Wyszukiwarka:

facebook twitter google plus email youtube

Najnowsze informacje

wygrane sprawy, wiadomości z firmy oraz z mediów

Pełna wersja serwisu

Każda krzywda powinna być naprawiona

Wierzymy, że robimy to najlepiej.

Bezpłatna infolinia

800 217 417

dok@votum-sa.pl

Tragiczna i nagła śmierć powoduje, że długo nie można otrząsnąć z traumy

VOTUM /

Aktualności / Wygraliśmy / Tragiczna i nagła śmierć powoduje, że długo nie można otrząsnąć z traumy

Tragiczna i nagła śmierć powoduje, że długo nie można otrząsnąć z traumy

08 lipca 2015
Pomoc w wypadku

Tragiczna i nagła śmierć powoduje, że bliscy długo nie mogą się otrząsnąć z traumy, jaka ich spotkała.

 

Piesi to tzw. niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Oznacza to, że w zderzeniu z samochodem mają niewielkie szanse na wyjście z niego bez szwanku. Często skutki takiego kontaktu są tragiczne i w następstwie nadmiernej prędkości dochodzi do poważnych obrażeń ciała pieszego, skutkujących zgonem. Tragiczna i nagła śmierć powoduje, że bliscy długo nie mogą się otrząsnąć z traumy, jaka ich spotkała. W takim przypadku często dochodzi nie tylko do ogromnego cierpienia, ale także utraty codziennego wsparcia, a nierzadko także stabilizacji finansowej. W przypadku męża i syna, którzy stracili najbliższą osobę kilkanaście lat temu, było podobnie.

 

Do wypadku doszło pod koniec stycznia, na przejściu dla pieszych. Do dzisiaj statystyki potwierdzają, że jest to najniebezpieczniejsze miejsce, na którym najczęściej dochodzi do wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Piesza przechodziła przez jednię ze swoją szwagierką, w chwili wypadku znajdowały się na środku przejścia dla pieszych. Obie zginęły na miejscu. Sprawca został skazany wyrokiem karnym, ustalono, że zbyt późno podjął manewr hamowania, czym pozbawił się możliwości zatrzymania pojazdu przed pasami. Przyczyną zdarzenia była nadmierna prędkość. Syn był w chwili śmierci mamy dzieckiem, po wypadku wszystkie obowiązki rodzicielskie spadły na ojca. Ten ostatni bardzo przeżył śmierć ukochanej żony, jego stan psychiczny pogorszył się, był zmuszony podjąć specjalistyczne leczenie.

 

Po kilkunastu latach od wypadku, uprawnieni zdecydowali się dochodzić należnego im zadośćuczynienia za naruszenie dób osobistych. W tym celu wybrali specjalistów z Votum, którzy zajęli się sprawą uzyskania należnych świadczeń. W pierwszej kolejności sprecyzowano roszczenia oraz wystąpiono do ubezpieczyciela sprawcy wypadku. Dla analizy sprawy niezbędne okazało się również skompletowanie dokumentacji z postępowania karnego, które wskazywałoby na dokładne okoliczności wypadku.

 

Po zgłoszeniu roszczeń, ubezpieczyciel wypłacił na rzecz uprawnionych po 12 800 zł zadośćuczynienia na podstawie art. 448 k.c. Kwoty te uwzględniały zastosowane w sprawie, 20% przyczynienie, ponieważ zakład ubezpieczeń przyjął, że poszkodowana nie upewniła się, czy może kontynuować przechodzenie przez jezdnię. Stało to w oczywistej sprzeczności z ustaleniami z postępowania karnego, gdzie sąd wskazał, iż piesze nie naruszyły zasad ruchu drogowego. Ubezpieczyciel zaproponował ugodowe zakończenie sprawy i wypłatę dla każdego z uprawnionych po 45 tys. zł tytułem zadośćuczynienia, pomniejszone o przyjęty stopień przyczynienia. Specjaliści z Votum nie przyjęli jednak złożonej przez ubezpieczyciela propozycji, podejmując dalsze negocjacje. Sprawa została także zweryfikowana przez kancelarię z grupy kapitałowej Votum, która również uznała, że propozycja jest niekorzystna i zaproponowała dochodzenie w procesie znacznie wyższych kwot.

 

Ostatecznie sprawa uprawnionych trafi do sądu, ponieważ pełnomocnik widzi szanse na uzyskanie znacznie wyższych kwot w procesie. Warto zaznaczyć, że wielu poszkodowanych i uprawnionych obawia się kierowania roszczeń do sądu, nie wie, o jaką kwotę może wystąpić, ani też w jaki sposób się zachować. W tej sprawie, dzięki pomocy pełnomocnika, uprawnieni wiedzą, że istnieje duża szansa na uzyskanie znacznie wyższych kwot, a przyjęcie propozycji ubezpieczyciela nie będzie dla nich korzystne. Dzięki wnikliwej analizie sprawy oraz znajomości orzecznictwa sądowego, pełnomocnik przedstawił uprawnionym alternatywne postępowanie w sprawie.

Skorzystaj z infolinii:

800-217-417

pon – pt: 08:00 – 16:00

zostalem-ranny-w-wypadku

W wyniku wypadku doznałeś obrażeń ciała? Chcesz poznać swoje prawa do odszkodowania? Zgłoś sprawę do darmowej analizy.

moj-bliski-ucierpial-w-wypadku

W Twojej rodzinie wydarzył się tragiczny wypadek? Twój bliski jest w stanie ciężkim? Wiemy, jak uzyskać zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

mam-szkode-rzeczowa

Miałeś kolizję lub wypadek z winy innego kierowcy? Zniszczeniu uległa maszyna rolnicza? Sprawdź, jakie może być Twoje odszkodowanie za wypadek.

Oni już uzyskali pomoc

2018-09-20-odszkodowanie 1280-klient-wozek-sport

Klient Votum S.A. mając 17 lat poważnie ucierpiał w wypadku komunikacyjnym. 13 lat po zdarzeniu specjaliści spółki uzyskali dla niego należne świadczenia i pomogli w zdobyciu środków na zakup wózka inwalidzkiego dostosowanego do jego potrzeb. Sprawdź, co mogą zrobić dla Ciebie! strzałka

Czy rowerzysta, który ucierpiał w wypadku drogowym może starać się o należne mu odszkodowanie i zadośćuczynienie? Historia poszkodowanego, który został potrącony przez samochód prowadzony przez pijanego kierowcę pokazuje, że tak. Ponadto odszkodowanie i zadośćuczynienie to nie jedyne świadczenia jakie można uzyskać. Przeczytaj i dowiedz się jak specjaliści Votum S.A. pomogli rowerzyście poszkodowanemu w wypadku.strzałka

rolnik

Wypadki w gospodarstwach rolnych często niosą ze sobą poważne konsekwencje, a ich skutki są odczuwalne nawet wiele lat od zdarzenia. Czy w takiej sytuacji poszkodowany może starać się o odszkodowanie oraz przyznanie mu renty z tytułu niezdolności do pracy lub zwiększonych potrzeb? Dowiedz się, jak Ekspertom Votum S.A. udało się pomóc kobiecie, która podczas pracy przy zbiorach lnu straciła rękę. strzałka

maluch

Pasażer samochodu osobowego na skutek kolizji drogowej odniósł poważne obrażenia. Kilka lat po wypadku otrzymał odszkodowanie, jednak jego kwota była znacznie zaniżona. Ponad 20 lat od wypadku podjęto ponowne starania o wypłatę należnych mu świadczeń. Czy możliwe jest otrzymanie zadośćuczynienia po tak długim czasie? Zapraszamy do lektury artykułu.strzałka

Menu

© Copyright 2017 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - głos w Twojej sprawie

Skontaktuj się

CENTRALA VOTUM S.A

ul. Wyścigowa 56i, 53-012 Wrocław

tel.: 71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

800 217 417

dok@votum-sa.pl

© Copyright 2015 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - glos w Twojej sprawie