Zadośćuczynienie dla poszkodowanej rowerzystkiZadośćuczynienie dla poszkodowanej rowerzystki

Osoby poszkodowane w wypadkach drogowych to nie tylko pasażerowie i kierowcy samochodów, ale również inni użytkownicy drogi, w tym piesi oraz rowerzyści. Zwłaszcza te dwie ostatnie grupy są narażone na poważne obrażenia, co więcej w wielu sytuacjach do wypadku dochodzi nie z ich winy. Gdzie w takiej sytuacji szukać pomocy? Co jeśli otrzymaliśmy już wypłatę odszkodowania czy zadośćuczynienia, ale wydaje się być zbyt niska?

 

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc!

Wypadek

Do wypadku, w którym ucierpiała rowerzystka doszło w październiku 2012 r. Poszkodowana w wyniku potrącenia przez samochód osobowy doznała rozległych obrażeń ciała w postaci: złamania dalszej części trzonu kości udowej prawej; złamania rzepki i piszczeli prawej. Wytworzył się staw rzekomy kości udowej prawej z ubytkami kości powodującymi problemy z poruszaniem, a także utykanie. Urazy przyczyniły się również do znacznej niewydolności stawu kolanowego z nawracającymi wysiękami kolana oraz objawami tarcia w stawie, a także zanikami mięśni i ubytkiem zakresu ruchomości aż do 30 stopni.

Pomimo upływu kilku lat od zdarzenia poszkodowana nadal kontynuuje leczenie oraz przebywa na rencie. Ponadto kobieta porusza się za pomocą kul łokciowych, co znacząco utrudnia jej poruszanie, planowana jest 3 operacja.

Przyjęcie sprawy po innym pełnomocniku

Bezpośrednio po wypadku poszkodowana była reprezentowana przez innego pełnomocnika. Ubezpieczyciel zrealizował wówczas wypłatę zadośćuczynienia w wysokości 20.000,00 zł, a także dokonał zwrotu kosztów leczenia w wysokości zaledwie 300,00 zł.

Po przyjęciu sprawy przez VOTUM S.A. przeprowadzono szczegółową analizę i zdecydowano o złożeniu odwołania. Dzięki działaniom spółki ubezpieczyciel przyznał dopłatę w łącznej kwocie ponad 50.000,00 zł, na którą składały się między innymi zadośćuczynienie, zwrot kosztów opieki osób trzecich, a także koszty dojazdów do placówek medycznych.

To jednak nie koniec, eksperci spółki wciąż podejmują działania zmierzające do wypłaty wszystkich świadczeń należnych poszkodowanej kobiecie. W jej przypadku skorzystanie z pomocy profesjonalnego pełnomocnika wiązało się nie tylko ze wsparciem na każdym etapie postępowania, ale przede wszystkim dało możliwość otrzymania dopłaty, która dwukrotnie przewyższała wypłatę zadośćuczynienia, jaką kobieta otrzymała początkowo.

Olga Łukasiewicz
Olga Łukasiewicz

Redaktor

olga.lukasiewicz@votum-sa.pl

Posiada wieloletnie doświadczenie w branży odszkodowawczej. Swoją karierę zaczynała od pracy w terenie, dzięki czemu doskonale zna problemy, z jakimi zmagają się osoby poszkodowane w...czytaj więcej

Czytaj również


Wypadek w pracy – zadośćuczynienie dla poszkodowanej kobiety

Wypadki w pracy są o wiele bardziej powszechne niż mogłoby się to wydawać. Dochodzi do

Renta – 16 lat po wypadku

Każdego dnia dochodzi do wielu wypadków, w których cierpią kierowcy i pasażerowie samochodów, a także

Potrącony rowerzysta – nieszczęśliwy wypadek

W ciągu ostatnich kilku lat jazda na rowerze jest znacznie zyskała na popularności. Z każdym

Wysokie zadośćuczynienie po wypadku w gospodarstwie

Praca w gospodarstwie rolnym bywa trudna i wymagająca, co więcej wiąże się z pewnym ryzykiem