Szybka i skuteczna rehabilitacjaSzybka i skuteczna rehabilitacja

Nie ulega wątpliwości, że piesi to użytkownicy drogi najbardziej narażeni na poważne urazy na skutek wypadku drogowego. W przypadku potrącenia ich przez samochód nie są w żaden sposób chronieni, nie mają chociażby kasku, czy ochraniaczy z których korzystają motocykliści. Z jakiej pomocy może skorzystać osoba poszkodowana w wypadku? Dlaczego rehabilitacja po wypadku jest bardzo ważna?

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc!

Okoliczności wypadku

Do wypadku doszło w styczniu 2020 r. w Toruniu. Poszkodowana wracała wówczas do domu z zajęć na uczelni, przechodząc po pasach dla pieszych została potrącona przez samochód osobowy. Kobieta doznała bardzo poważnych obrażeń ciała: urazu czaszkowo-mózgowego ze stłuczeniem pnia mózgu i rozlanym urazem aksonalnym, złamania obojczyka prawego, miednicy i pourazowym niedowładem połowiczym lewostronnym i prawostronnym z afazją.

Poszkodowana została wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej, przez pewien czas lekarze nie dawali jej większych szans na przeżycie. Dopiero w połowie lutego nastąpiło przesilenie i stan zdrowia kobiety zaczął ulegać poprawie. Wówczas lekarze zdecydowali się na przeprowadzenie zabiegu operacyjnego zespolenia złamań obojczyka.

Rehabilitacja po wypadku

Poprawa stanu zdrowia poszkodowanej pozwoliła na rozpoczęcie mozolnej rehabilitacji. Pierwotnie był to oddział rehabilitacyjny w szpitalu, do którego kobieta trafiła po wypadku. Dzięki ćwiczeniom mogła samodzielnie się poruszać, korzystając z chodzika.

Następnie rehabilitacja była kontynuowana w ośrodku Polskiego Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej w Otwocku, gdzie poszkodowana przebywała do połowy lipca 2020 r. W tym czasie odbyło się 160 godzin rehabilitacji i intensywnej terapii rąk, co doprowadziło do znacznej aktywizacji kończyn. Dzisiaj poszkodowana samodzielnie wykonuje większość czynności, porusza się bez asysty i cieszy się życiem. Chce wrócić na studia, ale musi jeszcze popracować z terapeutą nad pamięcią krótkotrwałą.

W czasie, gdy poszkodowana była rehabilitowana i powoli wracała do zdrowia do ubezpieczyciela sprawcy wypadku skierowano wniosek o wypłatę odszkodowania. Towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaciło kwotę bezsporną w wysokości ponad 60.000,00 zł. Nie jest to jednak koniec działań w sprawie.

Historia poszkodowanej pieszej potwierdza jak ważna jest szybka i skuteczna rehabilitacja. Dzięki determinacji i samozaparciu poszkodowanej oraz intensywnej, właściwej rehabilitacji kobieta w ciągu kilku miesięcy poczyniła ogromne postępy w mozolnym procesie powrotu do zdrowia. Przed nią długa droga, jednak dzięki wsparciu ekspertów, którzy zadbają, aby otrzymała wszystkie należne jej świadczenia poszkodowana z optymizmem patrzy w przyszłość.

Olga Łukasiewicz
Olga Łukasiewicz

Redaktor

olga.lukasiewicz@votum-sa.pl

Posiada wieloletnie doświadczenie w branży odszkodowawczej. Swoją karierę zaczynała od pracy w terenie, dzięki czemu doskonale zna problemy, z jakimi zmagają się osoby poszkodowane w...czytaj więcej

Czytaj również


Kwiecień: Votum zawarło ponad 1000 umów z Frankowiczami

Kwiecień to trzeci miesiąc z rzędu, w którym spółki z Grupy Kapitałowej Votum zawarły ponad

Sąd uznał wyższą stawkę za godzinę opieki

Eksperci z Votum odszkodowania S.A., zajmujący się pomocą poszkodowanym w wypadkach i ich bliskim wspomina,

W lutym uzyskali odszkodowanie na kwotę 3 704 771 złotych

Spółka Votum Odszkodowania S.A. przedstawiła wygrane z GK Votum. W lutym 2022 roku dzięki działaniom

Szybka i skuteczna rehabilitacja

Nie ulega wątpliwości, że piesi to użytkownicy drogi najbardziej narażeni na poważne urazy na skutek