Odważysz się przejechać?Odważysz się przejechać?

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

3 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Święto to, choć zostało ustanowione przez ONZ już w 1992 r., wciąż nie jest  rozpoznawalne w takim stopniu, jak powinno. Jego celem jest zwiększenie świadomości na temat niepełnosprawności, jej wpływu na życie osób niepełnosprawnych i barier, z którymi się stykają w codziennym funkcjonowaniu.

 

Sprawdź czy należy Ci się wyższe odszkodowanie

 

VOTUM S.A. leży na sercu los osób z niepełnosprawnościami. Staramy się oferować im nie tylko pomoc w uzyskaniu odszkodowania i innych świadczeń, ale także objąć kompleksową opieką. Właśnie dlatego wdrożyliśmy program Pierwsze kroki, w ramach którego wspieramy aktywizację zawodową i społeczną osób najciężej poszkodowanych w wypadkach.

 

Jesteśmy również partnerami konkursu Człowiek bez Barier, organizowanego od 2003 r. przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Co roku tytuł Człowieka bez barier otrzymuje osoba niepełnosprawna, która przełamuje swoje ograniczenia i tym samym jest inspiracją i przykładem dla tych, którzy potrzebują zachęty do tego, by mimo przeszkód zdrowotnych żyć aktywnie.

 

Pracujemy z osobami niepełnosprawnymi na co dzień. Czy jednak na pewno wiemy,  z czym się borykają? W przededniu Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych postanowiliśmy dobitnie uświadomić sobie, jakie bariery codziennie pokonują osoby poruszające się na wózku inwalidzkim.

 

Spróbujesz?

 

Od rana w różnych miejscach w firmie stały wózki inwalidzkie, a każda przechodząca obok nich osoba mogła sprawdzić, czy da radę dostać się w wyznaczone miejsce. Nie każdy zdecydował się na to, by usiąść na wózku lub przemieszczać się na nim. Jednak nasi koledzy i koleżanki, którzy spróbowali, z pewnością zmienili optykę.

 

Jednym wystarczyło jedynie popatrzenie na otoczenie z perspektywy wózka. Inni próbowali jazdy windą, przewożenia teczek lub kubków z napojami czy nawet poruszania się po firmowym parkingu i wsiadania do samochodu.

 

Nasz kolega, Rafał Mikołajczyk, udostępnił także swój rower treningowy – handbike. Mogliśmy dzięki temu poznać specyfikę jego treningów, sposób, w jaki działa rower ręczny, i dowiedzieć się, ile siły trzeba, by wprawić w ruch koła.

 

Wiemy, że wielu osobom akcja otworzyła oczy i pozwoliła całkowicie zmienić perspektywę. Dzięki wózkom i rowerowi Rafała dowiedzieliśmy się, jak trudne może być przejechanie po bruku lub manewrowanie wózkiem w windzie. Już nie domyślamy się – teraz trochę też to wiemy. Teraz jeszcze bardziej szanujemy naszych klientów, którzy borykają się z niepełnosprawnością, i  chcemy działać na ich rzecz.

 

dzień osób niepełnosprawnych

 

2017-12-05-3SwiatowyDzienNiepelnosprawnych 

 

2017-12-05-5SwiatowyDzienNiepelnosprawnych 

 

2017-12-05-4SwiatowyDzienNiepelnosprawnych 

 

2017-12-05-SwiatowyDzienNiepelnosprawnych

Czytaj również


Święto pracowników – gala finałowa Konkursu „Pracownik Roku”

W dniu 8 kwietnia 2019 r. w warszawskiej siedzibie Business Centre Club odbyła się gala

Wyniki Grupy Kapitałowej Votum w IV kwartale 2018 r.

Zapraszamy do zapoznania się z komentarzem Prezesa Zarządu Votum S.A. Bartłomieja Krupy na temat wyników

Wsparcie dla osób poszkodowanych w wypadkach

Pod koniec ubiegłego roku do Sejmu trafił projekt ustawy dotyczący świadczenia usług odszkodowawczych, który ma

Na co dzień pomaga innym! Zbiórka dla Anety

Zachęcamy Was do wsparcia naszej koleżanki Anety, która na co dzień pracuje w Dziale Korespondencji #Votum S.A.