telefon Infolinia pon. – pt.: 0800 – 1600
800 217 417

Czy wiesz, czym jest program Pierwsze kroki?

Czy wiesz, czym jest program Pierwsze kroki?

Pomoc poszkodowanym w wykonaniu VOTUM S.A. nie ogranicza się jedynie do uzyskania dla nich należnych świadczeń. W wielu przypadkach to zaledwie początek drogi. Od lat pracujemy z osobami niepełnosprawnymi i wiemy, że żeby wrócić do samodzielnego życia, trzeba o wiele więcej wsparcia. Dlatego właśnie wdrożyliśmy program Pierwsze kroki.

 

Pierwsze kroki – doradztwo personalne dla osób niepełnosprawnych 

 

Program Pierwsze kroki to innowacyjne przedsięwzięcie VOTUM S.A. Jego celem jest otoczenie kompleksową opieką osób, które w wyniku wypadku odniosły poważne obrażenia i zostały niepełnosprawne. W ramach programu oferujemy wsparcie w powrocie do sprawności i życia społecznego i zawodowego, realizowane przez rehabilitację i dostosowanie przestrzeni wokół osoby poszkodowanej do jej możliwości.

 

Naszym priorytetem jest poszkodowany – chcemy, by odzyskał możliwie największą sprawność fizyczną, a także motywację do życia i rehabilitacji. To długotrwały proces, ale chcemy uczestniczyć w nim od pierwszego spotkania aż do momentu maksymalnej poprawy stanu zdrowia.

 

pierwsze kroki

 

Jak działa program Pierwsze kroki? 

 

Wypadki zostawiają niekiedy w psychice poszkodowanego urazy równie duże, jak te fizyczne. Trudno otrząsnąć mu się z szoku, potem nierzadko przychodzi gniew i poczucie utraty kontroli lub wręcz przeciwnie – apatia i zobojętnienie. W takim przypadku najgorsze, co można zrobić, to zostawić poszkodowanego samemu sobie.

 

Następstwa wypadków mogą być naprawdę poważne. Zdecydowanie najgroźniejsze są urazy głowy, obrażenia kręgosłupa, powodujące często uszkodzenie rdzenia kręgowego, powikłane złamania kości, amputacje kończyn lub ciężkie urazy wielonarządowe. Niemal zawsze konieczne jest długie leczenie i żmudna rehabilitacja, która przez dłuższy czas jest najważniejszym elementem życia poszkodowanego. Skupienie się na tej kwestii jest niezwykle ważne – w rehabilitacji kluczowe są pierwsze miesiące po wypadku, ponieważ szybko podjęte leczenie jest podstawą sukcesu.

 

Zdajemy sobie sprawę, że osoby poszkodowane i ich rodziny zmagają się nie tylko z takimi problemami jak uzyskanie należnych świadczeń. Od rodzaju obrażeń, a także sytuacji rodzinnej i materialnej zależy naprawdę wiele, dlatego staramy się dobrać rozwiązanie do każdej sytuacji. Stawiamy na rozmowę z poszkodowanym i jego bliskimi – omówienie trudności, z jakimi się borykają, pozwala nam właściwie oszacować ich oczekiwania i ułożyć indywidualny plan pomocy.

 

Uczestnikom programu oferujemy pomoc w dopasowaniu sprzętu ortopedycznego, wózków inwalidzkich, kul, ortez i protez. Współpraca z czołowymi producentami i dystrybutorami ułatwia to zadanie.

 

Dzięki współpracy z Fundacją Votum umożliwiamy zbieranie funduszy na rehabilitację i leczenie, pomagamy też uzyskać miejsce w Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej – nowoczesnym ośrodku rehabilitacyjnym, od lat z sukcesami zajmującym się pomocą osobom poszkodowanym.

Eksperci Pierwszych kroków podkreślają, że w procesie odzyskiwania samodzielności ważna jest mobilność. Dlatego też w ramach programu pokazujemy jak dostosować mieszkanie i samochód do potrzeb osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim lub o kulach.

 

Aktywność zawodowa i społeczna, poszukiwanie pasji i nawiązywanie nowych znajomości to niezwykle ważne czynniki w procesie zdrowienia. Ponadto człowiek, który czuje, że przezwyciężył trudności i panuje nad swoim życiem, jest po prostu szczęśliwszy.

 

 

 

Czytaj również


18 listopada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych, jak co roku obchodziliśmy w trzecią niedzielę listopada, w

Wolny poniedziałek 12 listopada 2019 r.

W związku z przypadającym na 12 listopada 2019 r. dniem wolnym  będącym Świętem Narodowym ustanowionym

Wystartowała nowa usługa odszkodowawcza!

Zwykle uważa się, że usługi odszkodowawcze są drogie i skomplikowane. Czy możliwa jest zmiana takiego

Kongres Franki 2.0 – nowa jakość w pomocy frankowiczom

VOTUM S.A. stawia na nieustanną naukę i rozwój. Oceniamy nasze dotychczasowe działania, wyciągamy wnioski i

Masz pytania? Zadzwoń!

800 217 417

Chcesz żebyśmy się z Tobą skontaktowali?

Zostaw swoje dane

Klienci o nas

Poznaj historie
naszych Klientów
pomogliśmy ponad 225 000 poszkodowanym