Wypłata odszkodowania po 17 dniach od zgłoszenia sprawy!Wypłata odszkodowania po 17 dniach od zgłoszenia sprawy!

Szczególnie tragiczne są wypadki, w których cierpią dzieci. Nie ponoszą one winy za to co się wydarzyło, a często do końca życia muszą mierzyć się z następstwami zdarzenia w jakim mimowolnie uczestniczyły. Jednym z takich dzieci jest syn Klienta VOTUM S.A., który ucierpiał w wypadku, do którego doszło dwa lata temu.

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc!

Działamy szybko i skutecznie

W listopadzie 2017 r. życie nastolatka drastycznie się zmieniło, w feralnym dniu znalazł się w aucie, którego kierowca utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Na skutek wypadku chłopiec doznał bardzo ciężkich obrażeń: ostrej niewydolności oddechowej, rozlanego urazu mózgu, stłuczenia płuc, złamania wyrostków poprzecznych Th1, Th2, Th3 oraz podwichnięcia rzepki.

Z miejsca wypadku nastolatek został przetransportowany do jednego z poznańskich szpitali. Po uzyskaniu stabilizacji stanu klinicznego, ustąpieniu zmian w płucach i normalizacji odczynów zapalnych rozpoczęto wybudzanie chłopca. Pomimo prowadzonej rehabilitacji zaobserwowano brak kontaktu z otoczeniem, brak odruchu kaszlowego i połykania. Ze względu na brak poprawy w stanie neurologicznym po dwóch miesiącach chłopca przekazano do Kliniki Budzik, gdzie przebywa do chwili obecnej.

Ojciec chłopca szukając pomocy i środków na dalsze leczenie syna zdecydował się powierzyć sprawę VOTUM S.A. Doradca po przyjęciu sprawy do obsługi, ustaleniu aktualnego stanu prawnego i potrzeb poszkodowanego sprecyzował wstępne roszczenia do ubezpieczyciela wskazując na poważną sytuację zdrowotną nastolatka.

Ubezpieczyciel przyjął argumentację eksperta i ustalił swoją odpowiedzialność, potrzebując na to tylko połowę ustawowego czasu. Od momentu kiedy przedstawiciel spisał umowę z ojcem poszkodowanego do wydania decyzji przez ubezpieczyciela w kwocie 179.000,00 zł minęło dokładnie 17 dni.

Pomoc ekspertów Votum S.A. w tym przypadku okazała się być niezbędna. Dzięki ich ciężkiej pracy i zaangażowaniu udało się błyskawicznie uzyskać środki, dzięki którym możliwe będzie kontynuowanie leczenia i rehabilitacja chłopca.

Olga Łukasiewicz
Olga Łukasiewicz

Redaktor

olga.lukasiewicz@votum-sa.pl

Posiada wieloletnie doświadczenie w branży odszkodowawczej. Swoją karierę zaczynała od pracy w terenie, dzięki czemu doskonale zna problemy, z jakimi zmagają się osoby poszkodowane w...czytaj więcej

Czytaj również


Szybka i skuteczna rehabilitacja

Nie ulega wątpliwości, że piesi to użytkownicy drogi najbardziej narażeni na poważne urazy na skutek

400 tys. zł zadośćuczynienie dla potrąconej pieszej

W wypadkach cierpią nie tylko kierowcy lub pasażerowie samochodów, ale również inni użytkownicy drogi, tacy

Wypadek w pracy – upadek z wysokości

Skutki wypadków w pracy bywają równie poważne, jak te dotyczące wypadków drogowych, a poszkodowani odczuwają

Zadośćuczynienie dla najbliższych po śmierci osoby poszkodowanej w wypadku

Osoby poszkodowane w wypadkach to nie tylko kierowcy i pasażerowie samochodów, ale również inni użytkownicy