telefon Infolinia pon. – pt.: 0800 – 1600
800 217 417

Czy wiesz, czym jest program Pierwsze kroki?Czy wiesz, czym jest program Pierwsze kroki?

Pomoc poszkodowanym w wykonaniu VOTUM S.A. nie ogranicza się jedynie do uzyskania dla nich należnych świadczeń. W wielu przypadkach to zaledwie początek drogi. Od lat pracujemy z osobami niepełnosprawnymi i wiemy, że żeby wrócić do samodzielnego życia, trzeba o wiele więcej wsparcia. Dlatego właśnie wdrożyliśmy program Pierwsze kroki.

 

Sprawdź czy należy Ci się wyższe odszkodowanie

 

Pierwsze kroki – doradztwo personalne dla osób niepełnosprawnych 

 

Program Pierwsze kroki to innowacyjne przedsięwzięcie VOTUM S.A. Jego celem jest otoczenie kompleksową opieką osób, które w wyniku wypadku odniosły poważne obrażenia i zostały niepełnosprawne. W ramach programu oferujemy wsparcie w powrocie do sprawności i życia społecznego i zawodowego, realizowane przez rehabilitację i dostosowanie przestrzeni wokół osoby poszkodowanej do jej możliwości.

 

Naszym priorytetem jest poszkodowany – chcemy, by odzyskał możliwie największą sprawność fizyczną, a także motywację do życia i rehabilitacji. To długotrwały proces, ale chcemy uczestniczyć w nim od pierwszego spotkania aż do momentu maksymalnej poprawy stanu zdrowia.

 

pierwsze kroki

 

Jak działa program Pierwsze kroki? 

 

Wypadki zostawiają niekiedy w psychice poszkodowanego urazy równie duże, jak te fizyczne. Trudno otrząsnąć mu się z szoku, potem nierzadko przychodzi gniew i poczucie utraty kontroli lub wręcz przeciwnie – apatia i zobojętnienie. W takim przypadku najgorsze, co można zrobić, to zostawić poszkodowanego samemu sobie.

 

Następstwa wypadków mogą być naprawdę poważne. Zdecydowanie najgroźniejsze są urazy głowy, obrażenia kręgosłupa, powodujące często uszkodzenie rdzenia kręgowego, powikłane złamania kości, amputacje kończyn lub ciężkie urazy wielonarządowe. Niemal zawsze konieczne jest długie leczenie i żmudna rehabilitacja, która przez dłuższy czas jest najważniejszym elementem życia poszkodowanego. Skupienie się na tej kwestii jest niezwykle ważne – w rehabilitacji kluczowe są pierwsze miesiące po wypadku, ponieważ szybko podjęte leczenie jest podstawą sukcesu.

 

Zdajemy sobie sprawę, że osoby poszkodowane i ich rodziny zmagają się nie tylko z takimi problemami jak uzyskanie należnych świadczeń. Od rodzaju obrażeń, a także sytuacji rodzinnej i materialnej zależy naprawdę wiele, dlatego staramy się dobrać rozwiązanie do każdej sytuacji. Stawiamy na rozmowę z poszkodowanym i jego bliskimi – omówienie trudności, z jakimi się borykają, pozwala nam właściwie oszacować ich oczekiwania i ułożyć indywidualny plan pomocy.

 

Uczestnikom programu oferujemy pomoc w dopasowaniu sprzętu ortopedycznego, wózków inwalidzkich, kul, ortez i protez. Współpraca z czołowymi producentami i dystrybutorami ułatwia to zadanie.

 

Dzięki współpracy z Fundacją Votum umożliwiamy zbieranie funduszy na rehabilitację i leczenie, pomagamy też uzyskać miejsce w Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej – nowoczesnym ośrodku rehabilitacyjnym, od lat z sukcesami zajmującym się pomocą osobom poszkodowanym.

Eksperci Pierwszych kroków podkreślają, że w procesie odzyskiwania samodzielności ważna jest mobilność. Dlatego też w ramach programu pokazujemy jak dostosować mieszkanie i samochód do potrzeb osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim lub o kulach.

 

Aktywność zawodowa i społeczna, poszukiwanie pasji i nawiązywanie nowych znajomości to niezwykle ważne czynniki w procesie zdrowienia. Ponadto człowiek, który czuje, że przezwyciężył trudności i panuje nad swoim życiem, jest po prostu szczęśliwszy.

 

 

 

Czytaj również


Wyniki Grupy Kapitałowej Votum w IV kwartale 2018 r.

Zapraszamy do zapoznania się z komentarzem Prezesa Zarządu Votum S.A. Bartłomieja Krupy na temat wyników

Wsparcie dla osób poszkodowanych w wypadkach

Pod koniec ubiegłego roku do Sejmu trafił projekt ustawy dotyczący świadczenia usług odszkodowawczych, który ma

Na co dzień pomaga innym! Zbiórka dla Anety

Zachęcamy Was do wsparcia naszej koleżanki Anety, która na co dzień pracuje w Dziale Korespondencji #Votum S.A.

18 listopada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych, jak co roku obchodziliśmy w trzecią niedzielę listopada, w