Mistrz Giełdy Papierów Wartościowych 2019 – oddaj swój głos na VOTUM S.A.!Mistrz Giełdy Papierów Wartościowych 2019 – oddaj swój głos na VOTUM S.A.!

Dziennikarze i analitycy Pulsu Biznesu oraz portalu Bankier.pl wytypowali 16 spółek z warszawskiej giełdy, z pośród których czytelnicy wyłonią najlepszą i nagrodzą ją tytułem Mistrza Giełdy Papierów Wartościowych 2019. Wśród nich znalazła się spółka VOTUM S.A.

Oddaj swój głos na VOTUM S.A.!

Mistrz Giełdy Papierów Wartościowych 2019 zostanie wybrany przez internautów już po raz dziesiąty. W losowaniu wyłoniono pary 1/8 finału. Do dalszego etapu przejdą firmy, które zdobędą najwięcej głosów.

Tytułu Mistrza GPW z 2018 r. nie będzie bronić PKN Orlen, w przypadku którego dziennikarze nie znaleźli dość argumentów, które wystarczyłyby do nominowania spółki. Odmiennie przedstawia się sytuacja w przypadku VOTUM S.A.:

Votum pozytywnie zaskoczyło inwestorów, a akcje dały zarobić aż 206 proc., co w 2019 roku jest szóstym najlepszym wynikiem na GPW. Po trzech kwartałach 2019 r. spółka mogła pochwalić się zyskiem netto o 175 proc. wyższym niż przed rokiem, przychody zaś wzrosły o 30 proc. Co jednak najistotniejsze, inwestorzy liczą, że to dopiero początek żniw. Votum, które do tej pory znane było przede wszystkim z działalności polegającej na pomaganiu w odzyskiwaniu odszkodowań od ubezpieczycieli, chce skorzystać na prawnym galimatiasie związanym z wyrokiem TSUE i statusem umów o kredyty frankowe. Wystarczy powiedzieć, że w trzecim kwartale 2019 r. sprawy bankowe stanowiły już połowę przyjętych przez spółkę do prowadzenia (przed rokiem było to ledwie 7 proc.

Zachęcamy do głosowania!

Olga Łukasiewicz
Olga Łukasiewicz

Redaktor

olga.lukasiewicz@votum-sa.pl

Posiada wieloletnie doświadczenie w branży odszkodowawczej. Swoją karierę zaczynała od pracy w terenie, dzięki czemu doskonale zna problemy, z jakimi zmagają się osoby poszkodowane w...czytaj więcej

Czytaj również


Raport półroczny 2020

W dniu 8 września 2020 r. opublikowany został raport Grupy Kapitałowej VOTUM za I półrocze

VOTUM SA Polonia Wrocław Drużynowym Mistrzem Polski

W Krakowie zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach, które odbywały się od 26 sierpnia

Ranking Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej 2020 – gratulujemy sukcesu!

W tym roku odbyła się 18. edycja Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej. Pomimo nietypowych okoliczności w

Komunikat prasowy VOTUM SA

W dniu 26 maja 2020 roku Zarząd Votum S.A. postanowił, zgodnie z polityką dywidendy przyjętą