telefon Infolinia pon. – pt.: 0800 – 1600
800 217 417

Odważysz się przejechać?

Odważysz się przejechać?

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

3 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Święto to, choć zostało ustanowione przez ONZ już w 1992 r., wciąż nie jest  rozpoznawalne w takim stopniu, jak powinno. Jego celem jest zwiększenie świadomości na temat niepełnosprawności, jej wpływu na życie osób niepełnosprawnych i barier, z którymi się stykają w codziennym funkcjonowaniu.

 

VOTUM S.A. leży na sercu los osób z niepełnosprawnościami. Staramy się oferować im nie tylko pomoc w uzyskaniu odszkodowania i innych świadczeń, ale także objąć kompleksową opieką. Właśnie dlatego wdrożyliśmy program Pierwsze kroki, w ramach którego wspieramy aktywizację zawodową i społeczną osób najciężej poszkodowanych w wypadkach.

 

Jesteśmy również partnerami konkursu Człowiek bez Barier, organizowanego od 2003 r. przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Co roku tytuł Człowieka bez barier otrzymuje osoba niepełnosprawna, która przełamuje swoje ograniczenia i tym samym jest inspiracją i przykładem dla tych, którzy potrzebują zachęty do tego, by mimo przeszkód zdrowotnych żyć aktywnie.

 

Pracujemy z osobami niepełnosprawnymi na co dzień. Czy jednak na pewno wiemy,  z czym się borykają? W przededniu Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych postanowiliśmy dobitnie uświadomić sobie, jakie bariery codziennie pokonują osoby poruszające się na wózku inwalidzkim.

 

Spróbujesz?

 

Od rana w różnych miejscach w firmie stały wózki inwalidzkie, a każda przechodząca obok nich osoba mogła sprawdzić, czy da radę dostać się w wyznaczone miejsce. Nie każdy zdecydował się na to, by usiąść na wózku lub przemieszczać się na nim. Jednak nasi koledzy i koleżanki, którzy spróbowali, z pewnością zmienili optykę.

 

Jednym wystarczyło jedynie popatrzenie na otoczenie z perspektywy wózka. Inni próbowali jazdy windą, przewożenia teczek lub kubków z napojami czy nawet poruszania się po firmowym parkingu i wsiadania do samochodu.

 

Nasz kolega, Rafał Mikołajczyk, udostępnił także swój rower treningowy – handbike. Mogliśmy dzięki temu poznać specyfikę jego treningów, sposób, w jaki działa rower ręczny, i dowiedzieć się, ile siły trzeba, by wprawić w ruch koła.

 

Wiemy, że wielu osobom akcja otworzyła oczy i pozwoliła całkowicie zmienić perspektywę. Dzięki wózkom i rowerowi Rafała dowiedzieliśmy się, jak trudne może być przejechanie po bruku lub manewrowanie wózkiem w windzie. Już nie domyślamy się – teraz trochę też to wiemy. Teraz jeszcze bardziej szanujemy naszych klientów, którzy borykają się z niepełnosprawnością, i  chcemy działać na ich rzecz.

 

dzień osób niepełnosprawnych

 

2017-12-05-3SwiatowyDzienNiepelnosprawnych 

 

2017-12-05-5SwiatowyDzienNiepelnosprawnych 

 

2017-12-05-4SwiatowyDzienNiepelnosprawnych 

 

2017-12-05-SwiatowyDzienNiepelnosprawnych

Czytaj również


18 listopada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych, jak co roku obchodziliśmy w trzecią niedzielę listopada, w

Wolny poniedziałek 12 listopada 2019 r.

W związku z przypadającym na 12 listopada 2019 r. dniem wolnym  będącym Świętem Narodowym ustanowionym

Wystartowała nowa usługa odszkodowawcza!

Zwykle uważa się, że usługi odszkodowawcze są drogie i skomplikowane. Czy możliwa jest zmiana takiego

Kongres Franki 2.0 – nowa jakość w pomocy frankowiczom

VOTUM S.A. stawia na nieustanną naukę i rozwój. Oceniamy nasze dotychczasowe działania, wyciągamy wnioski i

Masz pytania? Zadzwoń!

800 217 417

Chcesz żebyśmy się z Tobą skontaktowali?

Zostaw swoje dane

Klienci o nas

Poznaj historie
naszych Klientów
pomogliśmy ponad 225 000 poszkodowanym