Wyszukiwarka:

facebook twitter google plus email youtube

Najnowsze informacje

wygrane sprawy, wiadomości z firmy oraz z mediów

Pełna wersja serwisu

Każda krzywda powinna być naprawiona

Wierzymy, że robimy to najlepiej.

Bezpłatna infolinia

800 217 417

dok@votum-sa.pl

Raport Rzecznika Finansowego o likwidacji szkód w pojazdach

VOTUM /

Aktualności / Z firmy / Raport Rzecznika Finansowego o likwidacji szkód w pojazdach

Raport Rzecznika Finansowego o likwidacji szkód w pojazdach

20 października 2017
rzecznik finansowy

Likwidacja szkód w pojazdach to dla kierowców niezwykle ważny temat – mimo szczegółowych regulacji prawnych, wytycznych Komisji Nadzoru Finansowego i obszernego orzecznictwa sądów wciąż zdarza się, że poszkodowani otrzymują zaniżone odszkodowanie.

 

 

Rzecznik Finansowy wydał kolejny raport, podejmujący tę tematykę. Podjął w nim kwestie, związane z przedmiotem skarg poszkodowanych właścicieli pojazdów.

 

 

Są to:

 

  • refundacja wydatków na najem pojazdu zastępczego,

 

  • amortyzacja części zamiennych,

 

  • rodzaje części zamiennych stosowanych do naprawy pojazdów,

 

  • szkoda całkowita,

 

  • stawki za roboczogodzinę prac blacharskich, lakierniczych i mechanicznych,

 

  • utrata wartości handlowej pojazdu.

 

W raporcie Rzecznik Finansowy wyraził zaniepokojenie tym, że liczba skarg na OC komunikacyjne nie maleje i ocenił działania zakładów ubezpieczeniowych w zakresie wypłacania świadczeń z tego tytułu. Obserwacje nie napawają jednak optymizmem.

 

 

Wielu ubezpieczycieli nie respektuje wytycznych Komisji Nadzoru Finansowego, niektórzy starają się obejść zalecenia KNF i stosują rozwiązania, których wynikiem są znacznie zaniżone odszkodowania.

 

 

Jak podkreśla w raporcie Rzecznik Finansowy, niekiedy ubezpieczyciele korzystają z niewiedzy poszkodowanych na przykład w kwestii wartości handlowej pojazdu. Nierzadko zdarza się, że zakład ubezpieczeń zaniża ją przy likwidacji szkody, a właściciel pojazdu, nieświadomy, że może się nie zgodzić z decyzją ubezpieczyciela, godzi się na wskazaną przez niego sumę.

 

 

Równie poważnie wygląda kwestia zwrotu kosztów naprawy samochodów. Wciąż sporym problemem dla właścicieli samochodów jest narzucanie użycia w trakcie naprawy pojazdu zamienników oryginalnych części zamiennych. Zakłady ubezpieczeń ingerują również w ceny części zamiennych, a także koszty robocizny czy materiałów zawarte w kosztorysach.

 

 

W niektórych dziedzinach widać poprawę – przykładem może być pokrycie kosztów wynajmu pojazdu zastępczego. Jednak nawet ta kwestia nie jest do końca rozwiązana – problemem wciąż jest długi okres oczekiwania na decyzję ubezpieczyciela w kwestii zasadności najmu samochodu.

 

 

Rzecznik Finansowy stara się znajdować rozwiązania mogące pomóc poszkodowanym właścicielom pojazdów. Rekomenduje przede wszystkim  skorzystanie z usług niezależnego rzeczoznawcy w kwestii wyceny kosztów naprawy i materiałów.

 

 

Nie zawsze proste jest znalezienie odpowiedniego eksperta i załatwienie koniecznych formalności. VOTUM S.A. oferuje pomoc sprawdzonych i solidnych rzeczoznawców i doradców ubezpieczeniowych, którzy mogą poprowadzić negocjacje z ubezpieczycielem.

 

 

Więcej na temat wniosków Rzecznika Finansowego napiszemy w kolejnych artykułach.

Skorzystaj z infolinii:

800-217-417

pon – pt: 08:00 – 16:00

zostalem-ranny-w-wypadku

W wyniku wypadku doznałeś obrażeń ciała? Chcesz poznać swoje prawa do odszkodowania? Zgłoś sprawę do darmowej analizy.

moj-bliski-ucierpial-w-wypadku

W Twojej rodzinie wydarzył się tragiczny wypadek? Twój bliski jest w stanie ciężkim? Wiemy, jak uzyskać zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

mam-szkode-rzeczowa

Miałeś kolizję lub wypadek z winy innego kierowcy? Zniszczeniu uległa maszyna rolnicza? Sprawdź, jakie może być Twoje odszkodowanie za wypadek.

NAJNOWSZE INFORMACJE

Law-stream-odszkodowania online

Niektórzy uważają, że usługi prawne są drogie. Czy na to rozwiązanie? Czy można walczyć skutecznie o odszkodowanie online? Poszkodowanym z drobną szkodą czy niewielkimi obrażeniami zależy na prostych rozwiązaniach. Preferują również usługi online, które pozwalają na sfinalizowanie sprawy bez konieczności wychodzenia z domu. Poznaj nową usługę LAW stream z grupy kapitałowej VOTUM.strzałka

franki

VOTUM S.A. szkoli struktury sprzedażowe w zakresie pomocy frankowiczom. Przeczytaj i dowiedz się, jak wyglądał Kongres Franki 2.0! strzałka

zadośćuczynienie

Orzecznictwo sądów staje się coraz bardziej przychylne poszkodowanym. Ubezpieczyciele muszą płacić za błędne decyzje, jakie wydali w stosunku do rodzin osób, które najciężej ucierpiały w wypadkach. strzałka

dsa investments

Miedź Legnica, wspierana przez DSA Investments S.A., awansowała do Ekstraklasy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! strzałka

Menu

© Copyright 2017 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - głos w Twojej sprawie

Skontaktuj się

CENTRALA VOTUM S.A

ul. Wyścigowa 56i, 53-012 Wrocław

tel.: 71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

800 217 417

dok@votum-sa.pl

© Copyright 2015 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - glos w Twojej sprawie