Wyszukiwarka:

facebook twitter google plus email youtube

Najnowsze informacje

wygrane sprawy, wiadomości z firmy oraz z mediów

Pełna wersja serwisu

Każda krzywda powinna być naprawiona

Wierzymy, że robimy to najlepiej.

Bezpłatna infolinia

800 217 417

dok@votum-sa.pl

Rafał Mikołajczyk

VOTUM /

Aktualności / Z firmy / Rafał Mikołajczyk

Rafał Mikołajczyk

20 października 2017
człowiek bez barier

Rafał pochodzi z niewielkiego Długopola Górnego i był sportową nadzieją swojej miejscowości. Już w dzieciństwie fascynował się sportem i wykazywał wielki talent w tej dziedzinie. Pasmo sukcesów biegowych i marzenia o zawodowej karierze biegacza przerwał wypadek.

 

W wieku 14 lat został dotkliwie pobity. Popchnięty przez innego chłopca doznał urazu rdzenia kręgowego kręgosłupa szyjnego, a w konsekwencji – czterokończynowego porażenia. Przeszedł operację i intensywną rehabilitację wyjazdową, był leczony w wielu ośrodkach specjalistycznych na terenie całej Polski. Terapia nie przyniosła jednak spodziewanych skutków. Od czasu wypadku Rafał porusza się na wózku inwalidzkim.

 

Wiele osób załamałoby się na tym etapie życia i byłoby to całkowicie zrozumiałe. Ale nie Rafał. W wieku 16 lat podjął decyzję o ograniczeniu rehabilitacji wyjazdowej i przeprowadzce do Wrocławia. Tam zamieszkał w internacie i ukończył ze świetnymi wynikami liceum. Podjął studia prawnicze i ukończył je, działając intensywnie w kołach naukowych i samorządzie studenckim.

 

W takiej sytuacji nauka wydaje się czymś niezwykle trudnym, lecz Rafał nie tylko kształcił się i zdobywał wiedzę, ale także kontynuował aktywność sportowa. Szukał dyscypliny idealnej – przez 6 lat z sukcesami grał w rugby na wózkach, organizował pierwszą na Dolnym Śląsku drużynę tego typu, a także był reprezentantem Polski.

 

Rafał nieustannie szuka inspiracji i w 2013 roku znalazł kolejną. Pod wpływem osiągnięć Rafała Wilka zaczął trenować kolarstwo ręczne. Okazało się, że jest do tego stworzony – w krótkim czasie osiągnął bardzo wiele. Już rok po rozpoczęciu treningów został powołany do kadry narodowej. W 2016 r. zdobył Puchar Świata UCI w kolarstwie ręcznym. Aż pięciokrotnie został również mistrzem Polski w parakolarstwie. O jego sportowej pasji i dochodzeniu do mistrzostwa opowiada film Być wilkiem.

 

plakat-byc-wilkiem

 

 

 

 

 

Rafała nie da się zatrzymać. Pracuje w naszej firmie od 2015 r., a jego kariera rozwija się błyskawicznie. Nie tylko daje z siebie wszystko w pracy, ale też był współtwórcą rozwijanego przez firmę programu Pierwsze kroki, pomagającego i aktywizującego osoby niepełnosprawne. Udziela się także w mediach, na konferencjach i wszędzie tam, gdzie jest mowa o rozwoju i możliwościach osób niepełnosprawnych. Dzięki jego niezwykłemu kontaktowi z uczestnikami programu możemy pomagać im na tych płaszczyznach, na jakich rzeczywiście tej pomocy potrzebują.

 

Przykładem tego, jak skutecznie działa Rafał, jest historia Martyny Żydek. Po wypadku Martyna porusza się na wózku. Dopóki jednak nie spotkała Rafała, nie była świadoma tego, jak samodzielnie może żyć. Nasz kolega pokazał jej, jak bezkolizyjnie poruszać się po mieszkaniu i korzystać z samochodu, a także pokazał, że osoba niepełnosprawna nie jest skazana wyłącznie na pomoc innych.

 

martyna żydek

 

Wiele od Rafała nauczył się także Aleksander Pomorski. Dzięki jego wsparciu Olek zrozumiał, że mimo niepełnosprawności  można żyć pełnią życia. Zainspirowany przykładem Rafała skoncentrował się na rehabilitacji, postanowił kontynuować naukę, a nawet rozpocząć treningi parakolarskie.  Historię Olka możesz przeczytać tutaj.

 

 

Rafal pomaga Olkowi

 

 

Rafał Mikołajczyk chętnie spotyka się także z dziećmi. W szkołach i przedszkolach opowiada o swoich treningach i  pokazuje, jak ważna jest integracja z osobami niepełnosprawnymi. Równie ważne są dla niego spotkania z osobami bezdomnymi. Stara się pokazać im, że na swój los można wpłynąć niezależnie od okoliczności.

 

 

rafał mikołajczyk       rafał mikołajczyk

   Rafał mikołajczyk     Rafał mikołajczyk

Rafał chętnie współpracuje także z fundacjami – nie tylko z Fundacją Votum, ale także z fundacją Totalizatora sportowego Lotto. W ramach współpracy z Fundacją Lotto bierze udział w akcji odLOTTOwa jazda z Oshee.

 

 

 

 

 

 

rafał mikołajczyk    rafał mikołajczyk


 

Rafal Mikolajczyk Czlowiek bez barier

 

 

Rafał zakwalifikował się do półfinału konkursu Człowiek bez barier 2017. Jego laureatem ma zostać osoba niepełnosprawna, która pomaga innym i inspiruje do działania. Na pewno nie można odmówić tych cech Rafałowi.

 

Można oddać na niego głos na stronie http://votum-sa.pl/glosowanie.

 

Skorzystaj z infolinii:

800-217-417

pon – pt: 08:00 – 16:00

zostalem-ranny-w-wypadku

W wyniku wypadku doznałeś obrażeń ciała? Chcesz poznać swoje prawa do odszkodowania? Zgłoś sprawę do darmowej analizy.

moj-bliski-ucierpial-w-wypadku

W Twojej rodzinie wydarzył się tragiczny wypadek? Twój bliski jest w stanie ciężkim? Wiemy, jak uzyskać zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

mam-szkode-rzeczowa

Miałeś kolizję lub wypadek z winy innego kierowcy? Zniszczeniu uległa maszyna rolnicza? Sprawdź, jakie może być Twoje odszkodowanie za wypadek.

NAJNOWSZE INFORMACJE

Law-stream-odszkodowania online

Niektórzy uważają, że usługi prawne są drogie. Czy na to rozwiązanie? Czy można walczyć skutecznie o odszkodowanie online? Poszkodowanym z drobną szkodą czy niewielkimi obrażeniami zależy na prostych rozwiązaniach. Preferują również usługi online, które pozwalają na sfinalizowanie sprawy bez konieczności wychodzenia z domu. Poznaj nową usługę LAW stream z grupy kapitałowej VOTUM.strzałka

franki

VOTUM S.A. szkoli struktury sprzedażowe w zakresie pomocy frankowiczom. Przeczytaj i dowiedz się, jak wyglądał Kongres Franki 2.0! strzałka

zadośćuczynienie

Orzecznictwo sądów staje się coraz bardziej przychylne poszkodowanym. Ubezpieczyciele muszą płacić za błędne decyzje, jakie wydali w stosunku do rodzin osób, które najciężej ucierpiały w wypadkach. strzałka

dsa investments

Miedź Legnica, wspierana przez DSA Investments S.A., awansowała do Ekstraklasy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! strzałka

Menu

© Copyright 2017 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - głos w Twojej sprawie

Skontaktuj się

CENTRALA VOTUM S.A

ul. Wyścigowa 56i, 53-012 Wrocław

tel.: 71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

800 217 417

dok@votum-sa.pl

© Copyright 2015 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - glos w Twojej sprawie