Wyszukiwarka:

facebook twitter google plus email youtube

Najnowsze informacje

wygrane sprawy, wiadomości z firmy oraz z mediów

Pełna wersja serwisu

Każda krzywda powinna być naprawiona

Wierzymy, że robimy to najlepiej.

Bezpłatna infolinia

800 217 417

dok@votum-sa.pl

Wypadek sportowca na wakacjach za granicą

VOTUM /

Aktualności / Wygraliśmy / Wypadek sportowca na wakacjach za granicą

Wypadek sportowca na wakacjach za granicą

12 lipca 2018
votum

Planując wypoczynek myśli się przede wszystkim o spokoju i relaksie, tymczasem dla jednego z klientów Votum S.A. wakacyjny wyjazd na wyspę będącą częścią archipelagu Wysp Kanaryjskich – Gran Canarie, nie skończył się szczęśliwie. Ponadto we wspomniany urlop wpisywał się również cykl treningowy, który musiał zostać przerwany.

 

Kolarz potrącony przez samochód

 

Podczas powrotu naszego rowerzysty z pięciogodzinnego treningu w kierunku Maspalomas doszło do zderzenia z samochodem. Kierujący pojazdem marki Toyota wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa, doprowadzając tym samym do wypadku. Klient Votum S.A. z impetem uderzył w bok pojazdu. Rower uległ całkowitemu zniszczeniu, ale na szczęście on sam doznał tylko niewielkich obrażeń ciała. Dzięki pomocy świadków zdarzenia, wezwana została policja oraz pogotowie, a poszkodowany został zabrany do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Okazało się, że rowerzysta doznał obrażeń prawej dłoni – rana cięta, a także licznych zadrapań i stłuczeń. Przed poważniejszymi obrażeniami ciała uchronił go kask, a także profesjonalny strój kolarski. Mimo wszystko plany urlopowe poszkodowanego musiały ulec znaczącej zmianie, ponieważ ze względu na dotkliwy ból utrudniający poruszanie się dalsze zwiedzanie wyspy okazało się niemożliwe.

 

Samodzielna próba uzyskania odszkodowania

 

Po powrocie do kraju Klient samodzielnie dokonał zgłoszenia szkody do jednego z polskich towarzystw ubezpieczeniowych jako reprezentanta ds. roszczeń hiszpańskiego ubezpieczyciela. Zgłoszenie dotyczyło również zwrotu kosztów za całkowicie zniszczony rower. Roszczenia te zostały udokumentowane, a poszkodowany dostarczył do ubezpieczyciela zdjęcia roweru, faktury za jego zakup oraz kosztorys naprawy z autoryzowanego serwisu. Ubezpieczyciel był również w posiadaniu dokumentacji w języku hiszpańskim potwierdzającymi zdarzenie drogowe. Niestety nakład sił, jaki poszkodowany zaangażował w postępowanie nie wystarczył, by udało się uzyskać odszkodowanie za zniszczony rower i strój kolarski.

 

Narastająca frustracja po stronie poszkodowanego zaniepokoiła jego kolegów z grupy kolarskiej. Okazało się, że kilka miesięcy wcześniej Votum S.A. pomogło skutecznie innemu kolarzowi w uzyskania odszkodowania za rower oraz zadośćuczynienia za obrażenia ciała. To wystarczyło rowerzyście do podjęcia decyzji o skorzystaniu z usług kancelarii.

 

Votum S.A. występuje w imieniu poszkodowanego

 

Votum S.A. po uzyskaniu pełnomocnictwa do reprezentowania poszkodowanego wraz z dokumentacją szkodową ponownie dokonało zgłoszenia szkody, z jednoczesnym wykazaniem opieszałości po stronie ubezpieczyciela. Przyłączenie się do likwidacji szkody przez spółkę spowodowało, że tego samego dnia ubezpieczyciel zwrócił się do poszkodowanego z prośbą o potwierdzenie pełnomocnictwa udzielonego Votum S.A.. Po otrzymaniu wymaganych dokumentów niemal natychmiast uznano w całości zgłoszone roszczenia za uszkodzony rower oraz sprzęt.

 

Działanie Votum S.A. spowodowało, iż w ciągu dwóch dni od wystąpienia przez spółkę do ubezpieczyciela, na konto bankowe poszkodowanego wpłynęły środki dla w kwocie 11.786,94 zł.

 

Ponadto ku zaskoczeniu poszkodowanego działania Votum S.A. doprowadziły także do uzyskania przez niego zadośćuczynienia za doznaną krzywdę. Ból i cierpienie poszkodowanego zostały zrekompensowane. W porozumieniu z hiszpańskim ubezpieczycielem uznano, iż kwota 454 Euro będzie adekwatna.

 

 

sprawdz-jak

 

 

Dzięki wsparciu specjalistów Votum S.A. udało się uzyskać dla poszkodowanego nie tylko zadośćuczynienie za obrażenia ciała, ale również odszkodowanie za specjalistyczny sprzęt sportowy. Wystarczyło zaledwie kilka dni od ingerencji spółki, aby ubezpieczyciel mimo wcześniejszego odrzucenia sprawy dokonał wypłaty środków należnych poszkodowanemu.

Skorzystaj z infolinii:

800-217-417

pon – pt: 08:00 – 16:00

zostalem-ranny-w-wypadku

W wyniku wypadku doznałeś obrażeń ciała? Chcesz poznać swoje prawa do odszkodowania? Zgłoś sprawę do darmowej analizy.

moj-bliski-ucierpial-w-wypadku

W Twojej rodzinie wydarzył się tragiczny wypadek? Twój bliski jest w stanie ciężkim? Wiemy, jak uzyskać zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

mam-szkode-rzeczowa

Miałeś kolizję lub wypadek z winy innego kierowcy? Zniszczeniu uległa maszyna rolnicza? Sprawdź, jakie może być Twoje odszkodowanie za wypadek.

NAJNOWSZE INFORMACJE

votum sa

Mówiąc o pomocy prawnej dla osób poszkodowanych w wypadku, myśli się przede wszystkim o wsparciu ich w żmudnym procesie uzyskiwania odszkodowania i zadośćuczynienia, a co z kosztami leczenia w prywatnej placówce? Czy ubezpieczyciel może zwrócić poszkodowanemu w wypadku nakłady poniesione przez niego na rehabilitację i leczenie?strzałka

votum

Dzięki staraniom Votum S.A. bliscy myśliwego, który niemal 20 lat temu zmarł na skutek nieszczęśliwego wypadku na polowaniu otrzymali należne im świadczenia. Dowiedz się, co można zrobić, kiedy rodzina poszkodowanego nie dysponuje dokumentacją dotyczącą wypadku i minęło od niego wiele lat.strzałka

votum

Pierwszym skojarzeniem ze słowem wypadek są zazwyczaj obrażenia ciała, to właśnie one wysuwają się na pierwszy plan. Co dzieje się w sytuacji, kiedy oprócz człowieka ucierpi również jego własność? Ile dla sportowca znaczy jego sprzęt i możliwość treningu? Co zrobić jeśli wypadek zdarzył się poza granicami kraju? Przeczytaj się i dowiedz się, jak specjaliści Votum S.A. uzyskali należne świadczenie dla kolarza poszkodowanego w wypadku.strzałka

gazeta ubezpieczeniowa

Rzeczpospolita odwołuje się do spraw prowadzonych przez Votum S.A. dotyczących wypłaty świadczeń dla rodzin, które wyniku wypadku utraciły możliwość kontaktu z bliskimi znajdującymi się w stanie śpiączki lub w stanie wegetatywnym.strzałka

Menu

© Copyright 2017 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - głos w Twojej sprawie

Skontaktuj się

CENTRALA VOTUM S.A

ul. Wyścigowa 56i, 53-012 Wrocław

tel.: 71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

800 217 417

dok@votum-sa.pl

© Copyright 2015 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - glos w Twojej sprawie