Wyszukiwarka:

facebook twitter google plus email youtube

Najnowsze informacje

wygrane sprawy, wiadomości z firmy oraz z mediów

Pełna wersja serwisu

Każda krzywda powinna być naprawiona

Wierzymy, że robimy to najlepiej.

Bezpłatna infolinia

800 217 417

dok@votum-sa.pl

Człowiek Bez Barier 2017

VOTUM /

Aktualności / Z firmy / Człowiek Bez Barier 2017

Człowiek Bez Barier 2017

05 grudnia 2017
Człowiek bez barier

Po Wielkiej Gali Integracji przyszedł czas na ogłoszenie wyników konkursu Człowiek bez Barier 2017.

 

Ten prestiżowy plebiscyt organizowany jest co roku przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji.

 

Ma za zadanie wyłonić osobę niepełnosprawną, która przełamuje ograniczenia związane ze stanem zdrowia, a swoim zachowaniem inspiruje i pokazuje, że niepełnosprawność nie musi oznaczać życia w stagnacji.

 

 

XV-lecie Człowieka Bez Barier

 

Jubileuszowa, XV już edycja konkursu, zakończyła się uroczystą galą na Zamku Królewskim w Warszawie. 4 grudnia o godzinie 15 w reprezentacyjnych salach Zamku zebrali się nominowani, ich przyjaciele, rodzina, reprezentanci mediów i członkowie kapituły plebiscytu. Wśród honorowych gości znalazła się Pierwsza Dama, Agata Kornhauser-Duda, która wzorem poprzedniczek objęła konkurs swoim patronatem, i minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

 

Grupa pracowników VOTUM S.A. i Kancelarii A. Łebek i Wspólnicy Sp. kom. towarzyszyła na rozdaniu nagród Rafałowi Mikołajczykowi. Nasz kolega z pracy, wybitny parakolarz, brał udział w konkursie i po zaciętej walce uzyskał trzecie miejsce w kategorii Nagroda Publiczności.

 

Laureaci tytuły Człowiek Bez Barier 2017

 

Ze względu na to, że nagroda Człowiek bez Barier została przyznana po raz XV, oprócz standardowych wyróżnień przyznano także tytuł Człowieka XV-lecia. Otrzymała go Janina Ochojska, znana działaczka humanitarna, twórczyni i liderka Polskiej Akcji Humanitarnej. W swoim wystąpieniu podkreśliła, że to niepełnosprawność i wynikające z niej ograniczenia dały jej impuls do działania i pokonywania barier nie tylko w życiu prywatnym, ale także w walce o lepsze życie dla innych ludzi.

 

– Jestem szczęśliwa ze swojego życia i widzę, że niepełnosprawność była dla mnie darem, jest dla mnie darem nadal. – powiedziała Janina Ochojska.

 

Tytuł Człowieka bez Barier 2017 została pani Bogumiła Czerniawska z Pisza. Wbrew swojej niepełnosprawności ruchowej i stereotypów związanych z niepełnosprawnością i macierzyństwem stworzyła dom dla sześciorga potrzebujących opieki dzieci.

 

Nagrodę Publiczności w konkursie zdobyła Judyta Bork, twórczyni Bazarku na rzecz podopiecznych Hospicjów – inicjatywy, mającej na celu dostarczanie środków materialnych polskim hospicjom.

 

Kapituła konkursu przyznała również nagrodę Nagrodę Specjalną. Otrzymała ją Iwona Cichosz – Głucha tancerka,  pierwsza w Polsce dyplomowana Głucha tłumaczka języka migowego, również Miss Świata Głuchych 2016 w Los Angeles.

 

Specjalna nagroda w kategorii Osobowość Internetowa powędrowała do Michała Worocha, który mimo konieczności poruszania się na wózku przystosował samochód i odbył nim szereg podróży po Ameryce Południowej.

 

Ważnym momentem było także wręczenie medalu Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” przyznawany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Januszowi Skowronowi, niewidomemu pianistami jazzowemu, kompozytorowi i aranżerowi.

 

Wyróżnienie otrzymał także Rafał Wilk, paraolimpijczyk, wielokrotnie z sukcesami reprezentujący Polskę na zawodach parakolarskich.

 

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tak ważnym i inspirującym wydarzeniu!  

 

 

Człowiek bez barier

 

człowiek bez barier

 

człowiek bez barier

 

człowiek bez barier

 

człowiek bez barier

 

człowiek bez barier

Skorzystaj z infolinii:

800-217-417

pon – pt: 08:00 – 18:00

W wyniku wypadku doznałeś obrażeń ciała? Chcesz poznać swoje prawa do odszkodowania? Zgłoś sprawę do darmowej analizy.

W Twojej rodzinie wydarzył się tragiczny wypadek? Twój bliski jest w stanie ciężkim? Wiemy, jak uzyskać zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

Miałeś kolizję lub wypadek z winy innego kierowcy? Zniszczeniu uległa maszyna rolnicza? Sprawdź, jakie może być Twoje odszkodowanie za wypadek.

NAJNOWSZE INFORMACJE

odszkodowanie

Spółka VOTUM i PIDiPO po raz kolejny podejmują na łamach Miesięcznika Ubezpieczenowego temat ustandaryzowanych odszkodowań dla osób poszkodowanych.

rzeczpospolita

Spółka VOTUM zdobyła wyróżnienie w konkursie organizowanym przez Rzeczpospolitą. Jaki aspekt naszej działalności doceniono? Przeczytaj i dowiedz się więcej.

07-08-12-17-informacja-techniczna-infolinia

Szanowni Państwo, W związku ze zmianą miejsca i przebudową technologiczną infolinii w dniach 7 grudnia (czwartek) i 8 grudnia (piątek) 2017 r. dostęp do usług Departamentu Obsługi Klienta będzie ograniczony. We wskazanym czasie prosimy o kontakt mailowy na adres dok@votum-sa.pl lub kontakt telefoniczny w nieco późniejszym terminie. Jednocześnie przypominamy, że nasi konsultanci są do Państwa […]

Człowiek bez barier

Pracownicy VOTUM S.A. i Kancelarii Andrzej Łebek i Wspólnicy Sp. Kom. uczestniczyli w gali Człowiek Bez Barier 2017, wspierając nominowanego do tej nagrody Rafała Mikołajczyka.

Menu

© Copyright 2017 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - głos w Twojej sprawie

Skontaktuj się

CENTRALA VOTUM S.A

ul. Wyścigowa 56i, 53-012 Wrocław

tel.: 71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

800 217 417

dok@votum-sa.pl

© Copyright 2015 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - glos w Twojej sprawie