Wyszukiwarka:

facebook twitter google plus email youtube

Najnowsze informacje

wygrane sprawy, wiadomości z firmy oraz z mediów

Pełna wersja serwisu

Każda krzywda powinna być naprawiona

Wierzymy, że robimy to najlepiej.

Bezpłatna infolinia

800 217 417

dok@votum-sa.pl

Wypłata środków z OFE na rzecz córki i wdowy

VOTUM /

Aktualności / Wygraliśmy / Wypłata środków z OFE na rzecz córki i wdowy

Wypłata środków z OFE na rzecz córki i wdowy

20 lutego 2017
wypłata środków z ofe

Śmierć członka rodziny jest z pewnością wydarzeniem, które całkowicie zmienia sposób życia i myślenia. Bliskim zmarłego trudno niekiedy zorientować się w nowej rzeczywistości, nie zawsze wiedzą też, o jakie świadczenia mogą się ubiegać. Było tak w przypadku naszej klientki, pani Lucyny*.

 

Mąż pani Lucyny, pan Jan, urodził się w latach 60., mógł więc przystąpić do Otwartego Funduszu Emerytalnego, jednak nie miał takiego obowiązku. Kiedy zmarł w 2010 r., pani Lucyna nie widziała, czy gromadził środki na koncie w OFE. Ze względu na córkę, której przyszłość chciała jak najlepiej zabezpieczyć, pani Lucynie zależało na tym, by dowiedzieć się, czy część składek na ubezpieczenie społeczne zmarłego małżonka odprowadzana była na tzw. II filar a jeżeli tak, to do jakiego funduszu odprowadzane były składki. Nie znalazła też żadnych dokumentów, które mogłyby to potwierdzić, zwłaszcza że od śmierci męża mięło już 5 lat. Nie wiedziała też, w jaki sposób może zdobyć takie informacje.

 

Po poszukiwaniach informacji na własną rękę pani Lucyna zleciła prowadzenie sprawy dochodzenia roszczeń o wypłatę środków z rachunku emerytalnego zmarłego małżonka ekspertom z VOTUM S.A. Po uzupełnieniu niezbędnych informacji i dokumentów złożyli oni wniosek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i uzyskali informację, że pan Jan był członkiem Otwartego Funduszu Emerytalnego Aviva.

 

VOTUM S.A. skierowało zgłoszenie roszczenia o wypłatę środków zgromadzonych na rachunku emerytalnym osoby zmarłej. Fundusz w odpowiedzi wskazał, że zmarły nie wskazał osób uposażonych. Wypłata miała więc nastąpić na rzecz spadkobierców. Jako że w postępowaniu spadkowym jako spadkobierczynie zostały wskazane pani Lucyna i jej córka, do OFE Aviva został skierowany wniosek o wypłatę środków na rzecz małoletniej wraz z odpisem postanowienia sądu o stwierdzaniu nabycia spadku.

 

Wypłata środków z OFE nastąpiła niedługo później w kwotach po 7 649,50 zł. W tym samym dniu został skierowany do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wniosek o wypłatę środków zgromadzonych na subkoncie pana Jana. Po uzupełnieniu dokumentów niezbędnych do dokonania wypłaty i złożeniu ich przez VOTUM S.A. ZUS wypłacił po 8 285,40 zł na rzecz spadkobierczyń. W sumie z rachunku emerytalnego i subkonta w formie pieniężnej wypłacono 31 869,80 zł.

 

*imię zmienione

Skorzystaj z infolinii:

800-217-417

pon – pt: 08:00 – 18:00

W wyniku wypadku doznałeś obrażeń ciała? Chcesz poznać swoje prawa do odszkodowania? Zgłoś sprawę do darmowej analizy.

W Twojej rodzinie wydarzył się tragiczny wypadek? Twój bliski jest w stanie ciężkim? Wiemy, jak uzyskać zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

Miałeś kolizję lub wypadek z winy innego kierowcy? Zniszczeniu uległa maszyna rolnicza? Sprawdź, jakie może być Twoje odszkodowanie za wypadek.

Oni już uzyskali pomoc

wypadek na pasach

Przejścia dla pieszych powinno być miejscem bezpiecznym dla osób poruszających się po jezdni pieszo. Niekiedy jednak nawet tam dochodzi do wypadków. O jakie świadczenia mogą ubiegać się poszkodowani w tego typu zdarzeniach? Przeczytaj i poznaj historię pana Roberta.

wypadek przy pracy

Czasem uzyskiwanie należnych świadczeń zajmuje wiele czasu. Nie warto jednak się poddawać - przy wsparciu profesjonalnego pełnomocnika poszkodowany na pewno otrzyma środki, które mu się należą.

wypadek w kopalni

Wypadki w górnictwie mają niekiedy tragiczne konsekwencje. Na jakie świadczenia mogą liczyć bliscy zmarłych górników? VOTUM S.A. pomogło jednej z takich rodzin.

szkody wyrządzone przez zwierzęta gospodarskie

Właściciel gospodarstwa rolnego odpowiada za szkody, jakie wyrządziły hodowane przez niego zwierzęta gospodarskie. Jak dochodzić odszkodowania z tego tytułu? Odpowiadamy w naszym artykule.

Menu

© Copyright 2015 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - głos w Twojej sprawie

Skontaktuj się

CENTRALA VOTUM S.A

ul. Wyścigowa 56i, 53-012 Wrocław

tel.: 71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

800 217 417

dok@votum-sa.pl

© Copyright 2015 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - glos w Twojej sprawie