Wyszukiwarka:

facebook twitter google plus email youtube

Najnowsze informacje

wygrane sprawy, wiadomości z firmy oraz z mediów

Pełna wersja serwisu

Każda krzywda powinna być naprawiona

Wierzymy, że robimy to najlepiej.

Bezpłatna infolinia

800 217 417

dok@votum-sa.pl

Odważysz się przejechać?

VOTUM /

Aktualności / Z firmy / Odważysz się przejechać?

Odważysz się przejechać?

05 grudnia 2017
dzień osób niepełnosprawnych

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

3 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Święto to, choć zostało ustanowione przez ONZ już w 1992 r., wciąż nie jest  rozpoznawalne w takim stopniu, jak powinno. Jego celem jest zwiększenie świadomości na temat niepełnosprawności, jej wpływu na życie osób niepełnosprawnych i barier, z którymi się stykają w codziennym funkcjonowaniu.

 

VOTUM S.A. leży na sercu los osób z niepełnosprawnościami. Staramy się oferować im nie tylko pomoc w uzyskaniu odszkodowania i innych świadczeń, ale także objąć kompleksową opieką. Właśnie dlatego wdrożyliśmy program Pierwsze kroki, w ramach którego wspieramy aktywizację zawodową i społeczną osób najciężej poszkodowanych w wypadkach.

 

Jesteśmy również partnerami konkursu Człowiek bez Barier, organizowanego od 2003 r. przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Co roku tytuł Człowieka bez barier otrzymuje osoba niepełnosprawna, która przełamuje swoje ograniczenia i tym samym jest inspiracją i przykładem dla tych, którzy potrzebują zachęty do tego, by mimo przeszkód zdrowotnych żyć aktywnie.

 

Pracujemy z osobami niepełnosprawnymi na co dzień. Czy jednak na pewno wiemy,  z czym się borykają? W przededniu Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych postanowiliśmy dobitnie uświadomić sobie, jakie bariery codziennie pokonują osoby poruszające się na wózku inwalidzkim.

 

Spróbujesz?

 

Od rana w różnych miejscach w firmie stały wózki inwalidzkie, a każda przechodząca obok nich osoba mogła sprawdzić, czy da radę dostać się w wyznaczone miejsce. Nie każdy zdecydował się na to, by usiąść na wózku lub przemieszczać się na nim. Jednak nasi koledzy i koleżanki, którzy spróbowali, z pewnością zmienili optykę.

 

Jednym wystarczyło jedynie popatrzenie na otoczenie z perspektywy wózka. Inni próbowali jazdy windą, przewożenia teczek lub kubków z napojami czy nawet poruszania się po firmowym parkingu i wsiadania do samochodu.

 

Nasz kolega, Rafał Mikołajczyk, udostępnił także swój rower treningowy – handbike. Mogliśmy dzięki temu poznać specyfikę jego treningów, sposób, w jaki działa rower ręczny, i dowiedzieć się, ile siły trzeba, by wprawić w ruch koła.

 

Wiemy, że wielu osobom akcja otworzyła oczy i pozwoliła całkowicie zmienić perspektywę. Dzięki wózkom i rowerowi Rafała dowiedzieliśmy się, jak trudne może być przejechanie po bruku lub manewrowanie wózkiem w windzie. Już nie domyślamy się – teraz trochę też to wiemy. Teraz jeszcze bardziej szanujemy naszych klientów, którzy borykają się z niepełnosprawnością, i  chcemy działać na ich rzecz.

 

dzień osób niepełnosprawnych

 

2017-12-05-3SwiatowyDzienNiepelnosprawnych 

 

2017-12-05-5SwiatowyDzienNiepelnosprawnych 

 

2017-12-05-4SwiatowyDzienNiepelnosprawnych 

 

2017-12-05-SwiatowyDzienNiepelnosprawnych

Skorzystaj z infolinii:

800-217-417

pon – pt: 08:00 – 16:00

zostalem-ranny-w-wypadku

W wyniku wypadku doznałeś obrażeń ciała? Chcesz poznać swoje prawa do odszkodowania? Zgłoś sprawę do darmowej analizy.

moj-bliski-ucierpial-w-wypadku

W Twojej rodzinie wydarzył się tragiczny wypadek? Twój bliski jest w stanie ciężkim? Wiemy, jak uzyskać zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

mam-szkode-rzeczowa

Miałeś kolizję lub wypadek z winy innego kierowcy? Zniszczeniu uległa maszyna rolnicza? Sprawdź, jakie może być Twoje odszkodowanie za wypadek.

NAJNOWSZE INFORMACJE

Law-stream-odszkodowania online

Niektórzy uważają, że usługi prawne są drogie. Czy na to rozwiązanie? Czy można walczyć skutecznie o odszkodowanie online? Poszkodowanym z drobną szkodą czy niewielkimi obrażeniami zależy na prostych rozwiązaniach. Preferują również usługi online, które pozwalają na sfinalizowanie sprawy bez konieczności wychodzenia z domu. Poznaj nową usługę LAW stream z grupy kapitałowej VOTUM.strzałka

franki

VOTUM S.A. szkoli struktury sprzedażowe w zakresie pomocy frankowiczom. Przeczytaj i dowiedz się, jak wyglądał Kongres Franki 2.0! strzałka

zadośćuczynienie

Orzecznictwo sądów staje się coraz bardziej przychylne poszkodowanym. Ubezpieczyciele muszą płacić za błędne decyzje, jakie wydali w stosunku do rodzin osób, które najciężej ucierpiały w wypadkach. strzałka

dsa investments

Miedź Legnica, wspierana przez DSA Investments S.A., awansowała do Ekstraklasy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! strzałka

Menu

© Copyright 2017 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - głos w Twojej sprawie

Skontaktuj się

CENTRALA VOTUM S.A

ul. Wyścigowa 56i, 53-012 Wrocław

tel.: 71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

800 217 417

dok@votum-sa.pl

© Copyright 2015 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - glos w Twojej sprawie