Mistrz Giełdy Papierów Wartościowych: VOTUM SA w finaleMistrz Giełdy Papierów Wartościowych: VOTUM SA w finale

Na początku 2020 roku dziennikarze oraz analitycy serwisu Bankier.pl, a także „Pulsu Biznesu” wytypowali 16 spółek, które ich zdaniem wyróżniały się na Giełdzie Papierów Wartościowych w ciągu ubiegłego roku. Z tego grona internauci wyłonili zwycięzcę –  do kolejnej rundy przechodził ten, kto zebrał więcej głosów. Pozwoliło to na wyłonienie dwójki finalistów, wśród których znalazło się VOTUM SA. Jak podkreślają organizatorzy konkursu dwójka ta ma za sobą świetny rok, ich akcje dały zaś ponadprzeciętne stopy zwrotu. Finalistów łączy też kwestia działania w branżach, które właśnie w 2019 roku zaczęły budzić ogromne emocje wśród inwestorów.

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź ofertę GK VOTUM!

VOTUM SA w ocenie Bankier.pl

W ocenie organizatorów konkursu VOTUM SA po trzech słabych latach w końcu dało inwestorom sporo powodów do radości. Przyczyniła się do tego między innymi dywersyfikacja działalności wewnątrz Grupy Kapitałowej oraz skupienie uwagi na rozwoju trzech filarów działalności: szkodach rzeczowych i cesjach wierzytelności, szkodach osobowych oraz sprawach bankowych związanych z kredytami denominowanymi oraz indeksowanymi do waluty franka szwajcarskiego. W efekcie nie tylko odnotowano historyczne rekordy w poszczególnych segmentach, ale również znaczący wzrost dynamiki przychodów.

W ubiegłym roku zmieniła się również struktura spraw, którymi zajmuje się Grupa Kapitałowa – w IV kwartale 2018 roku sprawy bankowe stanowiły tylko 16%, natomiast w IV kwartale 2019 roku było to 57%. Liczba takich spraw wzrosła siedmiokrotnie – odnotowano aż 966% wzrostu w stosunku do roku poprzedniego, a w samym IV kwartale podpisano 3,5 tys. nowych kontraktów, do czego przyczynił się między innymi wyrok wydany przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej na początku października.

Inwestorzy uwierzyli, że sprawy frankowe mogą być żyłą złota i notowania akcji Votum poszły w 2019 roku w górę aż o 206 proc. Udany rok przełożył się zaś na świetny wynik w plebiscycie na Mistrza GPW. W pierwszej rundzie Votum odprawiło z kwitkiem Wirtualną Polskę, w drugiej „żelaznego faworyta”, czyli CD Projekt. Półfinał przyniósł zacięty, ale wygrany bój z DataWalk i w efekcie Votum znalazło się w finale.

Finał konkursu Mistrz Giełdy Papierów Wartościowych zakończył się bardzo wyrównanym wynikiem 46% do 56% oraz wygraną Columbusa, któremu serdecznie gratulujemy sukcesu.

Dziękujemy za wyróżnienie i okazane nam zaufanie! Takie docenienie naszych wysiłków motywuje nas do jeszcze bardziej wytężonej pracy w staraniu o I miejsce w kolejnej edycji Mistrza GPW!

Nowa spółka w GK VOTUM

Wyniki konkursu organizowanego przez portal Bankier.pl oraz Puls Biznesu zbiegły się w czasie z poinformowaniem przez Zarząd VOTUM SA  o powołaniu nowej spółki akcyjnej w Grupie Kapitałowej VOTUM, pod nazwą VOTUM Energy SA.  Nowy podmiot ma działać w branży energii odnawialnej, co w połączeniu z dotychczasowym profilem działalności GK może zaskakiwać. Warto jednak zauważyć iż VOTUM SA to holding spółek z różnych obszarów, które przenikają się kompetencjami, grupami klienckimi oraz zasobami dostępnymi w obrębie Grupy Kapitałowej, a dywersyfikacja działalności podmiotów przynosi pozytywne efekty.

Zachęcamy do zapoznania się z podsumowaniem konkursu opublikowanym przez portal Bankier.pl

Olga Łukasiewicz
Olga Łukasiewicz

Redaktor

olga.lukasiewicz@votum-sa.pl

Posiada wieloletnie doświadczenie w branży odszkodowawczej. Swoją karierę zaczynała od pracy w terenie, dzięki czemu doskonale zna problemy, z jakimi zmagają się osoby poszkodowane w...czytaj więcej

Czytaj również


Świętujemy 10 lat obecności na GPW!

20.12.2020 r. przypadło 10lecie obecności Votum S.A. na giełdzie papierów wartościowych. Z tej okazji Prezes

Znicz 2020: Bezpieczeństwo na drodze

Dzień Wszystkich Świętych to tradycyjnie czas zwiększonej migracji ludzi oraz wzmożonego ruchu pojazdów na drogach

15 lat Votum SA

14 października to wyjątkowy dzień w historii VOTUM SA, a ten rok jest pod tym

Film Banksterzy

W październiku 2020 roku, podobnie jak w ubiegłym roku temat frankowiczów i kredytów we frankach