Tragiczny wypadek na autostradzieTragiczny wypadek na autostradzie

Wraz ze wzrostem temperatur przybywa kierowców, którzy w pełni chcą wykorzystać dobre warunki panujące na drodze. Długie, ciepłe i słoneczne dni sprzyjają bardziej „beztroskim” manewrom na drodze, takim jak jazda ze zbyt dużą prędkością, a jeżeli dołożyć do tego błędy najczęściej popełniane przez kierowców podczas jazdy na autostradzie otrzymuje się najczęstsze przyczyny wypadków, a te zazwyczaj kończą się tragicznie.

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc!

Wypadek na autostradzie

Do najczęstszych błędów popełnianych przez kierowców podczas jazdy na autostradzie można zaliczyć między innymi:

  • blokowanie lewego pasa,
  • jazdę na zderzaku
  • czy niesygnalizowaną zmianę pasów.

Przy dużych prędkościach wystarczy chwila, aby doszło do wypadku i choć w sezonie letnim można dostrzec zauważalny wzrost wypadków to niestety niezależnie od pory roku dochodzi do tragicznych zdarzeń. Ich liczba sięga kilkuset rocznie, a ginie w nich nawet kilkadziesiąt osób.

W październiku 2017 roku doszło do wypadku, który zakończył się tragicznie dla studenta wracającego po wakacjach na uczelnię. W kierunku Wrocławia jechały dwie ciężarówki, a między nimi samochód osobowy, w którym podróżował młody mężczyzna. W pewnym momencie jeden z samochodów ciężarowych wjechał w tył osobówki wgniatając ją w pojazd z przodu. Auto zostało zmiażdżone, a kierowca i pasażer zginęli na miejscu. Kobieta w ciężkim stanie została zabrana śmigłowcem do szpitala. Jak się potem okazało kierowca ciężarówki był nietrzeźwy.

Zadośćuczynienie – czy dziadkowie mogą otrzymać wypłatę?

Najbliżsi zmarłego mężczyzny zdecydowali się skorzystać z pomocy ekspertów Grupy Kapitałowej VOTUM w procesie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych od ubezpieczyciela sprawcy. Prawie jednocześnie zakończyły się sprawy cywilna oraz karna, obie prowadzone przez Kancelarię z GK VOTUM.

Zgodnie z wyrokiem Sądu Okręgowego rodzice po śmierci 19-letniego syna dostali łącznie po 125.000,00 zł zadośćuczynienia, zwrot kosztów związanych z pogrzebem i wystawieniem nagrobka oraz ponad 22.000,00 zł odsetek. Brat zmarłego otrzymał zadośćuczynienie w kwocie 65.000 zł wraz z odsetkami. Sąd przyznał również zadośćuczynienie w wysokości 15.000,00 zł babci zmarłego, mimo, że ubezpieczyciel w toku likwidacji szkody zakwestionował jej roszczenie, swoją decyzję argumentując brakiem szczególnie bliskich relacji ze zmarłym. Wyrok został zrealizowany przez ubezpieczyciela w całości, bez apelacji.

Najbliżsi zmarłego otrzymali łącznie ponad 350.000,00 zł. Równolegle sprawa karna zakończyła się wyrokiem skazującym sprawcę wypadku na 8 lat bezwzględnego pozbawienia wolności.

pomagamy

Eksperci Grupy Kapitałowej VOTUM wspierają swoich klientów nie tylko na etapie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych, ale również w trakcie postępowania sądowego, w tym sprawy karnej, jest to niezwykle istotne z punktu widzenia poszkodowanych. Dlatego warto powierzyć swoją sprawę ekspertom.

Olga Łukasiewicz
Olga Łukasiewicz

Redaktor

olga.lukasiewicz@votum-sa.pl

Posiada wieloletnie doświadczenie w branży odszkodowawczej. Swoją karierę zaczynała od pracy w terenie, dzięki czemu doskonale zna problemy, z jakimi zmagają się osoby poszkodowane w...czytaj więcej

Czytaj również


Pożar w gospodarstwie rolnym

Pojęcie odszkodowania zazwyczaj kojarzy się wypadkiem komunikacyjnym, na skutek którego doszło do szkody osobowej, tzn.

Wypadek w pracy – zadośćuczynienie dla poszkodowanej kobiety

Wypadki w pracy są o wiele bardziej powszechne niż mogłoby się to wydawać. Dochodzi do

Renta – 16 lat po wypadku

Każdego dnia dochodzi do wielu wypadków, w których cierpią kierowcy i pasażerowie samochodów, a także

Potrącony rowerzysta – nieszczęśliwy wypadek

W ciągu ostatnich kilku lat jazda na rowerze jest znacznie zyskała na popularności. Z każdym