Wyszukiwarka:

facebook twitter google plus email youtube

Najnowsze informacje

wygrane sprawy, wiadomości z firmy oraz z mediów

Pełna wersja serwisu

Każda krzywda powinna być naprawiona

Wierzymy, że robimy to najlepiej.

Bezpłatna infolinia

800 217 417

dok@votum-sa.pl

Wypłata ponad 90 tys. zł z OFE dla rodziny tragicznie zmarłego górnika

VOTUM /

Aktualności / Wygraliśmy / Wypłata ponad 90 tys. zł z OFE dla rodziny tragicznie zmarłego górnika

Wypłata ponad 90 tys. zł z OFE dla rodziny tragicznie zmarłego górnika

19 marca 2018
ofe votum sa

Pan Marek* pracował jako górnik. W październiku 2016 r. uległ wypadkowi na chodniku. Obrażenia, których doznał, były na tyle poważne, że spowodowały niemal natychmiastową śmierć. 

 

Pan Marek pozostawił po sobie dzieci. Bliscy zmarłego zwrócili się do spółki VOTUM o pomoc w uzyskaniu odszkodowania za śmierć krewnego. Eksperci VOTUM poinformowali ich o tym, że oprócz świadczeń za śmierć ojca mogą się także ubiegać o zwrot środków z OFE i subkonta ZUS.

 

Dzieci zmarłego znały dane funduszu emerytalnego, z którym miał on zawartą umowę, nie mieli jednak świadomości, że należą im się sumy tam zgromadzone, ani czy pan Marek upoważnił ich do wypłaty środków w przypadku swojej śmierci. Nie wiedzieli też, jakie czynności powinni podjąć, by wypłacono im zgromadzone na koncie OFE kwoty.

 

Specjaliści VOTUM S.A. mają spore doświadczenie w sprawach dotyczących uzyskiwania środków z OFE i subkont ZUS. Pomogli więc rodzinie zmarłego w zgromadzeniu i usystematyzowaniu dokumentacji niezbędnej do zgłoszenia roszczeń.

 

Ustalili również, że zmarły nie wskazał uposażonych, zatem pieniądze zgromadzone na rachunku emerytalnym przysługiwały spadkobiercom – w tym przypadku dzieciom pana Marka.

 

Bardzo często postępowanie spadkowe budzi pewne wątpliwości u osób zainteresowanych, zwłaszcza jeśli zmarły miał długi. Uprawnieni boją się nie tylko kosztów podejmowanych czynności, a także formalności i długiego oczekiwania na jego wynik. Tymczasem w przypadku zgodności spadkobierców postępowanie można szybko przeprowadzić przed notariuszem. Eksperci spółki VOTUM wyjaśnili uprawnionym najważniejsze kwestie z nim związane. Rodzina zdecydowała się na przeprowadzenie postępowania. Zgodnie z zasadami dziedziczenia ustawowego spadkobiercami zostały dzieci zmarłego.

 

Jednocześnie dla celów postępowania przed OFE spadkobiercy ustalili, że całość kwoty będzie dziedziczyła córka zmarłego. W tym celu podpisali umowę podziału spadku. W wyniku czynności podjętych przez specjalistów z VOTUM S.A. klientka otrzymała łącznie 90 150, 03 zł z rachunku OFE i subkonta ZUS.

*imię zmienione

Skorzystaj z infolinii:

800-217-417

pon – pt: 08:00 – 18:00

zostalem-ranny-w-wypadku

W wyniku wypadku doznałeś obrażeń ciała? Chcesz poznać swoje prawa do odszkodowania? Zgłoś sprawę do darmowej analizy.

moj-bliski-ucierpial-w-wypadku

W Twojej rodzinie wydarzył się tragiczny wypadek? Twój bliski jest w stanie ciężkim? Wiemy, jak uzyskać zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

mam-szkode-rzeczowa

Miałeś kolizję lub wypadek z winy innego kierowcy? Zniszczeniu uległa maszyna rolnicza? Sprawdź, jakie może być Twoje odszkodowanie za wypadek.

Oni już uzyskali pomoc

ofe votum sa

Na kontach OFE wciąż znajdują się duże sumy, o które mogą ubiegać się spadkobiercy osób zmarłych. Przeczytaj i dowiedz się, jak VOTUM S.A. pomogło rodzinie pana Marka! strzałka

Odszkodowanie po zderzeniu narciarzy

Dzięki sprawnej argumentacji VOTUM pani Renata otrzymała odszkodowanie wyższe o 250% od początkowej propozycji ubezpieczyciela. Poszkodowanej narciarce zostały wypłacone wszystkie należne świadczenia odszkodowawcze. strzałka

śpiączka

Pani Patrycja uległa wypadkowi jako dziewczynka, ale skutki wypadku odczuła najboleśniej dopiero 9 lat po zdarzeniu. Przeczytaj i dowiedz się, jak VOTUM S.A. uzyskało dla niej należne świadczenia. strzałka

votum sa - szpital

Dziecko, które ucierpiało w wypadku, ma dokładnie takie same prawo do uzyskania rekompensaty jak osoba dorosła. Przeczytaj i dowiedz się, jak spółka VOTUM wywalczyła należne świadczenia dla 10-letniego Piotra! strzałka

Menu

© Copyright 2017 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - głos w Twojej sprawie

Skontaktuj się

CENTRALA VOTUM S.A

ul. Wyścigowa 56i, 53-012 Wrocław

tel.: 71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

800 217 417

dok@votum-sa.pl

© Copyright 2015 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - glos w Twojej sprawie