Wyszukiwarka:

facebook twitter google plus email youtube

Najnowsze informacje

wygrane sprawy, wiadomości z firmy oraz z mediów

Pełna wersja serwisu

Każda krzywda powinna być naprawiona

Wierzymy, że robimy to najlepiej.

Bezpłatna infolinia

800 217 417

dok@votum-sa.pl

Czy wiesz, czym jest program Pierwsze kroki?

VOTUM /

Aktualności / Z firmy / Czy wiesz, czym jest program Pierwsze kroki?

Czy wiesz, czym jest program Pierwsze kroki?

19 grudnia 2017
pierwsze kroki

Pomoc poszkodowanym w wykonaniu VOTUM S.A. nie ogranicza się jedynie do uzyskania dla nich należnych świadczeń. W wielu przypadkach to zaledwie początek drogi. Od lat pracujemy z osobami niepełnosprawnymi i wiemy, że żeby wrócić do samodzielnego życia, trzeba o wiele więcej wsparcia. Dlatego właśnie wdrożyliśmy program Pierwsze kroki.

 

Pierwsze kroki – doradztwo personalne dla osób niepełnosprawnych 

 

Program Pierwsze kroki to innowacyjne przedsięwzięcie VOTUM S.A. Jego celem jest otoczenie kompleksową opieką osób, które w wyniku wypadku odniosły poważne obrażenia i zostały niepełnosprawne. W ramach programu oferujemy wsparcie w powrocie do sprawności i życia społecznego i zawodowego, realizowane przez rehabilitację i dostosowanie przestrzeni wokół osoby poszkodowanej do jej możliwości.

 

Naszym priorytetem jest poszkodowany – chcemy, by odzyskał możliwie największą sprawność fizyczną, a także motywację do życia i rehabilitacji. To długotrwały proces, ale chcemy uczestniczyć w nim od pierwszego spotkania aż do momentu maksymalnej poprawy stanu zdrowia.

 

pierwsze kroki

 

Jak działa program Pierwsze kroki? 

 

Wypadki zostawiają niekiedy w psychice poszkodowanego urazy równie duże, jak te fizyczne. Trudno otrząsnąć mu się z szoku, potem nierzadko przychodzi gniew i poczucie utraty kontroli lub wręcz przeciwnie – apatia i zobojętnienie. W takim przypadku najgorsze, co można zrobić, to zostawić poszkodowanego samemu sobie.

 

Następstwa wypadków mogą być naprawdę poważne. Zdecydowanie najgroźniejsze są urazy głowy, obrażenia kręgosłupa, powodujące często uszkodzenie rdzenia kręgowego, powikłane złamania kości, amputacje kończyn lub ciężkie urazy wielonarządowe. Niemal zawsze konieczne jest długie leczenie i żmudna rehabilitacja, która przez dłuższy czas jest najważniejszym elementem życia poszkodowanego. Skupienie się na tej kwestii jest niezwykle ważne – w rehabilitacji kluczowe są pierwsze miesiące po wypadku, ponieważ szybko podjęte leczenie jest podstawą sukcesu.

 

Zdajemy sobie sprawę, że osoby poszkodowane i ich rodziny zmagają się nie tylko z takimi problemami jak uzyskanie należnych świadczeń. Od rodzaju obrażeń, a także sytuacji rodzinnej i materialnej zależy naprawdę wiele, dlatego staramy się dobrać rozwiązanie do każdej sytuacji. Stawiamy na rozmowę z poszkodowanym i jego bliskimi – omówienie trudności, z jakimi się borykają, pozwala nam właściwie oszacować ich oczekiwania i ułożyć indywidualny plan pomocy.

 

Uczestnikom programu oferujemy pomoc w dopasowaniu sprzętu ortopedycznego, wózków inwalidzkich, kul, ortez i protez. Współpraca z czołowymi producentami i dystrybutorami ułatwia to zadanie.

 

Dzięki współpracy z Fundacją Votum umożliwiamy zbieranie funduszy na rehabilitację i leczenie, pomagamy też uzyskać miejsce w Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej – nowoczesnym ośrodku rehabilitacyjnym, od lat z sukcesami zajmującym się pomocą osobom poszkodowanym.

Eksperci Pierwszych kroków podkreślają, że w procesie odzyskiwania samodzielności ważna jest mobilność. Dlatego też w ramach programu pokazujemy jak dostosować mieszkanie i samochód do potrzeb osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim lub o kulach.

 

Aktywność zawodowa i społeczna, poszukiwanie pasji i nawiązywanie nowych znajomości to niezwykle ważne czynniki w procesie zdrowienia. Ponadto człowiek, który czuje, że przezwyciężył trudności i panuje nad swoim życiem, jest po prostu szczęśliwszy.

 

 

 

Skorzystaj z infolinii:

800-217-417

pon – pt: 08:00 – 16:00

zostalem-ranny-w-wypadku

W wyniku wypadku doznałeś obrażeń ciała? Chcesz poznać swoje prawa do odszkodowania? Zgłoś sprawę do darmowej analizy.

moj-bliski-ucierpial-w-wypadku

W Twojej rodzinie wydarzył się tragiczny wypadek? Twój bliski jest w stanie ciężkim? Wiemy, jak uzyskać zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

mam-szkode-rzeczowa

Miałeś kolizję lub wypadek z winy innego kierowcy? Zniszczeniu uległa maszyna rolnicza? Sprawdź, jakie może być Twoje odszkodowanie za wypadek.

NAJNOWSZE INFORMACJE

Law-stream-odszkodowania online

Niektórzy uważają, że usługi prawne są drogie. Czy na to rozwiązanie? Czy można walczyć skutecznie o odszkodowanie online? Poszkodowanym z drobną szkodą czy niewielkimi obrażeniami zależy na prostych rozwiązaniach. Preferują również usługi online, które pozwalają na sfinalizowanie sprawy bez konieczności wychodzenia z domu. Poznaj nową usługę LAW stream z grupy kapitałowej VOTUM.strzałka

franki

VOTUM S.A. szkoli struktury sprzedażowe w zakresie pomocy frankowiczom. Przeczytaj i dowiedz się, jak wyglądał Kongres Franki 2.0! strzałka

zadośćuczynienie

Orzecznictwo sądów staje się coraz bardziej przychylne poszkodowanym. Ubezpieczyciele muszą płacić za błędne decyzje, jakie wydali w stosunku do rodzin osób, które najciężej ucierpiały w wypadkach. strzałka

dsa investments

Miedź Legnica, wspierana przez DSA Investments S.A., awansowała do Ekstraklasy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! strzałka

Menu

© Copyright 2017 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - głos w Twojej sprawie

Skontaktuj się

CENTRALA VOTUM S.A

ul. Wyścigowa 56i, 53-012 Wrocław

tel.: 71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

800 217 417

dok@votum-sa.pl

© Copyright 2015 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - glos w Twojej sprawie