Wyszukiwarka:

facebook twitter google plus email youtube

Najnowsze informacje

wygrane sprawy, wiadomości z firmy oraz z mediów

Pełna wersja serwisu

Każda krzywda powinna być naprawiona

Wierzymy, że robimy to najlepiej.

Bezpłatna infolinia

800 217 417

dok@votum-sa.pl

Renta po wypadku przy pracy

VOTUM /

Aktualności / Wygraliśmy / Renta po wypadku przy pracy

Renta po wypadku przy pracy

24 maja 2018
renta po wypadku przy pracy

Prawo pracy wyraźnie wskazuje, jakie obowiązki musi wypełnić pracodawca, jeśli jego pracownicy ulegną wypadkowi przy pracy. Często zdarza się jednak, że zatrudniający lekceważą zapisy prawa – cierpią na tym natomiast poszkodowani pracownicy. 

 

Poważny wypadek pracownicy 

 

W 2005 r. jedną z kobiet zatrudnionych w zakładzie pracy przygniótł wózek widłowy prowadzony przez innego pracownika. Ciężar i wielkość pojazdu spowodowały, że doznała złamania miednicy, złamania prawego talerza biodrowego, uszkodzenia nerwu kulszowego oraz nerwu zasłonowego. Skutkami wypadku były też zaburzenia funkcji pęcherza moczowego i zwieraczy, a także niedowład prawej stopy.

 

Tego typu urazy znacznie utrudniają codzienne funkcjonowanie, a z pewnością niemal uniemożliwiają pracę zarobkową. Zgodnie z przepisami prawa pracy pracodawca powinien zapewnić pracownicy odpowiednie świadczenia. Poszkodowana jednak nie tylko nie otrzymała pomocy ze strony firmy, która ją zatrudniała, ale także została zwolniona z pracy.

 

sprawdz-jak

 

Żeby uzyskać wypłatę należnych jej środków, które pozwoliłyby jej zatroszczyć się o własne zdrowie, wraz z pełnomocnikiem wniosła sprawę do sądu.

 

Wypłatę świadczeń, o które się starała, uzyskała dopiero cztery lata po wypadku. W roku 2009 na rzecz poszkodowanej zasądzono 30.000,00 zł oraz rentę w kwocie 700,00 zł miesięcznie. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że poszkodowana nie miała możliwości podjąć żadnej pracy zarobkowej i musiała stale ponosić koszty leczenia, kwotę tę można ocenić jako rażąco niską.

 

VOTUM S.A. pomaga uzyskać wyższe świadczenia 

 

W 2016 r. sprawę przejęła VOTUM S.A. Eksperci spółki zauważyli, że przy tak wysokich kosztach utrzymania i niemożności znalezienia stałego zawodu, świadczenia, które otrzymuje klientka, powinny być wyższe. Spółka w imieniu poszkodowanej rozpoczęła walkę o rentę, która pozwoliłaby jej godnie żyć i bez trudności ponosić koszty leczenia.

 

Ubezpieczyciel zaproponował negocjacje i zawarcie ugody. Oferował jednorazową wypłatę 80.000,00 zł w miejsce renty albo ustalenie zwaloryzowanej renty w nowej wysokości.

 

Poszkodowana uznała jednak, że najkorzystniejsze będzie dla niej zwiększenie miesięcznej pensji. VOTUM S.A., kierując się dobrem klientki, dołożyła wszelkich starań, by zawrzeć odpowiednią ugodę. Wyniki negocjacji były dla klientki VOTUM S.A. korzystniejsze – nowa wysokość renty wynosiła 1.000,00 zł, czyli była aż o 42% wyższa, niż ta, którą otrzymywała do tej pory.

 

 

Skorzystaj z infolinii:

800-217-417

pon – pt: 08:00 – 16:00

zostalem-ranny-w-wypadku

W wyniku wypadku doznałeś obrażeń ciała? Chcesz poznać swoje prawa do odszkodowania? Zgłoś sprawę do darmowej analizy.

moj-bliski-ucierpial-w-wypadku

W Twojej rodzinie wydarzył się tragiczny wypadek? Twój bliski jest w stanie ciężkim? Wiemy, jak uzyskać zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

mam-szkode-rzeczowa

Miałeś kolizję lub wypadek z winy innego kierowcy? Zniszczeniu uległa maszyna rolnicza? Sprawdź, jakie może być Twoje odszkodowanie za wypadek.

Oni już uzyskali pomoc

odszkodowanie dla osoby niepełnosprawnej

Klient VOTUM S.A. poważnie ucierpiał w wypadku komunikacyjnym. Specjaliści spółki uzyskali dla niego należne świadczenia i pomogli w uzyskaniu profesjonalnej rehabilitacji w Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Votum. strzałka

Poparzony pracownik uzyskał dzięki VOTUM S.A. dopłatę do zaniżonego odszkodowania. Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat! strzałka

odszkodowanie po 19 latach

Dzięki staraniom VOTUM S.A. kierowca samochodu ciężarowego otrzymał odszkodowanie za obrażenia, których doznał w wypadku sprzed 19 lat. Dowiedz się, jak uzyskaliśmy wyższe odszkodowanie! strzałka

votum sa

Śmierć dziecka to tragedia dla każdego rodzica. W takiej sytuacji istotne jest, by zostało zachowane dobre imię zmarłego. VOTUM S.A. pomogła rodzicom zmarłej dziewczynki własnie w tej kwestii. strzałka

Menu

© Copyright 2017 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - głos w Twojej sprawie

Skontaktuj się

CENTRALA VOTUM S.A

ul. Wyścigowa 56i, 53-012 Wrocław

tel.: 71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

800 217 417

dok@votum-sa.pl

© Copyright 2015 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - glos w Twojej sprawie