Powołanie nowej spółki w GK VOTUMPowołanie nowej spółki w GK VOTUM

Grupa Kapitałowa VOTUM to kilkanaście podmiotów działających na rynku finansowym. Dywersyfikacja oraz specjalizacja wewnątrz grupy przynosi wymierne korzyści – poszczególne podmioty zrzeszają ekspertów w swojej dziedzinie świadczących wsparcie klientom niezależnie od segmentu działalności. Dotychczas były to trzy główne sektory: odszkodowawczy, cesji wierzytelności oraz spraw bankowych. Dołączy do nich nowy podmiot, który ma działać w branży energii odnawialnej.

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc!

Energia odnawialna

Zarząd VOTUM SA poinformował o powołaniu nowej spółki akcyjnej w Grupie Kapitałowej VOTUM, pod firmą VOTUM Energy SA o kapitale zakładowym w wysokości 1 000 000 zł. W dniu 10 marca 2020 r. został zawarty akt notarialny zawiązujący w/w spółkę, na mocy którego Emitent stał się właścicielem 66% akcji. Nowy podmiot ma działać w branży energii odnawialnej.

GK VOTUM poinformowała również o zakończeniu procesu due diligence spółki z sektora energii odnawialnej.
Po przeprowadzonym badaniu, Zarząd Emitenta podjął decyzję o nieprzystępowaniu do rozmów negocjacyjnych w celu nabycia udziałów spółki. W związku z powyższym Emitent w dniu dzisiejszym poinformował spółkę o definitywnym zamknięciu procesu due diligence

Połączenie dotychczasowego profilu działalności grupy z energią odnawialną, a w szczególności fotowoltaiką może zaskakiwać, jednak należy pamiętać, iż obecnie VOTUM SA to holding spółek z różnych obszarów, które przenikają się kompetencjami, grupami klienckimi oraz zasobami dostępnymi w obrębie Grupy Kapitałowej.

Jak powiedział Prezes Zarządu Bartłomiej Krupa podczas niedawnego czatu inwestorskiego rozwój Grupy Kapitałowej musi opierać się nie tylko na rozwoju w obszarach, w których już występujemy, ale w stałym poszukiwaniu nowych. Oczywiście muszą to być obszary, w których posiadamy kompetencje; obok kompetencji prawniczych, rozbudowujemy kompetencje sieci sprzedaży i generowania leadów. Biorąc pod uwagę fakt, że nasi klienci frankowi, dzięki uwolnieniu od toksycznych kredytów uzyskają średnio 74 tys. zł, pojawi się w sposób naturalny możliwość zainwestowania tych środków w optymalizację kosztów pozyskiwania energii elektrycznej.

Olga Łukasiewicz
Olga Łukasiewicz

Redaktor

olga.lukasiewicz@votum-sa.pl

Posiada wieloletnie doświadczenie w branży odszkodowawczej. Swoją karierę zaczynała od pracy w terenie, dzięki czemu doskonale zna problemy, z jakimi zmagają się osoby poszkodowane w...czytaj więcej

Czytaj również


Świętujemy 10 lat obecności na GPW!

20.12.2020 r. przypadło 10lecie obecności Votum S.A. na giełdzie papierów wartościowych. Z tej okazji Prezes

Znicz 2020: Bezpieczeństwo na drodze

Dzień Wszystkich Świętych to tradycyjnie czas zwiększonej migracji ludzi oraz wzmożonego ruchu pojazdów na drogach

15 lat Votum SA

14 października to wyjątkowy dzień w historii VOTUM SA, a ten rok jest pod tym

Film Banksterzy

W październiku 2020 roku, podobnie jak w ubiegłym roku temat frankowiczów i kredytów we frankach