Wysokie odszkodowanie dla pasażerki motocyklaWysokie odszkodowanie dla pasażerki motocykla

Wraz ze wzrostem temperatur i nadejściem wiosny na drogach pojawia się coraz więcej motocykli. Z roku na rok ilość wypadków drogowych z ich udziałem niestety nie maleje, a w zderzeniu z samochodem zarówno kierowca, jak i pasażer jednośladu są narażeni na poważne obrażenia ciała. Jakie świadczenia może otrzymać osoba poszkodowana? Czy warto zdecydować się na postępowanie sądowe?

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc!

Jak doszło do wypadku?

Latem 2014 roku doszło do wypadku drogowego z udziałem motocykla. W wyniku czołowego zderzenia z innym pojazdem pasażerka jednośladu bardzo ucierpiała. Doznała między innymi obrażeń mózgu z afazją i zaburzeniami psychicznymi. Poszkodowana po wybudzeniu ze śpiączki nie pamiętała nawet, że ma męża i dziecko. Nie poznawała osób bliskich. Zapomniała również, co działo się przed wypadkiem.

Do grudnia 2014 r. kobieta była pacjentką leżącą. Następnie dzięki rehabilitacji stopniowo odzyskiwała władzę w nogach i rękach. Podejmowała również naukę chodzenia. Stan kobiety znacząco się poprawiał, jednak pomimo upływu czasu – od wypadku minęło kilka lat – nigdy nie powróciła już do pełni zdrowia.

Odszkodowanie dla poszkodowanej kobiety

Niedługo po wypadku poszkodowana zdecydowała się skorzystać z pomocy VOTUM S.A. Na skutek działań podjętych przez ekspertów firmy już na etapie postępowania przedsądowego udało się uzyskać dla kobiety wysokie kwoty. Było to 250.000,00 zł tytułem zadośćuczynienia, 23.000,00 zł tytułem zwrotu kosztów leczenia, ok. 10.000,00 zł tytułem skapitalizowanej renty z tytułu zwiększonych potrzeb oraz kwotę ok. 2.000,00 zł tytułem skapitalizowanej renty wyrównawczej. Ponadto ubezpieczyciel zobowiązał się do wypłacania na rzecz poszkodowanej comiesięczne renty:

  • wyrównawczej w kwocie ok. 500,00 zł
  • z tytułu zwiększonych potrzeb w kwocie ok. 600,00 zł.

Kiedy warto zdecydować się na skierowanie sprawy do sądu?

Zdaniem ekspertów VOTUM S.A. przyznane kwoty były zaniżone i wobec tego przedstawiono poszkodowanej możliwość dochodzenia dalszych roszczeń na drodze sądowej. Kobieta zgodziła się na skierowanie sprawy do sądu. W trakcie postępowania sądowego poszkodowaną reprezentowała Kancelaria z Grupy Kapitałowej VOTUM.

Podczas postępowania wykazano między innymi, że doznane przez pasażerkę motocykla obrażenia i ich długoletnie następstwa uzasadniają przyznanie dużo wyższych świadczeń niż te wypłacone na etapie przedsądowym.

Dzięki wytrwałości i zaangażowaniu pełnomocnika kobieta  uzyskała dodatkowo kwotę 150.000,00 zł tytułem zadośćuczynienia wraz z odsetkami ustawowymi za opóźnienie, które wyniosły ponad 42.000,00 zł. Sąd przychylił się także do stanowiska, że poszkodowana musi otrzymywać świadczenia związane z comiesięcznymi wydatkami na opiekę świadczoną przez osoby trzecie, rehabilitację, konsultacje medyczne i lekarstwa. W związku z tym poszkodowana otrzymała comiesięczną rentę na przyszłość w wysokości 1.100,00 zł. Ponadto zrealizowano również zwrot rent nieotrzymanych w przeszłości w kwocie ponad 8.000,00 zł.

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc!

Działania pełnomocnika poszkodowanej, zebrany w sprawie materiał dowodowy, w tym opinie biegłych, a także treść uzasadnienia wyroku były na tyle przekonujące, że pozwany ubezpieczyciel nie zdecydował się zaskarżyć wyroku. Postępowanie sądowe zakończyło się zatem po wydaniu wyroku przez Sąd I instancji i klientka otrzymała całość świadczeń od ubezpieczyciela. Tytułem jedynie samego zadośćuczynienia klientka otrzymała łącznie aż 400.000,00 zł. Ponadto do końca życia będzie otrzymywała comiesięczną rentę.

Olga Łukasiewicz
Olga Łukasiewicz

Redaktor

olga.lukasiewicz@votum-sa.pl

Posiada wieloletnie doświadczenie w branży odszkodowawczej. Swoją karierę zaczynała od pracy w terenie, dzięki czemu doskonale zna problemy, z jakimi zmagają się osoby poszkodowane w...czytaj więcej

Czytaj również


Wypadek w pracy – zadośćuczynienie dla poszkodowanej kobiety

Wypadki w pracy są o wiele bardziej powszechne niż mogłoby się to wydawać. Dochodzi do

Renta – 16 lat po wypadku

Każdego dnia dochodzi do wielu wypadków, w których cierpią kierowcy i pasażerowie samochodów, a także

Potrącony rowerzysta – nieszczęśliwy wypadek

W ciągu ostatnich kilku lat jazda na rowerze jest znacznie zyskała na popularności. Z każdym

Wysokie zadośćuczynienie po wypadku w gospodarstwie

Praca w gospodarstwie rolnym bywa trudna i wymagająca, co więcej wiąże się z pewnym ryzykiem