Wypadek motocyklisty – ponad 260 tys. zł dopłaty dla rodzinyWypadek motocyklisty – ponad 260 tys. zł dopłaty dla rodziny

Sprawy prowadzone przez ekspertów VOTUM S.A. różnią się w zależności od okoliczności wypadku oraz sytuacji poszkodowanego oraz jego bliskich. Czy można pomóc rodzinie kierowcy, który prowadził pojazd bez uprawnień? Czy w takiej sytuacji bliscy zmarłego mogą starać się o wypłatę zadośćuczynienia?

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc!

Wypadek

Do zdarzenia doszło w czerwcu 2010 r., nic nie zapowiadało tragedii, która miała się wydarzyć. Kierujący samochodem osobowym podczas wykonywania manewru skrętu w lewo nie zachował należytej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z przeciwnej strony motocykliście. Doszło do zderzenia, na skutek którego motocyklista zmarł, miał 39 lat. Okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania motorem.

Wsparcie VOTUM S.A.

Początkowo wdowa powierzyła swoją sprawę innemu pełnomocnikowi, któremu udało się uzyskać 44.000,00 zł dla niej oraz po 40.000,00 zł dla dwójki małoletnich dzieci tytułem zadośćuczynienia oraz odszkodowania. Przyznane odszkodowanie zostało pomniejszone o 20% przyczynienia się poszkodowanego za brak prawa jazdy.

Po przyjęciu sprawy do obsługi przez VOTUM S.A. podjęto szereg działań mających na celu uzyskanie dopłaty do świadczeń otrzymanych przez bliskich zmarłego mężczyzny. W pierwszej kolejności skupiono się na zgromadzeniu niezbędnej dokumentacji, w tym dotyczącej postępowania karnego. Następnie podjęto czynności odwoławcze, które spotkały się z odmową ze strony ubezpieczyciela.

Eksperci VOTUM S.A. wykazali się jednak wyjątkową wytrwałością i podjęli kolejne kroki zmierzające do uzyskania należytej wysokości zadośćuczynienia oraz odszkodowania dla bliskich motocyklisty. Dzięki dalszym negocjacjom z ubezpieczycielem nie tylko doprowadzono do zniesienia przyczynienia, ale przede wszystkim wypracowano dopłatę w wysokości 110.000,00 zł dla córki zmarłego, 100.000,00 dla jego syna oraz 56.000,00 zł dla wdowy. Ponadto kobieta otrzymała również zwrot kosztów, jakie poniosła w związku z pogrzebem męża. Łączna kwota wszystkich świadczeń, jakie otrzymała rodzina zmarłego wyniosła 390.000,00 zł.

Sprawa tragicznie zmarłego mężczyzny pokazuje, że nawet w sytuacjach w których od wypadku upłynęło wiele lat warto jeszcze raz podjąć kroki mające na celu uzyskanie należnego nam odszkodowania i zadośćuczynienia. Nawet, gdy przed laty ubezpieczyciel dokonał wypłaty zadośćuczynienia i odszkodowania w niektórych sytuacjach możliwe jest uzyskanie dodatkowych świadczeń.

Olga Łukasiewicz
Olga Łukasiewicz

Redaktor

olga.lukasiewicz@votum-sa.pl

Posiada wieloletnie doświadczenie w branży odszkodowawczej. Swoją karierę zaczynała od pracy w terenie, dzięki czemu doskonale zna problemy, z jakimi zmagają się osoby poszkodowane w...czytaj więcej

Czytaj również


Pożar w gospodarstwie rolnym

Pojęcie odszkodowania zazwyczaj kojarzy się wypadkiem komunikacyjnym, na skutek którego doszło do szkody osobowej, tzn.

Wypadek w pracy – zadośćuczynienie dla poszkodowanej kobiety

Wypadki w pracy są o wiele bardziej powszechne niż mogłoby się to wydawać. Dochodzi do

Renta – 16 lat po wypadku

Każdego dnia dochodzi do wielu wypadków, w których cierpią kierowcy i pasażerowie samochodów, a także

Potrącony rowerzysta – nieszczęśliwy wypadek

W ciągu ostatnich kilku lat jazda na rowerze jest znacznie zyskała na popularności. Z każdym