Ustalenie renty niemal 23 latach od wypadkuUstalenie renty niemal 23 latach od wypadku

Obrażenia odniesione na skutek wypadku komunikacyjnego czy wypadku w pracy w wielu przypadkach są na tyle dotkliwe, że osoba poszkodowana zmaga się z ich następstwami nawet pomimo upływu wielu lat od zdarzenia. Jak daleko można sięgnąć w przeszłość, aby dochodzić należnych nam praw? Kiedy roszczenia osoby poszkodowanej lub jej bliskich ulegają przedawnieniu?

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc!

Wypadek

W grudniu 1996 r.  podczas rozładunku pojazdu doszło do wybuchu instalacji gazowej oraz przewożonych nim butli z gazem. Na skutek wypadku poszkodowany doznał urazów wielonarządowych z długotrwałą utratą przytomności, w tym rozległych poparzeń skóry i narządów wewnętrznych, trwałego uszkodzenia wzroku i słuchu oraz poważnego urazu lewej nogi skutkującego amputacją.

Postępowanie sądowe

W trwającym klika lat postępowaniu likwidacyjnym ubezpieczyciel nieustannie odmawiał uznania odpowiedzialności za skutki wypadku, dlatego koniecznym okazało się skierowanie sprawy na drogę sądową. Postępowanie w sprawie zakończył dopiero wyrok sądu II instancji, wydany po 16 latach od wypadku.

Po zakończonym w sprawie postępowaniu sądowym specjaliści VOTUM S.A. przystąpili do szczegółowej weryfikacji sprawy. Dokonano nie tylko analizy akt sprawy, ale również uzupełniono niezbędną dokumentacje. Następnie w imieniu poszkodowanego zgłoszono roszczenia o rentę.

W toku postępowania ubezpieczyciel zlecił przeprowadzenie wywiadu środowiskowego w celu weryfikacji aktualnej sytuacji mężczyzny. Podczas spotkania z ubezpieczycielem, które odbyło się w miejscu zamieszkania poszkodowanego potwierdzono zasadność przyznania na rzecz poszkodowanego renty z tytułu zwiększonych potrzeb w zakresie opieki, kosztów leczenia oraz dojazdu. Po niemal 23 latach od wypadku wypracowano rozwiązanie satysfakcjonujące dla poszkodowanego – udało się uzyskać rentę w kwocie blisko 1.000,00 zł miesięcznie oraz wyrównanie za okresy nieprzedawnione w kwocie ponad 35.000,00 zł.

Sprawa poszkodowanego mężczyzny pokazuje, że nawet w sytuacjach, w których od wypadku upłynęło wiele lat warto podjąć kroki mające na celu uzyskanie należnych nam świadczeń. Ponadto warto zdecydować się na wsparcie profesjonalnego pełnomocnika, który podejmie wszystkie niezbędne działania.

Olga Łukasiewicz
Olga Łukasiewicz

Redaktor

olga.lukasiewicz@votum-sa.pl

Posiada wieloletnie doświadczenie w branży odszkodowawczej. Swoją karierę zaczynała od pracy w terenie, dzięki czemu doskonale zna problemy, z jakimi zmagają się osoby poszkodowane w...czytaj więcej

Czytaj również


Wypadek w pracy – zadośćuczynienie dla poszkodowanej kobiety

Wypadki w pracy są o wiele bardziej powszechne niż mogłoby się to wydawać. Dochodzi do

Renta – 16 lat po wypadku

Każdego dnia dochodzi do wielu wypadków, w których cierpią kierowcy i pasażerowie samochodów, a także

Potrącony rowerzysta – nieszczęśliwy wypadek

W ciągu ostatnich kilku lat jazda na rowerze jest znacznie zyskała na popularności. Z każdym

Wysokie zadośćuczynienie po wypadku w gospodarstwie

Praca w gospodarstwie rolnym bywa trudna i wymagająca, co więcej wiąże się z pewnym ryzykiem