Renta z tytułu zwiększonych potrzeb – 9 lat od zdarzeniaRenta z tytułu zwiększonych potrzeb – 9 lat od zdarzenia

Nadmierna prędkość, trudne warunki atmosferyczne to tylko niektóre z przyczyn wypadków. Klientka GK VOTUM odniosła poważne obrażenia w wypadku samochodowym. Kierowcą samochodu był jej mąż. Czy w sytuacji, w której sprawcą wypadku jest osoba nam najbliższa, a my podróżowaliśmy jako pasażer samochodu należy nam się wypłata odszkodowania? O jakie świadczenia może starać się osoba poszkodowana w wypadku?

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc!

Jak doszło do wypadku?

Do wypadku doszło w 2011 r. podczas wykonywania manewru wyprzedzania – pojazd wpadł w poślizg i uderzył w przydrożne drzewo. Kierowcą samochodu osobowego był mąż poszkodowanej, który zginął na miejscu. Kobieta doznała natomiast licznych i poważnych obrażeń ciała, między innymi w postaci złamania kręgosłupa, co w konsekwencji doprowadziło do porażenia kończyn dolnych.

W jaki sposób pomogliśmy?

Sprawa trafiła do VOTUM S.A. pod koniec 2019 r. w celu weryfikacji możliwości jej dalszej obsługi w zakresie roszczeń rentowych. Ze wstępnych informacji wynikało, że w 2016 r. zakończyło się postępowanie sądowe, a świadczenia rentowe nie były przedmiotem pozwu.

W pierwszej kolejności przeprowadzono z poszkodowaną wywiad mający na celu zbadanie jej aktualnych potrzeb oraz sytuacji życiowej przed i po wypadku. Okazało się, że pomimo upływu prawie 9 lat od zdarzenia kobieta nie starała się o rentę bezpośrednio od ubezpieczyciela. Ponadto, po zakończonym procesie, wszelkie wydatki związane z dalszym leczeniem nie były zwracane.

Zgromadzenie niezbędnych dokumentów oraz szczegółowych informacji pozwoliło na sprecyzowanie wysokości świadczeń rentowych związanych ze zwiększonymi potrzebami poszkodowanej. Przy formułowaniu roszczenia kierowano się przede wszystkim koniecznością stałego wsparcia i pomocy ze strony osób trzecich, jak również wysokością ponoszonych kosztów ponoszonych przez kobietę. Przede wszystkim dotyczących rehabilitacji, która jest niezbędna, aby utrzymać stan zdrowia poszkodowanej na dotychczasowym poziomie i uniknąć wtórnych przykurczy w przyszłości.

W wyniku przeprowadzonego postępowania likwidacyjnego ubezpieczyciel przychylił się do argumentacji przedstawionej przez ekspertów GK VOTUM. Ostatecznie na rzecz poszkodowanej ustalono świadczenie w miesięcznej wysokości 1.750,00 zł wraz z wyrównaniem za okres nieprzedawniony wynoszącym ponad 72.000,00 zł, i to w niespełna miesiąc od zgłoszenia roszczenia.

Aktualnie rozpoczęto negocjacje dotyczące kapitalizacji renty. Jednakże już na tym etapie sprawy można stwierdzić, że dzięki podjęciu szybkich i skutecznych działań przez pełnomocnika poszkodowana ma stałe środki na pokrycie potrzeb związanych ze zdarzeniem.

Nie wiesz o jakie świadczenia możesz się starać? Nie zwlekaj! Skorzystaj z pomocy ekspertów.

Olga Łukasiewicz
Olga Łukasiewicz

Redaktor

olga.lukasiewicz@votum-sa.pl

Posiada wieloletnie doświadczenie w branży odszkodowawczej. Swoją karierę zaczynała od pracy w terenie, dzięki czemu doskonale zna problemy, z jakimi zmagają się osoby poszkodowane w...czytaj więcej

Czytaj również


Wypadek w pracy – zadośćuczynienie dla poszkodowanej kobiety

Wypadki w pracy są o wiele bardziej powszechne niż mogłoby się to wydawać. Dochodzi do

Renta – 16 lat po wypadku

Każdego dnia dochodzi do wielu wypadków, w których cierpią kierowcy i pasażerowie samochodów, a także

Potrącony rowerzysta – nieszczęśliwy wypadek

W ciągu ostatnich kilku lat jazda na rowerze jest znacznie zyskała na popularności. Z każdym

Wysokie zadośćuczynienie po wypadku w gospodarstwie

Praca w gospodarstwie rolnym bywa trudna i wymagająca, co więcej wiąże się z pewnym ryzykiem