Wyszukiwarka:

facebook twitter google plus email youtube

Najnowsze informacje

wygrane sprawy, wiadomości z firmy oraz z mediów

Pełna wersja serwisu

Każda krzywda powinna być naprawiona

Wierzymy, że robimy to najlepiej.

Bezpłatna infolinia

800 217 417

dok@votum-sa.pl

Postaw na odblask!

VOTUM /

Aktualności / Z firmy / Postaw na odblask!

Postaw na odblask!

25 października 2016
Opaska2_małe

Z danych wynika, że około 38% wszystkich ofiar wypadków drogowych w Polsce stanowią „niechronieni” uczestnicy ruchu drogowego. Według policyjnych statystyk w 2015 roku na terenie woj. dolnośląskiego piesi spowodowali 171 wypadków drogowych, w wyniku których śmierć poniosło 19 osób, a obrażenia ciała odniosły 154 osoby.

 

Gdy powyższe informacje trafiły do VOTUM SA, postanowiliśmy zaangażować się w prowadzoną przez dolnośląską Policję akcję „Postaw na odblask”. W jej ramach przekazaliśmy kilka tysięcy opasek odblaskowych, które funkcjonariusze będą rozdawali pieszym, którzy poruszają się poza terenem zabudowanym.

 

Zwłaszcza, że zgodnie z nowelizacją Prawa o ruchu drogowym, każdy pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Podczas akcji chcieliśmy nie tylko dostarczyć wymagane prawem odblaski, ale także uświadomić, jak słabo widoczny na drodze może być pieszy. Temu ma służyć promowany na FaceBook’u i YouTube filmik:

 

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia i przesłania znajomym. Mamy nadzieję, że dzięki niemu odblaski będą chętniej zakładane. W końcu w poprzedniej naszej akcji tego typu pokazaliśmy już, że elementy odblaskowe mogą być ciekawym elementem stroju: https://votum-sa.pl/aktualnosci/jestem-na-czasie/

 

Po zmroku pieszy, który ma na sobie ubranie w stonowanych szaro-czarnych kolorach i nie posiada na wierzchniej odzieży elementów odblaskowych, jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie „odblaski”, staje się widoczna nawet z odległości ponad 150 metrów. Wspomniana „dodatkowa” odległość pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego. Bycie bezpiecznym na drodze to bycie widocznym. Stosowanie elementów odblaskowych w różnej formie czy to, zawieszki, opaski, kamizelki bądź też torby na zakupy z elementami odblaskowymi, zwiększają szansę pieszego na uniknięcie potrącenia w czasie złej widoczności.

Jak prawidłowo nosić odblaski?

 

Prawidłowo noszone odblaski powinny być umieszczone w takim miejscu, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obydwu kierunków tj. z przodu i z tyłu. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat w wysokości do 100 zł.

 

Pamiętajmy zawsze o tym, że w konfrontacji z pojazdem pieszy zawsze jest na straconej pozycji. Nie chroni go przecież zderzak, maska samochodu ani poduszka powietrzna. Jak podkreśla Policja – najczęstszymi przyczynami potrąceń śmiertelnych z winy kierujących było niedostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, a także nieudzielenie pierwszeństwa. Natomiast najczęstszym przewinieniem pieszego jest nieostrożne wejście przed jadący pojazd oraz przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym. Równie niebezpieczny jest pośpiech.

 

Swoją wiedzą podzielił się asp. szt. Tomasz Słuszniak (Zespół Profilaktyki Społecznej, Wydziału Ruchu Drogowego, KWP we Wrocławiu)

 

Dziękujemy za pomoc i wspólną Akcję!

Skorzystaj z infolinii:

800-217-417

pon – pt: 08:00 – 18:00

W wyniku wypadku doznałeś obrażeń ciała? Chcesz poznać swoje prawa do odszkodowania? Zgłoś sprawę do darmowej analizy.

W Twojej rodzinie wydarzył się tragiczny wypadek? Twój bliski jest w stanie ciężkim? Wiemy, jak uzyskać zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

Miałeś kolizję lub wypadek z winy innego kierowcy? Zniszczeniu uległa maszyna rolnicza? Sprawdź, jakie może być Twoje odszkodowanie za wypadek.

NAJNOWSZE INFORMACJE

prad-na19

Zostaliśmy poinformowani, że w związku z modernizacją sieć w piątek -19 stycznia 2018 r. prowadzone będą prace modernizacyjne i planowana jest przerwa w dostawie prądu. Dnia 19 stycznia 2018 r. centrala VOTUM S.A. będzie niestety nieczynna. Najmocniej przepraszamy.

pierwsze kroki

Wiele mówimy o działalności VOTUM S.A. w zakresie uzyskiwania odszkodowań dla osób poszkodowanych. Nasza działalność nie ogranicza się tylko do tego aspektu. Przeczytaj i dowiedz się, czym jest program Pierwsze kroki!

wigilia

Pracownicy i Zarząd VOTUM spotkali się na wigilii firmowej. W świątecznej atmosferze integrowaliśmy się, a po spotkaniu przekazaliśmy podopiecznym Noclegowni św. Brata Alberta dla Bezdomnych Mężczyzn dania wigilijne.

rzeczpospolita

Spółka VOTUM zdobyła wyróżnienie w konkursie organizowanym przez Rzeczpospolitą. Jaki aspekt naszej działalności doceniono? Przeczytaj i dowiedz się więcej.

Menu

© Copyright 2017 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - głos w Twojej sprawie

Skontaktuj się

CENTRALA VOTUM S.A

ul. Wyścigowa 56i, 53-012 Wrocław

tel.: 71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

800 217 417

dok@votum-sa.pl

© Copyright 2015 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - glos w Twojej sprawie