczenia. Poszkodowana jednak nie tylko nie otrzymała pomocy ze strony firmy, która ją zatrudniała, ale także została zwolniona z pracy.

 

Sprawdź, jakie wysokie powinno być Twoje odszkodowanie

 

Żeby uzyskać wypłatę należnych jej środków, które pozwoliłyby jej zatroszczyć się o własne zdrowie, wraz z pełnomocnikiem wniosła sprawę do sądu.

 

Wypłatę świadczeń, o które się starała, uzyskała dopiero cztery lata po wypadku. W roku 2009 na rzecz poszkodowanej zasądzono 30.000,00 zł oraz rentę w kwocie 700,00 zł miesięcznie. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że poszkodowana nie miała możliwości podjąć żadnej pracy zarobkowej i musiała stale ponosić koszty leczenia, kwotę tę można ocenić jako rażąco niską.

 

VOTUM S.A. pomaga uzyskać wyższe świadczenia 

 

W 2016 r. sprawę przejęła VOTUM S.A. Eksperci spółki zauważyli, że przy tak wysokich kosztach utrzymania i niemożności znalezienia stałego zawodu, świadczenia, które otrzymuje klientka, powinny być wyższe. Spółka w imieniu poszkodowanej rozpoczęła walkę o rentę, która pozwoliłaby jej godnie żyć i bez trudności ponosić koszty leczenia.

 

Ubezpieczyciel zaproponował negocjacje i zawarcie ugody. Oferował jednorazową wypłatę 80.000,00 zł w miejsce renty albo ustalenie zwaloryzowanej renty w nowej wysokości.

 

Poszkodowana uznała jednak, że najkorzystniejsze będzie dla niej zwiększenie miesięcznej pensji. VOTUM S.A., kierując się dobrem klientki, dołożyła wszelkich starań, by zawrzeć odpowiednią ugodę. Wyniki negocjacji były dla klientki VOTUM S.A. korzystniejsze – nowa wysokość renty wynosiła 1.000,00 zł, czyli była aż o 42% wyższa, niż ta, którą otrzymywała do tej pory.

 

 

Czytaj również


Odszkodowanie po wypadku w gospodarstwie rolnym

Wypadki komunikacyjne zdarzają się każdego dnia, dochodzi do nich nie tylko na drodze, gdzie zachowujemy

Wypadek motocyklisty

Wypadki komunikacyjne zdarzają się codziennie, a ich uczestnicy często cierpią na ich skutek, jeszcze długo

Zadośćuczynienie dla sióstr po 20 latach od wypadku, w którym straciły matkę

Zmiany przepisów dotyczące terminu przedawnienia roszczeń w znaczący sposób zwiększyły zakres ochrony poszkodowanych umożliwiając im

Odszkodowanie dla dziecka urodzonego po śmierci ojca

Oczekiwanie na narodziny dziecka to wyjątkowy czas, przepełniony radością i nadzieją. Niestety mąż klientki Votum

Masz pytania? Zadzwoń!

800 217 417

Chcesz żebyśmy się z Tobą skontaktowali?

Zostaw swoje dane

Klienci o nas

Poznaj historie
naszych Klientów
pomogliśmy ponad 225 000 poszkodowanym