Ponad 1,5 tys. pozwów złożonych w I kwartalePonad 1,5 tys. pozwów złożonych w I kwartale

Na początku tego roku Grupa Kapitałowa VOTUM przedstawiła swoje plany odnośnie spraw bankowych. Ich podstawowym założeniem było rozpoczęcie aż 8 tys. nowych spraw sądowych w sprawach dotyczących kredytów indeksowanych lub denominowanych do franka szwajcarskiego. Miała być to odpowiedź na wciąż rosnące zainteresowaniem frankowiczów dochodzeniem roszczeń do banków.  Wyniki osiągnięte w I kwartale 2020 roku potwierdzają, że realizacja tego procesu przebiega zgodnie z planem.

Masz kredyt we frankach? Sprawdź, jak możemy Ci pomóc!

Rekordowa ilość nowych pozwów

Grupa Kapitałowa VOTUM w I kwartale 2020 roku złożyła ponad 1,5 tys. powództw w sprawach frankowych podczas, gdy w całym 2019 roku było to 2,1 tys. pozwów! Porównanie pierwszego kwartału ubiegłego oraz bieżącego roku wskazuje jak duży jest to wzrost –  w samym pierwszym kwartale 2019 roku złożono ponad 300 pozwów.

Dynamika rozwoju sprzedaży w tym segmencie postępuje zgodnie z przyjętymi założeniami. Oczekujemy, że dotychczasowy trend widoczny w I kwartale 2020 roku zostanie podtrzymany – komentuje Kacper Jankowski, Prezes VOTUM Robin Lawyers, spółki wchodzącej w skład Grupy Kapitałowej VOTUM i specjalizującej się pomocy frankowiczom.

Ponadto wraz z rozpoczęciem II kwartału spółka rozszerzyła swoją ofertę produktową o pomoc osobom, które zawarły umowy pożyczki hipotecznej powiązanej z kursem waluty obcej.

Do tej pory spółka podejmowała się opracowania jedynie frankowych umów kredytowych. Natomiast dzięki poszerzeniu oferty będziemy w stanie pomóc większej liczbie osób, które borykają się z problemem umów frankowych – dodał Kacper Jankowski.

W połowie marca Grupa Kapitałowa VOTUM poinformowała, że cel wytoczenia w 2020 roku 8 tys. procesów w imieniu klientów z segmentu dochodzenia roszczeń z tytułu umów bankowych nie jest zagrożony pomimo sytuacji związanej z pandemią koronawirusa w Polsce. Ilość pozwów złożonych w I kwartale 2020 roku zdaje się to potwierdzać.

pozew

Ponadto wciąż utrzymuje się widoczny wzrost zainteresowania frankowiczów dochodzeniu roszczeń od banku. Z pewnością przyczyniło się do tego między innymi orzeczenie wydane przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie państwa Dziubak, a także wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie w tej samej sprawie z 3 stycznia tego roku mówiący o unieważnieniu umowy kredytowej. Ponadto przychylność instytucji takich jak Rzecznik Finansowy, Rzecznik Praw Obywatelskich oraz UOKiK dodatkowo zachęca kredytobiorców do działania.

Zapraszamy do zapoznania się z pełna treścią komunikatu opublikowanego między innymi przez portal Bankier.pl

Olga Łukasiewicz
Olga Łukasiewicz

Redaktor

olga.lukasiewicz@votum-sa.pl

Posiada wieloletnie doświadczenie w branży odszkodowawczej. Swoją karierę zaczynała od pracy w terenie, dzięki czemu doskonale zna problemy, z jakimi zmagają się osoby poszkodowane w...czytaj więcej

Czytaj również


Ranking Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej 2020 – gratulujemy sukcesu!

W tym roku odbyła się 18. edycja Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej. Pomimo nietypowych okoliczności w

Komunikat prasowy VOTUM SA

W dniu 26 maja 2020 roku Zarząd Votum S.A. postanowił, zgodnie z polityką dywidendy przyjętą

Wywiad z Prezesem Zarządu VOTUM SA dla SII

Prezes Zarządu VOTUM SA Bartłomiej Krupa był gościem programu Inwestorzy Live emitowanego przez Stowarzyszenie Inwestorów

Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Dążenie do najwyższych norm bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zapewnienie bezpiecznego i ekologicznego przemieszczanie się obywateli