Wyszukiwarka:

facebook twitter google plus email youtube

Najnowsze informacje

wygrane sprawy, wiadomości z firmy oraz z mediów

Pełna wersja serwisu

Każda krzywda powinna być naprawiona

Wierzymy, że robimy to najlepiej.

Bezpłatna infolinia

800 217 417

dok@votum-sa.pl

Wypadek sportowca na wakacjach za granicą

VOTUM /

Aktualności / Wygraliśmy / Wypadek sportowca na wakacjach za granicą

Wypadek sportowca na wakacjach za granicą

12 lipca 2018
votum

Planując wypoczynek myśli się przede wszystkim o spokoju i relaksie, tymczasem dla jednego z klientów Votum S.A. wakacyjny wyjazd na wyspę będącą częścią archipelagu Wysp Kanaryjskich – Gran Canarie, nie skończył się szczęśliwie. Ponadto we wspomniany urlop wpisywał się również cykl treningowy, który musiał zostać przerwany.

 

Kolarz potrącony przez samochód

 

Podczas powrotu naszego rowerzysty z pięciogodzinnego treningu w kierunku Maspalomas doszło do zderzenia z samochodem. Kierujący pojazdem marki Toyota wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa, doprowadzając tym samym do wypadku. Klient Votum S.A. z impetem uderzył w bok pojazdu. Rower uległ całkowitemu zniszczeniu, ale na szczęście on sam doznał tylko niewielkich obrażeń ciała. Dzięki pomocy świadków zdarzenia, wezwana została policja oraz pogotowie, a poszkodowany został zabrany do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Okazało się, że rowerzysta doznał obrażeń prawej dłoni – rana cięta, a także licznych zadrapań i stłuczeń. Przed poważniejszymi obrażeniami ciała uchronił go kask, a także profesjonalny strój kolarski. Mimo wszystko plany urlopowe poszkodowanego musiały ulec znaczącej zmianie, ponieważ ze względu na dotkliwy ból utrudniający poruszanie się dalsze zwiedzanie wyspy okazało się niemożliwe.

 

Samodzielna próba uzyskania odszkodowania

 

Po powrocie do kraju Klient samodzielnie dokonał zgłoszenia szkody do jednego z polskich towarzystw ubezpieczeniowych jako reprezentanta ds. roszczeń hiszpańskiego ubezpieczyciela. Zgłoszenie dotyczyło również zwrotu kosztów za całkowicie zniszczony rower. Roszczenia te zostały udokumentowane, a poszkodowany dostarczył do ubezpieczyciela zdjęcia roweru, faktury za jego zakup oraz kosztorys naprawy z autoryzowanego serwisu. Ubezpieczyciel był również w posiadaniu dokumentacji w języku hiszpańskim potwierdzającymi zdarzenie drogowe. Niestety nakład sił, jaki poszkodowany zaangażował w postępowanie nie wystarczył, by udało się uzyskać odszkodowanie za zniszczony rower i strój kolarski.

 

Narastająca frustracja po stronie poszkodowanego zaniepokoiła jego kolegów z grupy kolarskiej. Okazało się, że kilka miesięcy wcześniej Votum S.A. pomogło skutecznie innemu kolarzowi w uzyskania odszkodowania za rower oraz zadośćuczynienia za obrażenia ciała. To wystarczyło rowerzyście do podjęcia decyzji o skorzystaniu z usług kancelarii.

 

Votum S.A. występuje w imieniu poszkodowanego

 

Votum S.A. po uzyskaniu pełnomocnictwa do reprezentowania poszkodowanego wraz z dokumentacją szkodową ponownie dokonało zgłoszenia szkody, z jednoczesnym wykazaniem opieszałości po stronie ubezpieczyciela. Przyłączenie się do likwidacji szkody przez spółkę spowodowało, że tego samego dnia ubezpieczyciel zwrócił się do poszkodowanego z prośbą o potwierdzenie pełnomocnictwa udzielonego Votum S.A.. Po otrzymaniu wymaganych dokumentów niemal natychmiast uznano w całości zgłoszone roszczenia za uszkodzony rower oraz sprzęt.

 

Działanie Votum S.A. spowodowało, iż w ciągu dwóch dni od wystąpienia przez spółkę do ubezpieczyciela, na konto bankowe poszkodowanego wpłynęły środki dla w kwocie 11.786,94 zł.

 

Ponadto ku zaskoczeniu poszkodowanego działania Votum S.A. doprowadziły także do uzyskania przez niego zadośćuczynienia za doznaną krzywdę. Ból i cierpienie poszkodowanego zostały zrekompensowane. W porozumieniu z hiszpańskim ubezpieczycielem uznano, iż kwota 454 Euro będzie adekwatna.

 

 

sprawdz-jak

 

 

Dzięki wsparciu specjalistów Votum S.A. udało się uzyskać dla poszkodowanego nie tylko zadośćuczynienie za obrażenia ciała, ale również odszkodowanie za specjalistyczny sprzęt sportowy. Wystarczyło zaledwie kilka dni od ingerencji spółki, aby ubezpieczyciel mimo wcześniejszego odrzucenia sprawy dokonał wypłaty środków należnych poszkodowanemu.

Skorzystaj z infolinii:

800-217-417

pon – pt: 08:00 – 16:00

zostalem-ranny-w-wypadku

W wyniku wypadku doznałeś obrażeń ciała? Chcesz poznać swoje prawa do odszkodowania? Zgłoś sprawę do darmowej analizy.

moj-bliski-ucierpial-w-wypadku

W Twojej rodzinie wydarzył się tragiczny wypadek? Twój bliski jest w stanie ciężkim? Wiemy, jak uzyskać zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

mam-szkode-rzeczowa

Miałeś kolizję lub wypadek z winy innego kierowcy? Zniszczeniu uległa maszyna rolnicza? Sprawdź, jakie może być Twoje odszkodowanie za wypadek.

NAJNOWSZE INFORMACJE

Czy rowerzysta, który ucierpiał w wypadku drogowym może starać się o należne mu odszkodowanie i zadośćuczynienie? Historia poszkodowanego, który został potrącony przez samochód prowadzony przez pijanego kierowcę pokazuje, że tak. Ponadto odszkodowanie i zadośćuczynienie to nie jedyne świadczenia jakie można uzyskać. Przeczytaj i dowiedz się jak specjaliści Votum S.A. pomogli rowerzyście poszkodowanemu w wypadku.strzałka

Law-stream-odszkodowania online

Niektórzy uważają, że usługi prawne są drogie. Czy na to rozwiązanie? Czy można walczyć skutecznie o odszkodowanie online? Poszkodowanym z drobną szkodą czy niewielkimi obrażeniami zależy na prostych rozwiązaniach. Preferują również usługi online, które pozwalają na sfinalizowanie sprawy bez konieczności wychodzenia z domu. Poznaj nową usługę LAW stream z grupy kapitałowej VOTUM.strzałka

rolnik

Wypadki w gospodarstwach rolnych często niosą ze sobą poważne konsekwencje, a ich skutki są odczuwalne nawet wiele lat od zdarzenia. Czy w takiej sytuacji poszkodowany może starać się o odszkodowanie oraz przyznanie mu renty z tytułu niezdolności do pracy lub zwiększonych potrzeb? Dowiedz się, jak Ekspertom Votum S.A. udało się pomóc kobiecie, która podczas pracy przy zbiorach lnu straciła rękę. strzałka

Grzegorz celeban

W najnowszym numerze „Filantropa naszych czasów” ukazał się artykuł dotyczący działalności Polskiego Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej. Przeczytaj i dowiedz się, z jakiej pomocy możesz skorzystać Ty lub Twoi bliscy!strzałka

Menu

© Copyright 2017 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - głos w Twojej sprawie

Skontaktuj się

CENTRALA VOTUM S.A

ul. Wyścigowa 56i, 53-012 Wrocław

tel.: 71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

800 217 417

dok@votum-sa.pl

© Copyright 2015 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - glos w Twojej sprawie