Ponad 1,5 tys. pozwów złożonych w I kwartalePonad 1,5 tys. pozwów złożonych w I kwartale

Na początku tego roku Grupa Kapitałowa VOTUM przedstawiła swoje plany odnośnie spraw bankowych. Ich podstawowym założeniem było rozpoczęcie aż 8 tys. nowych spraw sądowych w sprawach dotyczących kredytów indeksowanych lub denominowanych do franka szwajcarskiego. Miała być to odpowiedź na wciąż rosnące zainteresowaniem frankowiczów dochodzeniem roszczeń do banków.  Wyniki osiągnięte w I kwartale 2020 roku potwierdzają, że realizacja tego procesu przebiega zgodnie z planem.

Masz kredyt we frankach? Sprawdź, jak możemy Ci pomóc!

Rekordowa ilość nowych pozwów

Grupa Kapitałowa VOTUM w I kwartale 2020 roku złożyła ponad 1,5 tys. powództw w sprawach frankowych podczas, gdy w całym 2019 roku było to 2,1 tys. pozwów! Porównanie pierwszego kwartału ubiegłego oraz bieżącego roku wskazuje jak duży jest to wzrost –  w samym pierwszym kwartale 2019 roku złożono ponad 300 pozwów.

Dynamika rozwoju sprzedaży w tym segmencie postępuje zgodnie z przyjętymi założeniami. Oczekujemy, że dotychczasowy trend widoczny w I kwartale 2020 roku zostanie podtrzymany – komentuje Kacper Jankowski, Prezes VOTUM Robin Lawyers, spółki wchodzącej w skład Grupy Kapitałowej VOTUM i specjalizującej się pomocy frankowiczom.

Ponadto wraz z rozpoczęciem II kwartału spółka rozszerzyła swoją ofertę produktową o pomoc osobom, które zawarły umowy pożyczki hipotecznej powiązanej z kursem waluty obcej.

Do tej pory spółka podejmowała się opracowania jedynie frankowych umów kredytowych. Natomiast dzięki poszerzeniu oferty będziemy w stanie pomóc większej liczbie osób, które borykają się z problemem umów frankowych – dodał Kacper Jankowski.

W połowie marca Grupa Kapitałowa VOTUM poinformowała, że cel wytoczenia w 2020 roku 8 tys. procesów w imieniu klientów z segmentu dochodzenia roszczeń z tytułu umów bankowych nie jest zagrożony pomimo sytuacji związanej z pandemią koronawirusa w Polsce. Ilość pozwów złożonych w I kwartale 2020 roku zdaje się to potwierdzać.

pozew

Ponadto wciąż utrzymuje się widoczny wzrost zainteresowania frankowiczów dochodzeniu roszczeń od banku. Z pewnością przyczyniło się do tego między innymi orzeczenie wydane przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie państwa Dziubak, a także wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie w tej samej sprawie z 3 stycznia tego roku mówiący o unieważnieniu umowy kredytowej. Ponadto przychylność instytucji takich jak Rzecznik Finansowy, Rzecznik Praw Obywatelskich oraz UOKiK dodatkowo zachęca kredytobiorców do działania.

Zapraszamy do zapoznania się z pełna treścią komunikatu opublikowanego między innymi przez portal Bankier.pl

Olga Łukasiewicz
Olga Łukasiewicz

Redaktor

olga.lukasiewicz@votum-sa.pl

Posiada wieloletnie doświadczenie w branży odszkodowawczej. Swoją karierę zaczynała od pracy w terenie, dzięki czemu doskonale zna problemy, z jakimi zmagają się osoby poszkodowane w...czytaj więcej

Czytaj również


Świętujemy 10 lat obecności na GPW!

20.12.2020 r. przypadło 10lecie obecności Votum S.A. na giełdzie papierów wartościowych. Z tej okazji Prezes

Znicz 2020: Bezpieczeństwo na drodze

Dzień Wszystkich Świętych to tradycyjnie czas zwiększonej migracji ludzi oraz wzmożonego ruchu pojazdów na drogach

15 lat Votum SA

14 października to wyjątkowy dzień w historii VOTUM SA, a ten rok jest pod tym

Film Banksterzy

W październiku 2020 roku, podobnie jak w ubiegłym roku temat frankowiczów i kredytów we frankach