Bardzo wysoka ocena analityków SII dla VOTUM S.A.Bardzo wysoka ocena analityków SII dla VOTUM S.A.

VOTUM S.A. została oceniona przez analityków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych w raporcie „Spółka pod lupą SII”. Jest to najwyższa ocena pod względem punktacji ze wszystkich dotychczas przeanalizowanych podmiotów.

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc!

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych to największa organizacja inwestorska w Polsce działająca od 1999 roku. Działalność stowarzyszenia koncentruje się na wszechstronnym wsparciu inwestorów oraz opiera się między innymi na edukacji i analizie. W ramach tej ostatniej przygotowano raport analityczny „Spółka pod lupą”, w którym szczegółowej analizie poddano VOTUM S.A.

Jakie kryteria oceny zastosowano?

Ocenie podlegały kryteria takie jak strategia oraz perspektywy rozwoju spółki, ocena wyników finansowych, a także płynność finansowa. Grupa Kapitałowa VOTUM otrzymała łącznie 80 na 100 punktów, co jest najwyższym wynikiem ze wszystkich uzyskanych dotychczas przez podmioty poddawane analizie przez Stowarzyszenie.

Spółka otrzymała 10/10 punktów między innymi za strategię oraz perspektywy dalszego rozwoju spółki, która koncentruje się wokół oferowania konsumentom rynku usług finansowych innowacyjnych usług umożliwiających dochodzenie przysługujących im roszczeń. Model działania oparty jest na wykorzystaniu efektu skali oraz daleko posuniętej specjalizacji tak w zakresie przedmiotu usługi, jaki i etapów jej wykonania. Model ten jest realizowany poprzez powoływanie wyspecjalizowanych jednostek w poszczególnych segmentach – organizacja Grupy Kapitałowej VOTUM zmierza do umiejscowienia poszczególnych procesów biznesowych w wyodrębnionych podmiotach, co  sprzyja przejrzystości oraz rentowności każdego z segmentów.

Powyższe oczekiwania względem rentowności poszczególnych segmentów działalności GK VOTUM potwierdzają cytowane przez PAP Biznes słowa Bartłomieja Krupy, Prezesa Zarządu VOTUM S.A.: w 2020 roku spodziewamy się dalszej dywersyfikacji naszych przychodów, będzie rósł udział przychodów z segmentu bankowego, w szczególności z opłat wstępnych. Spodziewam się poprawy wyników w 2020 roku w każdym z segmentów spółki. Zakładamy, że dynamika wzrostu w 2020 roku będzie atrakcyjna dla naszych akcjonariuszy. Rekordowy portfel roszczeń o łącznej wartości ponad 1,2 mld zł, jest pewną wskazówką tego, co nas czeka w przyszłości.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią raportu dostępnego na stronie SII.

Czytaj również


Bardzo wysoka ocena analityków SII dla VOTUM S.A.

VOTUM S.A. została oceniona przez analityków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych w raporcie "Spółka pod lupą SII".

Komunikat prasowy Votum S.A.

W związku z komunikatem Prezesa UOKiK w przedmiocie badania umów podmiotów oferujących usługi kredytobiorcom frankowym

Mistrz Giełdy Papierów Wartościowych 2019 – oddaj swój głos na VOTUM S.A.!

Dziennikarze i analitycy Pulsu Biznesu oraz portalu Bankier.pl wytypowali 16 spółek z warszawskiej giełdy, z

Godziny pracy infoliniii

Informujemy, że 12 grudnia 2019 r. INFOLINIA będzie czynna w godz.: 08:00-15:00     Masz