Wypadek podczas załadunkuWypadek podczas załadunku

Wychodząc do pracy często myślimy o czekającym na nas dniu, o powierzonym nam obowiązkach służbowych czy o nowych wyzwaniach. Niestety niekiedy wystarczy chwila, aby doszło do tragicznego wypadku. Co można zrobić w takiej sytuacji, aby otrzymać należne nam świadczenia? Jakie kroki podjąć, jeśli do zdarzenia doszło poza granicami Polski?

Sprawdź, czy możemy Ci pomóc!

Wypadek

Poszkodowany w styczniu 2016 r. uległ wypadkowi przy pracy na terytorium Litwy. Podczas załadunku naczepy doszło do pęknięcia linki, służącej do odsuwania plandeki. Mężczyzna stracił równowagę i spadł na podłogę naczepy, na skutek czego doznał poważnych obrażeń ciała w postaci wieloodłamowego złamania kości promieniowej i łokciowej prawej oraz złamania kości udowej prawej. W trakcie leczenia poszkodowany przeszedł kilka operacji i zabiegów repozycji zwichnięcia biodra prawego. Ponadto doznane urazy sprawiły, że czasowo stracił zdolność do pracy.

Zgłoszenie szkody

Poszkodowany zdecydował się powierzyć swoją sprawę ekspertom GK VOTUM. W związku z obrażeniami jakich doznał mężczyzna oraz ich skutkami szkoda została zgłoszona do ubezpieczyciela posiadacza pojazdu w zakresie OC, do którego podłączona była naczepa. Zdecydowano się na ten krok ponieważ to pęknięcie linki plandeki było bezpośrednią przyczyną wypadku.

Ubezpieczyciel w toku prowadzonego postępowania likwidacyjnego ustalił uszczerbek na zdrowiu poszkodowanego w wysokości aż 40% i wypłacił zadośćuczynienie za doznaną krzywdę w wysokości blisko 50.000,00 zł, a także odszkodowanie i roszczenia rentowe w łącznej wysokości ponad 22.000,00 zł. Uznano, że są to kwoty zaniżone, a skala urazów doznanych przez poszkodowanego oraz ich następstw kwalifikuje się do wyższej wypłaty. Jednak pomimo odwołania ubezpieczyciel konsekwentnie odmawiał dopłaty do zadośćuczynienia.

Po konsultacji z Klientem eksperci GK Votum przystąpili do negocjacji ugodowych z ubezpieczycielem. Ostatecznie udało się zawrzeć ugodę w wysokości 175.000,00 zł, tym samym uzyskano dopłatę do zadośćuczynienia w wysokości ponad 103.000,00 zł.

zadośćuczynienie

Sprawa poszkodowanego mężczyzny potwierdza, że warto zwrócić się po pomoc do specjalistów, chociażby ze względu na ich fachową wiedzę i doświadczenie. Kombinacja tych czynników pozwala na uzyskanie rozwiązania, które jest najbardziej korzystne dla Klienta nawet w sytuacji, gdy do wypadku doszło poza granicami Polski.

Olga Łukasiewicz
Olga Łukasiewicz

Redaktor

olga.lukasiewicz@votum-sa.pl

Posiada wieloletnie doświadczenie w branży odszkodowawczej. Swoją karierę zaczynała od pracy w terenie, dzięki czemu doskonale zna problemy, z jakimi zmagają się osoby poszkodowane w...czytaj więcej

Czytaj również


Szybka i skuteczna rehabilitacja

Nie ulega wątpliwości, że piesi to użytkownicy drogi najbardziej narażeni na poważne urazy na skutek

400 tys. zł zadośćuczynienie dla potrąconej pieszej

W wypadkach cierpią nie tylko kierowcy lub pasażerowie samochodów, ale również inni użytkownicy drogi, tacy

Wypadek w pracy – upadek z wysokości

Skutki wypadków w pracy bywają równie poważne, jak te dotyczące wypadków drogowych, a poszkodowani odczuwają

Zadośćuczynienie dla najbliższych po śmierci osoby poszkodowanej w wypadku

Osoby poszkodowane w wypadkach to nie tylko kierowcy i pasażerowie samochodów, ale również inni użytkownicy