Szybka wypłata odszkodowania dla chłopca w śpiączceSzybka wypłata odszkodowania dla chłopca w śpiączce

O przyszłości młodych ludzi nie zawsze decydują zdolności czy wysiłek, jaki wkładają w naukę. Czasem tragiczny wypadek może pokrzyżować życiowe plany nastolatka. Szybkie uzyskanie należnych świadczeń jest kluczowe w kwestii zapewnienia właściwej opieki i właściwego leczenia osobom, które mu uległy. 

 

Sprawdź czy należy Ci się wyższe odszkodowanie

 

Wypadek nastolatka

 

Tak było w przypadku kilkunastoletniego klienta VOTUM S.A. W listopadzie 2017 r. podróżował jako pasażer samochodem osobowym. W pewnym momencie kierowca nie zapanował nad pojazdem i uderzył w drzewo.

 

Obrażenia, które można odnieść w takim zdarzeniu, niekonieczne na zawsze zmieniają życie poszkodowanego. W tym przypadku spełnił się jednak mniej optymistyczny scenariusz.

 

U chłopca wystąpiła ostra niewydolność oddechowa, stłuczenie płuc, rozlany uraz mózgu i obrażenia kręgosłupa. Z miejsca wypadku przetransportowany został do jednego z wielkopolskich szpitali, gdzie natychmiast podjęto czynności ratunkowe. Poszkodowany przez cały ten czas był nieprzytomny.

 

W szpitalu ustabilizowano jego stan i rozpoczęto wybudzanie, niestety podejmowane przez lekarzy czynności nie przynosiły efektów. Młody pacjent wciąż nie nawiązywał kontaktu z otoczeniem, miał problemy z odruchem kaszlowym i połykaniem. Przez kolejne dwa miesiące lekarze próbowali wybudzić chłopca. Prowadzono również regularną rehabilitację. Stan zdrowia poszkodowanego nie poprawiał się, więc skierowano go do Kliniki Budzik, gdzie przebywa do dziś.

 

Pomoc rodzinie poszkodowanego

 

Niemożność nawiązania kontaktu z chłopcem i niepewność co do jego dalszego losu spowodowała, że jego rodzice poszukiwali profesjonalnej pomocy, swoje zapytanie skierowali również do VOTUM. Spółka VOTUM podjęła się reprezentowania poszkodowanego w procesie dochodzenia należnych świadczeń.

 

Specjaliści VOTUM S.A. skupili się przede wszystkim na zapewnieniu rodzinie poszkodowanego środków, pozwalających na zaspokojenie potrzeb syna i zagwarantowanie mu możliwie najlepszych warunków do kontynuowania terapii.

 

W tym celu ustalili aktualny stan prawny i potrzeby poszkodowanego oraz rozpoczęli proces uzyskiwania od zakładu ubezpieczeniowego odszkodowania. Sprawne działania pełnomocnika spowodowały, że ubezpieczyciel wypłacił poszkodowanemu świadczenia w czasie o połowę krótszym niż przewiduje to ustawa.

 

Od momentu zawarcia przez ojca poszkodowanego z VOTUM umowy do wydania decyzji przez ubezpieczyciela o wypłaceniu 179.000,00 zł  odszkodowania minęło dokładnie 17 dni.

 

To, że w tak krótkim czasie zdołaliśmy pomóc chłopcu, którego czeka pewnie jeszcze długi proces leczenia, jest sukcesem spółki i świadczy o profesjonalizmie i skuteczności specjalistów VOTUM S.A. Mamy nadzieję, że kwota, którą dzięki naszym staraniom wypłacił ubezpieczyciel, pomoże wybudzić poszkodowanego ze śpiączki i umożliwi mu powrót do zdrowia.

Czytaj również


Odszkodowanie za utracone zarobki

Zadośćuczynienie czy renta z tytułu zwiększonych potrzeb to nie jedyne świadczenia, o których wypłatę może

Kapitalizacja renty – 650 tys. zł dla poszkodowanego mężczyzny

Wiele osób poszkodowanych w wypadkach nie zna przysługujących im praw, nie wie również gdzie szukać

Korzystne rozstrzygnięcie przeciwko mBankowi

W dniu 12.06.2019 r. zapadł korzystny wyrok w sprawie  prowadzonej przez kancelarię z Grupy Kapitałowej

Kapitalizacja renty szansą dla poszkodowanego nastolatka

Ofiary wypadków drogowych to w większości osoby, które nie przyczyniły się do zaistnienia niebezpiecznej sytuacji.